folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurt Dışında Üniversite ‘De Nasıl Okurum? (Lisans Mezunuyum)

Yurt Dışında Üniversite ‘De Nasıl Okurum? (Lisans Mezunuyum)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

İnşaat Mühendisiyim, gecen bir müşterim aklımı bulandırdı, müşterim dil öğenmeye yurtdışına gidiyor (bildiğim kadaıyla lise mezunuymuş o zmn ) orada dille beraber dış ticareti okuyor, şimdi küçük bir ofisinde adam ithalat ve ihracatlara aracılık ediyor.

Banada ısrarla yurt dışına gitmemi tavsiye etti, nasıl giderim? ben orada dille beraber inşaat mühendisliği diploması da almak istiyorum, şartlar oluşursa orada kalırım, bu konuda bana tavsiye edeceğiniz HERŞEYE ihtiyacım var....

NOT: burada vergi kaydım var, İnşaat mühendisliği ve mütehatlik işleri yapıyorum, vergi altına girdiğim bu defterler atıl vaziyette değil, her iki işte de faaliyetim kemndi çapımda devam ediyor. Vergi kaydının olması ve işlemesi yurt dışına çıkmak için bir avantaj diye duymuştum ek bilgi olarak yazayım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

dil eğitimi almak istiyorsan pm atarsan yardımcı olurum hocam lakin inşaat müh belgesini nasıl alacaksın onu tam anlamadım

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hacı öncelikle hangi ülkede okuyacağına karar ver. daha sonra git yurt dışı eğitim kurumlarına para bayıl ve git. kesinlikle ama kesinlikle kişi aracılığı ile işlemlerini halletme. kurum herşeyi takip ediyor sana haber veriyor diğer türlü bazı şeyleri kaçırabiliyorsun ve kaydını tamamlayamıyorsun. adamlar seni burdan alıyor karşı tarafta karşılıyor eve yerleştiriyor her bokunla uğraşıyor. benim kardeşim okuyor macaristanda dil ingilizce okul senelik 5000$ aylık masrafları da 600 euro civarında.

lisans burdaki gibi 4 yıl değil 3 yıl bir sene de hazırlık okuyorsun o şekilde 4 yıl oluyor. ama bizim burdaki gibi değil mesela tüm dersleri bir bucuk senede alıp mezun da olabilirsin tamamen sana kalmış. transkriptini de götür oraya ver geçerliyse çoğu dersten muaf olursun... ekerci ile iletişime geçersen macaristan ile ilgili detaylı bilgi verebilir sana

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

işte ben işin en başındayım, hangi ülke diyede soruyourm kendime :)

Ben bir çok şeyde deneyimli arkadaşlardan tavsiye istiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    Konya Selçuk Üniversitesini ara gerekli bilgiyi alırsın. Yurt dışında ailenin veya akrabalarının olması senin için bi avantaj oluyor . 1 sene ücretsiz dil egitimi alabiliyorsun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

İngiltere - Süleymancılar
    Amerika - Fettullah

Bireysel gitmek istersen:
    Genellikle İngiltere'ye MBA yapmak için giderler, 1 yıl kadar sürer. Kolejlerde ya da üniversitede eğitimini görürsün. Kolejde alacağım eğitim üniversitede ki kadar ciddi olmaz ama sonunda alacağın diploma üni. diploması olur (kolej bir uni. ile anlaşmalı olur).

İngiltere'deki işlemler için NARIC denen kuruluşa lisans diplomanın tercümesini verirsin, istedikleri 1-2 belge daha olabilir. NARIC'in ana sayfasına bakabilirsin.
    Ardından hangi üni. de okumak istersen o üniversitenin şartlarına bakarsın, ki ingilizce ana dilin olmadığı için IELTS istekleri min. 6.0'dan başlar.
    Ücret olarak Türkiye avrupa birliğinde olmadığı için senden yüksek bir ücret talep edebilirler.

Şirketleri s.ktir et, bireysel olarak uğraş...
    Birde onlara para verme...

Kolay gelsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoLgee
    GoLgee's avatar
    Erkek

Ustam Şu AGH yani Avrupa Gönüllü Hizmeti Bir Araştır İstersen :)

Uzman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

ABD ya da Ingiltere oneririm dil okulu icin. Fazla para yersin ama haberin olsun. Konaklama + Dil okulu + Ulasim + Yeme, icme.

Esas amacin dil mi yoksa okul okumak mi?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

peki yüksek lisans lla birlikte dil,

yada sdece dil eğitimine ne kadar para gider ? bilen gören duyan ?

///______________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Cemaate bulasma alayi yalan.bu dunyada hicbir insan cikar olmadan bir insanin pesinden bukadar kosmaz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

hacılar kolej ile üniversite arasındaki fark nedir?

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 2983 Toplam Mesaj: 13