folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yurtdışında Yaşayanlara Bazı Kolaylıklar Geliyor

Yurtdışında Yaşayanlara Bazı Kolaylıklar Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Bu gurbetçiler niye oy kullanıyor?  Adam orda mis gibi yaşıyor üstüne bir de beni yönetecek adamı seçiyor 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Akp diyorsa yapmaz 

evsiz tarafından 04/May/15 00:01 tarihinde düzenlenmiştir

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Bu seçimde MHP'nin de, AKP'nin de vaatleri CHP'nin kopyası olmuş :P

Yurtdışında öğrenim gören/görecek vatandaşlara burs olayı için ayrıca +rep

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Şu araba olayı iyiymiş vergisi biraz düşük olsa veyahutta sadece Türkiyede vergi ödeme olayı olsa (zannetmiyorum) iyi olur bu şekilde olmazsa zaten arabayı Türkiyeye getirmenin bir anlamı yok avrupada lüks BMW arabanın 3 aylık en düşük vergisi 540 euro civarında ve sigortasıda 100-120 euro civarında sanırım. Renault escape gibi arabalarında 3 aylık vergisi 240 euro falan + 3 aylık 65 euroda sigortası var :) Arabalar çok ucuz ama vergisi yüksek maalesef..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

dövizli askerlik için günümü doldurdum. 6000 euro ödemeye razıyım yeter ki bunlar tekrar iktidar olmasın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Şu araba olayı iyiymiş vergisi biraz düşük olsa veyahutta sadece Türkiyede vergi ödeme olayı olsa (zannetmiyorum) iyi olur bu şekilde olmazsa zaten arabayı Türkiyeye getirmenin bir anlamı yok avrupada lüks BMW arabanın 3 aylık en düşük vergisi 540 euro civarında ve sigortasıda 100-120 euro civarında sanırım. Renault escape gibi arabalarında 3 aylık vergisi 240 euro falan + 3 aylık 65 euroda sigortası var :) Arabalar çok ucuz ama vergisi yüksek maalesef..

bulgarda falan yuksek deil hocam kaldi vergisi yuksek diorsunuz ama 30 bin liraya orda bmw5 kasaya binebiliorsunuz vergisi falan 2-3 bin olsa nolur burda 2-3 kati ayni araclar 

95 model arac orda 3 bin lira civariiken vergiside 100 lira yillik burda ayni arac 10 bin lira :)

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    essan bunu yazdı

bulgarda falan yuksek deil hocam kaldi vergisi yuksek diorsunuz ama 30 bin liraya orda bmw5 kasaya binebiliorsunuz vergisi falan 2-3 bin olsa nolur burda 2-3 kati ayni araclar 

95 model arac orda 3 bin lira civariiken vergiside 100 lira yillik burda ayni arac 10 bin lira :)

ben almanya, belçika, hollanda için dedim hocam :) mesela; hollanda için ilan sitesi www.marktplaats.nl auto kısmında belasting yazan kısımda vergiler yazar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

1000 euro iimis ama haksizlik ya :) cok ucuz yani askerlik yapanin hakkina gore.Busefer parayla esitsizlik olmuyo statu ile oluyo herturlu birileri kaybediyo yani.

2000 vereyim lutfen avro demesinler suna ya :|

cordelian tarafından 04/May/15 02:00 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdibaba06
    erdibaba06's avatar
    Erkek

o askerligi yapmadiktan sonra utanmadan birde kendime erkek mi diyicem ?   vallaha kimseyi yargilamiyorum ama askere gitmeyen  turk turk degildir  biz böyle ögrendik görduk atalarimizdan

Bize kalmayacak dünya için, bize kalacak günahlar biriktiriyoruz.'' Pir Sultan Abdal
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

erkeklik askere gitmekle olsaydı tecavüzcüler,kadınlara şiddet uygulayanlar hep askere gitmeyenlerden oluşurdu :)

kusura bakma ama hocam çok sığ düşünüyorsun.. Ve ben eminim ki askerlik zorunlu olmasaydı kimse keyfiyetten gidip de 12 ayını harcamazdı. 

Ayrıca türk türk değildir diyorsun da eskiye bakarsan askerlik zorunlu değil bir meslekti :) bugün nasıl amerikada askerlik böyle yürüyorsa eskiden de öyleydi. Türkler savaşçı bir millettir ama bu demek değildir ki her türk erkeği asker olmak zorunda. 

Ben dövizli askerliğe de karşıyım bedelli askerliğe de, askerliğin daha profesyonel olmasndan yanayım. 20li yaşlarda gençler alınıyor 1 yıl sonra bırakılıyor, o kadar eğitimin anlamı çok fazla kalmıyor. Neden herkes bordo berelilerden bahsediyor, övüyor? Çünkü bu adamların mesleği, profesyoneller... O yüzden 1 milyon daha acemi askerin olacağına 100 bin tane bordo bereli askerin olsun daha iyi.. 

Çalışan her türk vatandaşı vergi vererek zaten devlete borcunu veriyor, belki sosyal işlere ağırlık verilebilir. Mesela isviçre de bu görev ormanların bakımı, yol bakımı olabiliyor. O yüzden adamların memleketi yemyeşil... 

Tarih boyunca hep düşmanımız vardı hala da var ve olacakta ama artık önemli olan teknolojinin gelişmişliği.. Amerikanın geliştirdiği silahlara bak, bomba çeşitlerine bak.. askerlerin fazla olmasının artık bir önemi yok, kılıçla savaşmıyorsun artık, bilimle-teknoloji ile savaşıyorsun. O yüzden dar kafalılığı bırakıp dünyada saygın konuma gelinmesi isteniyorsa bunlara yönelinmeli.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2440 Toplam Mesaj: 22