folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yüzme Hakkında

Yüzme Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Vay amk adam daha 16 yasinda 1.80 ( edit: masallah )

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostgun
    Lostgun's avatar
    Erkek

carus07 bunu yazdı:
    -----------------------------

Lostgun bunu yazdı:

nevorapat bunu yazdı:

bakla dışında herşey olur :) kanatların ve göüs kasların gelişir .

Hocam ben 16 yaşındayım boyum:1.80 kilo:84 ve sitemizde havuz var dün açıldı hem şu lanet olası göbekten kurtulmak için hemde fit bir vücut yapmak için hergün yaklaşık 2 saat yüzmeyi planlıyorum ve yüzmenin boyda uzattığını duydum ondan başlıyacağım yüzmeye..

1.80 boy var zaten daha ne kadar uzamayı düşünüyorsun =)

1.86 falan olsa çok iyi olur : )

Bir gün Ferrari alacağım.İnanıyorum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostgun
    Lostgun's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    Vay amk adam daha 16 yasinda 1.80 ( edit: masallah )

: )

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

Bak dostum 21 yaşındayım sadece çalıştığımdan ötürü bu sene tatile çıkamıycam. 

Kendimi bildim bileli her tatile çıktığımda 2 ay boyunca mütemadiyen hergün ama hergün yüzerim. Saatlerce..

Hiçbir faydasını göremedim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

LostDream bunu yazdı:

Kendimi bildim bileli her tatile çıktığımda 2 ay boyunca mütemadiyen hergün ama hergün yüzerim. Saatlerce..

:))))

Hocam fayda görmek böyle bir şey değil ki.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

LostDream bunu yazdı:

gösteripte vermemek gibi olmuş yorumun hocam :D 

konuya gelirsek kardeşim stil önemlidir. Normal serbest yüzüş denilen olayı yaparsan pek bişey bekleme yine gelişir ama bi kurbağalama gibi olmaz. Koluna gelecek olan direnç önemli

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ptchicko
    ptchicko's avatar
    Erkek

İlk günden 2 saatle başlamayı düşünme. Allah korusun, genç yaşta kalp krizi çok sık görülmeye başladı. Muhakkak nabzını kontrol et. Maksimum kalp hızının %60-70 i ile çalışmak lazım. Formül basit : 220-yaş x 70/100

Yani senin için

220-16=204 x 60/100 =122

220-16=204 x 70/100 =142

Bu hesaplamaya göre kalp hızın yaklaşık 120 ile 140 arasında olacak şekilde egzersizini planlamalısın. Egzersize ısınmanın ardından (5-10 dk) şiddetini arttırmaya kronometre tutarak başla, zorlanmaya başlayınca nabzını say, 140 a kadar şiddetli şekilde egzersize devam edip süreyi durdur, sonra nabzın 120 ye düşene kadar rölantide hafif hafif devam et. Sonra tekrar abanmaya başla. 140 gelince yine duraklayıp nabzın 80-100 aralığına düşene kadar hafif tempoda egzersize (yüzmeye) devam et. Bir günde 2 kez kalp hızının maksimum çalışma hızına ulaşması çalışmanın amacı olmalıdır. Bu yazdıklarım antreman programlarının temelidir. Ve yaklaşık 30 dk. lık (tahminen) bir çalışmayı gerektirir. Zamanla kalp hızın daha uzun sürede maksimum hıza ulaşacaktır, bu da programın işe yaradığını ve sağlıklı olduğunu göstermektedir. Sabah ve akşam olmak üzere 2 seans yapmak daha faydalıdır. Kronometre sonuçları sonraki çalışmalarını tahminen planlamak ve gelişmeyi görmek için önemlidir.

Eğer kas yapayım diyorsan o ağırlık çalışmasını gerektirir. Farklı bir programı vardır ve ben bilmiyorum maalesef ama sabah yüzme akşam ağırlık çalışması güzel bir uygulama olur diye düşünüyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

öyle yüzmeylen olmaz vücut

body yapıcan ama öyle kısa süreli değil, milletten gördüğün adonisin baklavanın gazıylan gitmicen salona. ben bu işi uzun süre yapıcam diye gidicen.

sağlam, disiplinli, uzman hoca denetimi altında 1 sene çalış. o dediğin şeylere ulaşırsın.

hee şimdi bi daha okudum göbekliymişin sen la :D bende 17 yaş 1.80 ama 70 kiloyum :D, sadece göbek eritmek istiyosan (uzun süre)yüzerek eritirsinde etrafta görüpte gazına geldiğin herifler gibi vücut yapamazsın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostgun
    Lostgun's avatar
    Erkek
    Ergenliği bitirmeden bodye başlamayı düşünmüyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostgun
    Lostgun's avatar
    Erkek
    ptchicko bunu yazdı:

İlk günden 2 saatle başlamayı düşünme. Allah korusun, genç yaşta kalp krizi çok sık görülmeye başladı. Muhakkak nabzını kontrol et. Maksimum kalp hızının %60-70 i ile çalışmak lazım. Formül basit : 220-yaş x 70/100

Yani senin için

220-16=204 x 60/100 =122

220-16=204 x 70/100 =142

Bu hesaplamaya göre kalp hızın yaklaşık 120 ile 140 arasında olacak şekilde egzersizini planlamalısın. Egzersize ısınmanın ardından (5-10 dk) şiddetini arttırmaya kronometre tutarak başla, zorlanmaya başlayınca nabzını say, 140 a kadar şiddetli şekilde egzersize devam edip süreyi durdur, sonra nabzın 120 ye düşene kadar rölantide hafif hafif devam et. Sonra tekrar abanmaya başla. 140 gelince yine duraklayıp nabzın 80-100 aralığına düşene kadar hafif tempoda egzersize (yüzmeye) devam et. Bir günde 2 kez kalp hızının maksimum çalışma hızına ulaşması çalışmanın amacı olmalıdır. Bu yazdıklarım antreman programlarının temelidir. Ve yaklaşık 30 dk. lık (tahminen) bir çalışmayı gerektirir. Zamanla kalp hızın daha uzun sürede maksimum hıza ulaşacaktır, bu da programın işe yaradığını ve sağlıklı olduğunu göstermektedir. Sabah ve akşam olmak üzere 2 seans yapmak daha faydalıdır. Kronometre sonuçları sonraki çalışmalarını tahminen planlamak ve gelişmeyi görmek için önemlidir.

Eğer kas yapayım diyorsan o ağırlık çalışmasını gerektirir. Farklı bir programı vardır ve ben bilmiyorum maalesef ama sabah yüzme akşam ağırlık çalışması güzel bir uygulama olur diye düşünüyorum.

Sagol hocam dikkat edicem

Toplam Hit: 2304 Toplam Mesaj: 31