folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yuzme Öğrenmek İstiyorum(Ankara)

Yuzme Öğrenmek İstiyorum(Ankara)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    livane bunu yazdı

Bursada gidiyorum ben kursa. Ilk dersi dundu. 8 ders olacakmış. Haftada 2 gün. 90 lira. Fikir verirbelki. Bende hic bilmiyorum.  Adam ogrenemeyecem diye korkmayın. 8 derste ogreneceksiniz dedi.

hacı derste ne yaptırıyorlar anlatsana

hacı önce havuzun kenarına oturttu bacakları dizden bükmeden sallamanız lazım dedi. Yaptık biraz. sonra suyun içine soktu derin nefes alın suyun altına girin dedi. Eller tabi tutacak yerlerde. Girdik çıktık bi kaç sefer. Sonra elleri dümdüz uzatın sonra ayaklarınızı dizlerinizden bükmeden sallayın dedi. Sonrasında suyun altına girin nnefes verin çıkın dedi . sonra bi plastik bi şeyin üzerine ellerimizi koyduk havuzu baştan başa dolaştık sadece ayakları çırparak.  bi daha ki derste ne yaptıracak bakalm

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Yüzmeyi öğrenmene gerek yok git bi yüzme havuzuna 50 sefer suya başını düzenli sok çıkar.

Dışarda ağızdan nefes alıp içerde burundan vermeyi öğrendiğin an her türlü yüzme şeklini yapabilirsin

Ama önemli olan nefes alıp vermeyi düzenli yapmak bunu da en iyi havuzda antre edebilirsin .

Edit: Yüzme havuzlarına temizlik yapıldığı günü öğrenin o gün gidin aksi halde pislik içinde yüzersiniz bu en iyisinde de böyledir.

1 hafta temizlenmez havuzlar sadece kaba filtreden geçer.Özellikle kızların olduğu saatler uzak durun mk her yerlerinden bişey akıyor ben molped bile görmüştüm tiksindim o gündür gitmem .)

Yüzme pratiklerini yapın bidaha da uğramayın kulağınız dişiniz iltihaptan şişer öyle menem yerler anlıcanız denizde de sığ yerlerde yüzmeyin kalabalıkta girmeyin durgun sulara dalmayın .)

Tayga tarafından 13/Tem/16 23:20 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    livane bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    livane bunu yazdı

Bursada gidiyorum ben kursa. Ilk dersi dundu. 8 ders olacakmış. Haftada 2 gün. 90 lira. Fikir verirbelki. Bende hic bilmiyorum.  Adam ogrenemeyecem diye korkmayın. 8 derste ogreneceksiniz dedi.

hacı derste ne yaptırıyorlar anlatsana

hacı önce havuzun kenarına oturttu bacakları dizden bükmeden sallamanız lazım dedi. Yaptık biraz. sonra suyun içine soktu derin nefes alın suyun altına girin dedi. Eller tabi tutacak yerlerde. Girdik çıktık bi kaç sefer. Sonra elleri dümdüz uzatın sonra ayaklarınızı dizlerinizden bükmeden sallayın dedi. Sonrasında suyun altına girin nnefes verin çıkın dedi . sonra bi plastik bi şeyin üzerine ellerimizi koyduk havuzu baştan başa dolaştık sadece ayakları çırparak.  bi daha ki derste ne yaptıracak bakalm

baba ozaman ögrenilir yaw bende gideyim ozaman kısın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    h2run bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Çocukken yüzmeyi kendi kendime öğrendim ve boktan bir teknikle,

Hayatımın büyük bir dönemini sualtında geçirdim, yaklaşık 2300-2500 saat dalışım var kayıtlı.

Paletle balık gibi kilometrelerce yüzebiliyorum ama paletsiz olmuyor.

Yüzme tekniğimi düzeltmeyi çok denedim ama beceremedim.

Kafa köpek gibi dışarda olmazsa yüzemiyorum.

Teknik çok önemli, kolay gelsin.

Ankara'da Kurt Yüzme çok iyidir.

Hocam teknigini boardla duzeltebilirsin.

kol ayak nefes uyumunu saglaman lazim.

2 kilometre durmadan paletsiz yuzebilirim:)

Çok uzun süre bozuk teknikle yuzdugum için düzelmedi, 2 hafta kadar kastım bosverdim sonra. Zaten benim işin suyun altiyla daha çok ondan bosverdim gitti. 

Hocam kac metreye dalıyorsunuz balık adam sertifikan varmı?

Dalma derslerı duzenlesen belkı katılan olabılır burdan gunu bırlık :)

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

3.kademe yüzme belgem var :) Ankarada toplanırsanız 4-5 kişi uygun fiyata hallederım.

Havuzu ayarlarız kecioren etlik civarinda biryerde olur havuz. 

Egitim için kırıkkaleden gelecegım haftada 2 gun yol 1 saat felan suruyor.

Normalde 1 saatlık ozel ders ucreti 80tl dir.

TBT icin fiyat 50tl dir en az 5 kişi olmak kaydıyla :)

Havuz giriş fiyatları uygundur zaten 5-10tl arasıdır. ( Sizin getirecegınız ekipmanlar Board - gözlük - bone - havlu - terlik )

Gözlük dekatlonda 10tl benım onerecegımı alırsınız sızı 1 sene goturur.

Not : Yüzme dersi alacak arkadaşlar kesinlikle Aile hekiminden spor yapmasında sakınca yoktur tarzında sağlık raporu getirmelidir.

Bone 5tl dekatlonda.

Board da 20-30tl civari.

Yüzme ögrenimi kişiden kişiye degişir su korkusuna baglı olarak onun için kac seansda ogrenırım gıbı tabirler yanlıştır. Size su kadar seansda öğretirim diyen kişiler yalan söyler.

Yüzme Hakkında sorularınız varsa ozelden ve burdan sorabılırsınız. 

Zamanında bıtanede Oylesıne yuzme instagram hesabi acmıstım takip etmek ısteyenler için link aşağıda.

https://www.instagram.com/yuzme.kursu/

1 sene beklerseniz arkadastan daha uyguna yaparım hocam size aynılarını.

edit:daha mezun olmadım formasyon belasıyla kapısıyorum

edit2:uzmanlık olarak yüzme alıyorum

edit3:şaka yapıyorum adamın ekmegını baltalamayalım

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyazidbeg
    beyazidbeg's avatar
    Erkek
    Arslan25 bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

3.kademe yüzme belgem var :) Ankarada toplanırsanız 4-5 kişi uygun fiyata hallederım.

Havuz giriş fiyatları uygundur zaten 5-10tl arasıdır. ( Sizin getirecegınız ekipmanlar Board - gözlük - bone - havlu - terlik )

Not : Yüzme dersi alacak arkadaşlar kesinlikle Aile hekiminden spor yapmasında sakınca yoktur tarzında sağlık raporu getirmelidir.

Bone 5tl dekatlonda.

Board da 20-30tl civari.

Yüzme ögrenimi kişiden kişiye degişir su korkusuna baglı olarak onun için kac seansda ogrenırım gıbı tabirler yanlıştır. Size su kadar seansda öğretirim diyen kişiler yalan söyler.

Zamanında bıtanede Oylesıne yuzme instagram hesabi acmıstım takip etmek ısteyenler için link aşağıda.

Ankaradan ben de varım, eğer 5 olursak, yüzmeyi biliyorum ama iyi degil bir iki derslik işim var bence  :D

beyazidbeg tarafından 13/Tem/16 23:56 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    h2run bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Çocukken yüzmeyi kendi kendime öğrendim ve boktan bir teknikle,

Hayatımın büyük bir dönemini sualtında geçirdim, yaklaşık 2300-2500 saat dalışım var kayıtlı.

Paletle balık gibi kilometrelerce yüzebiliyorum ama paletsiz olmuyor.

Yüzme tekniğimi düzeltmeyi çok denedim ama beceremedim.

Kafa köpek gibi dışarda olmazsa yüzemiyorum.

Teknik çok önemli, kolay gelsin.

Ankara'da Kurt Yüzme çok iyidir.

Hocam teknigini boardla duzeltebilirsin.

kol ayak nefes uyumunu saglaman lazim.

2 kilometre durmadan paletsiz yuzebilirim:)

Çok uzun süre bozuk teknikle yuzdugum için düzelmedi, 2 hafta kadar kastım bosverdim sonra. Zaten benim işin suyun altiyla daha çok ondan bosverdim gitti. 

Hocam kac metreye dalıyorsunuz balık adam sertifikan varmı?

Dalma derslerı duzenlesen belkı katılan olabılır burdan gunu bırlık :)

Cmas eğitmen 1yıldız ve rehberlik var.

Yoğunluktan uzun zamandır solungaçlarımı bile ıslatamıyorum.

Sportif dalışlarda limitleri geçmiyorum 30metre, eğitimde 42metre max.

Sanayi işlerinde 70-75m.

Geçti artık bizden bu işler, ölmeden herkes scuba dalışı denemeli.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Arslan25 bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Bone 5tl dekatlonda.Board da 20-30tl civari.

Hocam daha uygun fiyata yapicaksan yapabilirsin benim icin sorun yok :) suan kpss ye adepte olmaya calisiyorum ogrenmek isteyenler icin 2 gun gelebilirim belirledigim sayi tamamlanirsa. 

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

4 sezon x otelin aqua parkında lifeguard statüsünde çalışmış biri olarak söylüyorum eğer bu tür bir iş için düşünüyorsan hiç bulaşma bizim millet hiç değişmiyor hep sorun hep sorun.Turist adamın gözünü seveyim adamlar kurallara uyuyor neyin ne olduğunu biliyor,bizimkiler hurrrraaaa....

Yüzme konusuna gelecek olursak öğrenirsin hiç sıkıntı değil öncelikle en önemli şey rahat olmak yüzerken kasma kendini korkma daha iyi yüzersin.Teknik olarak sana bağlı hangi teknikle daha rahat yüzüyorsan o teknikle yüzersin bu kadar basit.Artı olarak şu beden eğitimi derslerinde alın topu oynayın modu bitmeli artık havuz olmalı yüzme eğitimi verilmeli adamın boy 1.80 , 1.20 lik kaydırağın bittiği havuzda boğuluyor böyle birşey varmı ya :))))

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    Arslan25 bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Bone 5tl dekatlonda.Board da 20-30tl civari.

Hocam daha uygun fiyata yapicaksan yapabilirsin benim icin sorun yok :) suan kpss ye adepte olmaya calisiyorum ogrenmek isteyenler icin 2 gun gelebilirim belirledigim sayi tamamlanirsa. 

kafamı kasıyacak vaktim yok hocam formasyon ve yaz okulundan dolayı.

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
Toplam Hit: 4756 Toplam Mesaj: 54
yuzme