folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Yurtiçi - Yurtdışı İphone İcloud Sorunları Halledilir

Yurtiçi - Yurtdışı İphone İcloud Sorunları Halledilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    asi_kan84 bunu yazdı
    emnimax bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

Konuyu ara ara takip ediyorum. bu arkadaşa karşı neden cephe aldığınız hususunda en ufak fikrim yok. 

sitede öğrenci, iş adamı, çalışan, memur v.s. farklı konumlarda bulunan arkadaşlar mevcut ve herkes ticaret konusunda az çok bilgi sahibi. Dolandırıcılıkla ticaret arasındaki farkı iyi analiz etmek gerekli.

İnternette icloud açma işleminin ücretinin önden alınıp işlem için uğraşıldığı kısa bir araştırma sonucu anlaşılabilir ki bu doğru olandır. Sonuçta cihazı açtırdın ödeme yapmadın. Bu noktada karşılıklı güven gerekli; ancak burada arkadaş cihazını açtırıyor, cihazın açılırsa ücret talebinde bulunuyor. Bana kalırsa mükemmel bir hizmet ve birçok insanın yapmayacağı birşey. Ben bu şekilde bir dolandırıcılık daha önce görmedim...

Aynı zamanda yukarıda da olduğu şekilde bozuk cihaz için arkadaş uğraş veriyor cloud açılıyor; ancak cihaz arızalı ödeme alamıyor. Bu noktada da adaletli olan, arkadaşın taahhüt ettiği gibi icloud'un açılması sonrası ödemesini almasıdır. Sonuçta cihazınızdaki arızaları da yapacağım gibi bir taahhütü yok.

Şimdi ne desem bilemedim belki sende kendi bakış açından haklısın ama ben herkes gibi yaklaşmadım arkadaşa yardımcı olayım hemde benimde işim görülsün diye bi işe giriştik ama olanları okumuşsundur sana soruyorum şimdi ben, elimde hiç bişey yok köşede duran cihazda çöp olmuş yardım edim derken bide üstüne ücretmi ödeyeyim hocam ?

Kardeşim sen o cihazı ne yaptın. Bana satar mısın. Açıkca sitede yazıyorum. 0 553 632 19 36 numaram ara bi görüşelim.

Hocam bi önceki mesajımda yazmıştım telefoncu arkadaşta telefon almadım onda o parçalayıp satacak hom tuşunu bu gün satmış bile çoktan demiştim 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek

Lock telefonu unlocked yapti sagolsun.

ilk once islemi yapti daha sonra 200tl odemesini aldi

para konusundada hic bunaltmadi guvenle calisabileceginiz bir arkadas.

tesekkur ediyorum bundan sonra surekli calisacagim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu konu kişilerden bağımsız okadar problemli bir sıkıntı ki biz gerek apple a gerek kaskoya kvl ya değişime gönderdiğimiz cihazlarda büyük problem yaşıyoruz. apple cihazlara daha büyük harfler ile apple kimliğimi unutmayacağim asla unutkayacağim diye uyarı eklemeleri gerek. icloud kilidi yüzünden dönen cihazlardan illalah geldi ancak iyiki kitliyor apple iyiki kullanılmaz hale geliyor

insanlar face i var mailini şifresini bilmez

maili var şifresini doğru hatırlamaz

iphone u var icloud ne bilmez ama telefonumu bul açık dolaşır iki gün sonra kitler telefonu.

bunları yazmamın sebebi arkadaş özel bir hizmey veriyor ve bazı aksaklıklar olmuş bende diyorum ki bırakın özel servisi kvk genpa apple da bile bu icloud problemleri millet neler yaşıyor. 

iki arkadaşın da üstüne gitmek yersiz sen hizmet verdin sen hizmet aldın ikinizde madur olmuşsunuz iyi yönünden bakın tecrübe oldu biriniz artık cihazda sorun olup olmadıgını oğrenmeden iş yapmaz diğeri cihazında sorun olsa bile aldığı hizmetin parasını öder. 

ben telekominikasyon işine girmeden önce bu konularda bilgisizken ki teknoloji manyagı olmama ragmen neler çektim özel servisin kendisi hem imei. mi çaldı hemde telefonu düzgün tağmir etmedi öğrenci günümde beş parasız kaldım mecburen gittim yeni telefon aldım. 

hayatta iyi kötü herşey tecrübe bu konu da uzamasın bence

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_kan84
    asi_kan84's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

bu konu kişilerden bağımsız okadar problemli bir sıkıntı ki biz gerek apple a gerek kaskoya kvl ya değişime gönderdiğimiz cihazlarda büyük problem yaşıyoruz. apple cihazlara daha büyük harfler ile apple kimliğimi unutmayacağim asla unutkayacağim diye uyarı eklemeleri gerek. icloud kilidi yüzünden dönen cihazlardan illalah geldi ancak iyiki kitliyor apple iyiki kullanılmaz hale geliyor

insanlar face i var mailini şifresini bilmez

maili var şifresini doğru hatırlamaz

iphone u var icloud ne bilmez ama telefonumu bul açık dolaşır iki gün sonra kitler telefonu.

bunları yazmamın sebebi arkadaş özel bir hizmey veriyor ve bazı aksaklıklar olmuş bende diyorum ki bırakın özel servisi kvk genpa apple da bile bu icloud problemleri millet neler yaşıyor. 

iki arkadaşın da üstüne gitmek yersiz sen hizmet verdin sen hizmet aldın ikinizde madur olmuşsunuz iyi yönünden bakın tecrübe oldu biriniz artık cihazda sorun olup olmadıgını oğrenmeden iş yapmaz diğeri cihazında sorun olsa bile aldığı hizmetin parasını öder. 

ben telekominikasyon işine girmeden önce bu konularda bilgisizken ki teknoloji manyagı olmama ragmen neler çektim özel servisin kendisi hem imei. mi çaldı hemde telefonu düzgün tağmir etmedi öğrenci günümde beş parasız kaldım mecburen gittim yeni telefon aldım. 

hayatta iyi kötü herşey tecrübe bu konu da uzamasın bence

Kardeşim yazmış olduğun şeyler çok güzel yerden göğe kadar haklısın. Bu konuyu açmamdaki amaç 3-5 Rabbimiz ne nasip ederse bu forumdan da nasiplenmek idi. Ama kendini bilmez biz kaç arkadaş bizi tanımadan yargısız infaz yapmaya kalktı ama sorun şu idi o kişilerde okuma sorunu vardı. O da şu idi; Ben iş bitince parayı alıyorum dedim ama onlar taktığı at gözlüklerini çıkarmayı bilemediler. Yani bizim bir nevi ekmek tezgahımızı ne hale getirdiler. Ben isterdim ki forumdan iş gelsin hatta açık açık birisi yazsın imei numarasını bende sorgulama yapayım. Sorgulama sonucun buraya yazayum sonra açıldı diyeyim iş bitince. Cihazını açtığım kişide teşekkürlerini belirtsin diye düşündüm ama yanılmışım. Neyse bizi bilen bilir bilmeyen kendi gibi bilir. İmei vermek isteyen özelden ulaşabilir ya da facebook üzerinden yazabilir.

Saygılarımla

Bizi bilen bilir, bilmeyen kendi gibi bilir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Memlekette dolandırıcıların ortak özelliklerinden biri de Allah'ı Kitap'ı ağızlarından düşürmemeleridir. İşi doğruda yapsa böyle hassas konular ağızda sakız edildikce insanların şüphe duyması çok doğal. O yüzden her zaman diyorum. İş başka, din başka.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_kan84
    asi_kan84's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Memlekette dolandırıcıların ortak özelliklerinden biri de Allah'ı Kitap'ı ağızlarından düşürmemeleridir. İşi doğruda yapsa böyle hassas konular ağızda sakız edildikce insanların şüphe duyması çok doğal. O yüzden her zaman diyorum. İş başka, din başka.

Arkadaşım bi konuda haklısın din başka iş başka ama yukarıda yazdıklarımı okuyup böyle yazman çok saçma neden dersen İŞ BİTTİKTEN SONRA PARA İSTİYORUM DİYORUM BAS BAS BU KONUDA BAĞIRYORUM. Burada güvenme konusunu benim önemsemem gerek. Neden dersen sen bana iş verince işini halledip benden senden para bekleyeceğim. Benim sana güvenmem ve para gelecek düşüncesi ile işini görmem gerekiyor. Ama hala kalkmış bana olan güven meselesini konuşuyorsunuz. Neyse ne kadar anlatsam boş. Anlayanlar zaten iş vermeye başladılar sağolsunlar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    asi_kan84 bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Arkadaşım bi konuda haklısın din başka iş başka ama yukarıda yazdıklarımı okuyup böyle yazman çok saçma neden dersen İŞ BİTTİKTEN SONRA PARA İSTİYORUM DİYORUM BAS BAS BU KONUDA BAĞIRYORUM. Burada güvenme konusunu benim önemsemem gerek. Neden dersen sen bana iş verince işini halledip benden senden para bekleyeceğim. Benim sana güvenmem ve para gelecek düşüncesi ile işini görmem gerekiyor. Ama hala kalkmış bana olan güven meselesini konuşuyorsunuz. Neyse ne kadar anlatsam boş. Anlayanlar zaten iş vermeye başladılar sağolsunlar

Dostum amacim senin onune tas koymak degil. Yoksa sen mutlu, isi gorulen mutlu. Ne guzel iste. Bak sayet burada kendi adina guven sagliyorsan manevi yonunle degil, dedigin gibi once isi yaparim, sonrada parasini alirim dedigin icindir. Yoksa bu garantiyi vermeden maneviyatinla is almaya calissaydin zannetmiyorum ki insanlarin sana guvenecegini. Hayirli isler.

Florenzi tarafından 07/Nis/17 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_kan84
    asi_kan84's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    asi_kan84 bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Dostum amacim senin onune tas koymak degil. Yoksa sen mutlu, isi gorulen mutlu. Ne guzel iste. Bak sayet burada kendi adina guven sagliyorsan manevi yonunle degil, dedigin gibi once isi yaparim, sonrada parasini alirim dedigin icindir. Yoksa bu garantiyi vermeden maneviyatinla is almaya calissaydin zannetmiyorum ki insanlarin sana guvenecegini. Hayirli isler.

Doğru haklısın. Ben milleti kendime çekmek için ALLAH kitap konuşumuyorum. Burada tanıyan eşim dostumda bilir nasıl konuştuğumu gerçi bilmeyen yanlış anlayabilir. Az önceki yazımda yanlış anlayıp kırdıysam özür dilerim. Hakkını helal et.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    asi_kan84 bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    asi_kan84 bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Doğru haklısın. Ben milleti kendime çekmek için ALLAH kitap konuşumuyorum. Burada tanıyan eşim dostumda bilir nasıl konuştuğumu gerçi bilmeyen yanlış anlayabilir. Az önceki yazımda yanlış anlayıp kırdıysam özür dilerim. Hakkını helal et.

Yoo kirilmadim hic. Sende hakkini helal et.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam polat eletkronik bayisi misin? 

bir arkadaş iphone 5s icloud şifresini unutmuştu imei gönderip açtırmıştım polat eletronikte, 500 tl falandı o zamanlar. şimdi tr ise 200 civarı falan yapıyorlar galiba.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
Toplam Hit: 17593 Toplam Mesaj: 135
iphone iphone i̇cloud