Zamanda Yolculuk Mümkün

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

bir insan neden tahribatta clickbait konu açar anlamak mümkün değil aq

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Zaman kavramı insanlar için neden önemli? Eğer insanların ömrünün bir sonu olmasaydı zamanın bir anlamı olmayacaktı. Şimdiye kadar icat edilen bütün herşey hayatı kolaylaştırmak adına (araçlar,telefon vb.) Yapılamaz demiyorum ama yaradılışın kuralına aykırı bir durum.

Basitçe bir örnek zamanda ileri gidilebiliyorsa çözümü olmayan hastalıkların çözümü bulunmuştur bu çözüm acaba günümüze gelemezmi

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

büyük baba paradoxuna karşıyım arkadaş!

insan uyurken zamanda  ileri yolculuk ediyor

uyanık oduğumuzdada zamanı yavaşlatıyoruz

bence  dünyamız ve içinde bulunduğumuz şey evren uzay-zaman   ışık hızında hareket ediyor olması gerekiyor

şöyleki;

örneğin

güneşe bakıyoruz yada herhangi bir nesneye biz bakmasakta o nesne orda var ise ve o varlığın görüntüsü sürekli bir biçimde uzay-zamanda ışık hızında o anki görüntüsüyle hereket ediyor

bu şu demek  bardak  masanın üstünde duruyor aynı zamanda herket halinde üstelik ışık hızında

büyük babaya bağlayacam sonra :)

havada durdum,şahitlerim var
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Evet ileriye gittik diyelim. Yıl 2057 olsun. 2057 yılında amerika ile rusya bir savaşa girmiş olsun. Rusyanın müttefikleri arasında Türkiye-Çin-İran-Hindistan-Almanya-Japonya-Kuzeykore olsun. Amerika bi şekilde adamını 2057 yılına göndersin ve baksın durumlar böyle böyle.. ne yapardı amerika ? valla müttefiklere saxo çekerdi ki rusyaya yanaşmasınlar. Şimdi bunun mümkün olduğu bir ortamda devletler ileriye gidebilmek için herşeyi yapmaz mıydı? zaten 2057 de teknolojinin de kralı var herşeyin de şimdi ne uğraşıyon gönder baba birini baksın söylesin. He bi de şöyle bir durum var ileriye giden adam 2057 de neler olacağını görüp söylüuyor da ileride olanlar rasgele olmuyor ki? Sen zamanında bişeyler yapmışsın ki onlar da gitmiş rusya ile müttefik olmuşlar. Yani görmek haricinde değiştirebileceğin birşey olmayacak. Değiştirmek iiçin belki hamle yapacaksın ama 2057 deki olay belli ne olacağı belli züke züke onlar yaşanacak. Ha ne olur  2057 ye 1 ekip yollarsn o ekip de orda ortam kurup bi 50 yıl daha gidecek ki ordan bilgi alacak sonra bi toplantı yapacaklar nasıl yaparız diye A:SfD:A:Asf:As. sonuc olarak bilmiyorum beyin yakan işler dedoş paradoxu falan da hikaye gibim.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

zaman süreklidir ve hep ileri gider geleceğe gitmek teoride mümkün. geçmiş içinse milyonlarca ışık yılı uzaklıktan çok gelişmiş bir teleskopla dünyaya bakıyor olsaydık dünyanın eski halini görebilirdik. yani geçmişi görebiliriz ama gidemeyiz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

https://youtu.be/0d8mRInRCv4 :)

mubarek mürid, şu linki koyduktan sonra 1 adet enter a bas yav :)

Mobilden attiydim bro

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Geçmişin sadece görüntüsünü alabilirsin fiziksel bir temas mümkün olamaz -_- hele geleceğe gitme koca bir balon öyle bir şey olması altını çizerek imkansız diyorum.

Mevzu derin | Papikolas Planet
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Gerçek olmasını çok isterdim. İlgilterede yanlışlıkla ormanda kaybolup kraliçe zamanına giden iki öğretmen vardı. Hikayesini bulabilen olursa yollasın :)

Geçmişe gidilebilir olsa gelecekten gelip te dikkat çeken yakalanan insanlar görürdük illa ki. 

Ha bir de şu var ki inandırıcı geliyor. Monopoly logosundaki adam olayı mesela. Biri geçmişe gidip olay akışlarını değiştiriyor ve olduğundan farklı hatırlıyoruz o logoyu. Hem de hepimiz. Hatta denedim hiç monopoly görmemiş biri bile öyle hatırlıyordu. Spoiler vermicem. Logoyu düşünün kafanızda canlandırın o bıyıklı yuvarlak kafalı adamın neye benzediğini, giydiği taktığı aksesuarları, sonra bi bakın bakalım orjinali nasılmış.

Mandela etkisi diyorlar.

Acaba cidden geçmişe gidip değiştirdiler mi bişeyleri :(

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Gerçek olmasını çok isterdim. İlgilterede yanlışlıkla ormanda kaybolup kraliçe zamanına giden iki öğretmen vardı. Hikayesini bulabilen olursa yollasın :)

Geçmişe gidilebilir olsa gelecekten gelip te dikkat çeken yakalanan insanlar görürdük illa ki. 

Ha bir de şu var ki inandırıcı geliyor. Monopoly logosundaki adam olayı mesela. Biri geçmişe gidip olay akışlarını değiştiriyor ve olduğundan farklı hatırlıyoruz o logoyu. Hem de hepimiz. Hatta denedim hiç monopoly görmemiş biri bile öyle hatırlıyordu. Spoiler vermicem. Logoyu düşünün kafanızda canlandırın o bıyıklı yuvarlak kafalı adamın neye benzediğini, giydiği taktığı aksesuarları, sonra bi bakın bakalım orjinali nasılmış.

Mandela etkisi diyorlar.

Acaba cidden geçmişe gidip değiştirdiler mi bişeyleri :(

Gelecekten geldiğini iddia eden bir borsa canavarı vardı, zamanımızda bir geçmişi tespit edilememişti, ve ortadan kayboldu gitti.. kimbilir nerede.!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 3887 Toplam Mesaj: 22
zamanda yolculuk mümkünmü zamanda yolculuk