folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yurtdisi Kis Tatili Önerileri

Yurtdisi Kis Tatili Önerileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar,

Türkiye'ye giremedigimden dolayi ve 1 yildan fazladir tatil yapmadigim icin (3 günlük roma tatili haric) biraz dinlenmek, gezmek dolasmak amaciyla avrupa'da ya da o civarlarda tatil yerleri önerilerinizi bekliyorum. Balkanlari düsünüyoruz ama bir cok yer onda da pek karar veremedik. Türkiye pasaportuyla gidilebilen ve schengen'in gecerli oldugu yerlere gidebilirim. 25 araliktan, ocak 3-4 üne kadar olan bir aralikta 5 günlük tatil ideal olabilir. Zaman cok fazla olmadigi icin uzak yerler pek cazip gelmiyor (Fas gibi ama orayada bir gün gitmek isterim)

Macaristan, Cek cumhuriyeti, polonya, avusturya, slovakya, isvicre, almanya, italya'yi haric tutarak öneriler sunarsaniz sevinirim. 

Tesekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

uzak doğu çok güzel çokta ucuz ama uçak bileti çok pahalı kişi gidiş geliş sadece uçak bileti 800$. ama konaklama ve yeme içme çok çok ucuz. çokta güzel tavsiye ederim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cinli bir arkadasim var hocam onla gidecegiz bi gün ama yakin zamanda olacak is degil. Ben 5 gün civarinda tatil bakiyorum :) uzak doguya gidersem zaten bir kac ülke gezmeye giderim ve 1 ay civari bir izin almam lazim. :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Hayırdır hocam Tr'ye neden giremiyorsun  merak ettim:D Finlandiya. Parayı buldugumda oraya balık tutmaya gideceğim.

edit:askerlik olabilir.

1234567B tarafından 03/Ara/17 19:02 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

evet askerligi tecil ettiremedim hocam, sistemde bir hata var 1 yildir tecil edemediler, dövizli askerlik icin basvurdum,onda da günün eksik dediler oysa dogruydu ama sonra dedim ocakta tekrar basvurayim..

Finlandiya kisin cok soguk olur hocam :) kuzey ülkelerine hic gitmedim ama kisin gitmek pek akil kari degil :) biraz daha sicak yerler (ki disari cikabilelim) ve tam olarak sehir ismi olursa iyi olur. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

estonyaya yapıştır oradan tallink ile finlandiyaya geç.isviçreden ne kadar soğuk olur ki.

ha ben senin yerinde olacağım.Direkt bernina express ve güzel bir tulum ve çadırla kamp kurarım sizin oraların eteklerine

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

hirvatistan

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@rapidhacker550, hocam estonya falan soguk oralar :) isvicre'de soguk, burda kar yagmaya basladi zaten ve soguklar da artti :) öyle daga gidip kamp kurmak bana göre degil. Buranin insani yapiyor onu da ben alisik degilim daglarda kamp kurmaya falan :) ama talinn güzel yer hocam ona bakiyoruz suan :) fiyatlar cok pahali degilse oraya gidebiliriz

@Florenzi, evet hocam zagreb'e de bakiyoruz ama isvicre'de yasayan cok hirvat var ve hepsi o tarihlerde ülkelerine dönüyor biletler baya pahali.. sen neresine gittin hocam hirvatistan'in?

bir de sofya ya bakiyoruz ama biletle otel falan acayip pahali :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam Hallstat var Avusturya'da.

Herkese vermem bu tavsiyeyi :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Hocam Hallstat var Avusturya'da.

Herkese vermem bu tavsiyeyi :)

hehe sagol hocam, google da kis icin avrupa'da gidilecek yer yazinca cikan listelerde bir kac kere gördüm hocam :) ama avusturya'yi pek sevmiyorum, hem insanlarini sevemedim bi türlü hem de viyanayi begenmedim. Ama Hallstatt baya güzel görünüyor. Hem kis hem yaz icin iyi görünüyor. Kis icin olmasa da belki yaz icin oraya gidilebilir. Baska tavsiye ettigin yerler var mi hocam peki? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Geçen sene sanıyorum Aralık 20den 4 ocağa kadar bir tatil yapmıştık. 3er gün arayla munich, nurnberg, prag, viyana, hallstat yaptik. Benim en beğendiğim yer hallstat oldu. Gerçekten filmlerdeki, belgesellerdeki gibi bir ortam var. Sessiz sakin kafa toplayacağın bir yer. Salzburg da yakındı ama vakit kalmamıştı. Gezecem diyorsan ve gormediysen prag güzel. 

Kaan tarafından 03/Ara/17 22:11 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2875 Toplam Mesaj: 28
kış tatili