Zamunda Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adigestorm
    adigestorm's avatar
    Erkek

Zamunda ya takılan arkadaşlara bikaç sorum olucak

İlk önce ratio problemimi anlatayım. Zamundadan yaklaşık 40 gb download yapmama rağmen bu download kısmına dolayısıyla ratio ya yansımıyo. Diğer torrent sitelerinde görmeye alıştığımız altın gümüş torrent vs olayı burda yok bildiğim kadarıyla ama bunun nedeni ile ilgili bi fikri olan varmı ? Bu oranların günde birkez güncellendiğini biliyorum bahsettiğim 40 gb download 3-4 gün içinde indirdiklerimdir. Gerçi bu olay işimede gelmiyo değil hani ama varsa bi sebebi öğrenirsek daha iyi olur

Bir diğer konu magnet olayı anladığım kadarıyla trackerı devre dışı bırakıp direk kullanıcılardan download yapmak. Bu olayın artısı eksisi nedir bilen cevaplarsa sevinirim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

zamunda'da ratio önemli değil, sadece indirsen de olur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    zamunda ratio'm 0.146 yani önemli değil.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adigestorm
    adigestorm's avatar
    Erkek

Biliyorumda sonuç olarak indirdiğimin kaydedilmesi gerekmiyomu

Yani örnek olarak uploader olmayı düşünüyorum diyelim 1 aylık üyelik 50 gb upload ve ratio 1.05 şartı koymuşlar. Eğer download kaydı tutulmuyosa herkes uploader olabilir

Daha özetle bu sorunu bitek benmi yaşıyorum acaba ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

itfaiyeciTBT bunu yazdı:
    -----------------------------

zamunda'da ratio problem değil, sadece indirsen de olur.

hocam 0.06 altına inerse ağlayan yüz geliyo. 0.04altına inersen uzaklaştırılıyorsun bildiğim kadarı ile.

Ayrıca benimde dikkatimi çekti örneğin bi film indiriyorum. NFO dosyasını veya ne biliyim sample olsun bi dosyayı paketten çıkarınca yansımıyor download miktarına.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

hocam zamunda ratio'ya önem vermiyor, yani köküne kadar sömürüp de hiç up etmezsen belki sorun olabilir ama genellikle ratio önemli değil zamunda'da.

senin olayında zaten download değişmiyo diyosun, daha ne istiyosun ko götüne gitsin :)

magnet linkte .torrent dosyasını indirmeden direkt dosyayı çekmeye başlıyosun client programında.hash dosyası client tarafından hesaplanacağına sunucu tarafından hesaplanıp önüne gelir, her indirenin istemcisi de baştan hesaplamaz bu sayede, ayrıca her seferinde .torrent de oluşturulmadığından sistem kaynaklarından bi nebze de olsa tasarruf sağlayabilirsin.

magnet link olayının illa ki başka özellikleri de vardır ben bu kadarını biliyorum, torrent manyağı arkadaşlardan biri yanıtlarsa biz de öğrenelim.

ek not : ratio'm 0.031, kıpkırmızı ve hala sömürebiliyorum.

http://kocaer.me
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adigestorm
    adigestorm's avatar
    Erkek

o6u2 bunu yazdı:

hocam zamunda ratio'ya önem vermiyor, yani köküne kadar sömürüp de hiç up etmezsen belki sorun olabilir ama genellikle ratio önemli değil zamunda'da.

senin olayında zaten download değişmiyo diyosun, daha ne istiyosun ko götüne gitsin :)

magnet linkte .torrent dosyasını indirmeden direkt dosyayı çekmeye başlıyosun client programında.hash dosyası client tarafından hesaplanacağına sunucu tarafından hesaplanıp önüne gelir, her indirenin istemcisi de baştan hesaplamaz bu sayede, ayrıca her seferinde .torrent de oluşturulmadığından sistem kaynaklarından bi nebze de olsa tasarruf sağlayabilirsin.

magnet link olayının illa ki başka özellikleri de vardır ben bu kadarını biliyorum, torrent manyağı arkadaşlardan biri yanıtlarsa biz de öğrenelim.

aynen öyle hocam işime geliyo dediğin gibi sorulardan anlayacağınız üzere yeni üyeyim örnek olarak 3 gün önce harry potter tüm seriyi indirdim 25 gb civarı üstüne 10 a yakın film indirdim ama hala download 1.5 gb

Hiçbişe anlamıyorum yani kayıt tutuluyosa nerde? yok tutulmuyosa bu 1.5 ne ? :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

zamunda ratio'yu takmıyor. hatta yüksek hızlı sunucuları bile engellemiş bi tracker'dır kendisi. vps den giremiyosun. adamlar gerek duymuyo :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

davetiyesi olan var mı :|

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Rating: 0.119 Uploaded: 241.59 GB Downloaded: 1.98 TB (updated once a day) bi yaptırım görmedim :D

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

itfaiyeciTBT bunu yazdı:

zamunda'da ratio problem değil, sadece indirsen de olur.

hocam 0.06 altına inerse ağlayan yüz geliyo. 0.04altına inersen uzaklaştırılıyorsun bildiğim kadarı ile.

Ayrıca benimde dikkatimi çekti örneğin bi film indiriyorum. NFO dosyasını veya ne biliyim sample olsun bi dosyayı paketten çıkarınca yansımıyor download miktarına.

Rating: 0.039  Uploaded: 20.28 GB  Downloaded: 516.32 GB (updated once a day) 

bu benim

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
Toplam Hit: 8267 Toplam Mesaj: 47