folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Zeka Sorusu!!! Beyler Çok Önemli!!!

Zeka Sorusu!!! Beyler Çok Önemli!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlexTrusk
    AlexTrusk's avatar
    Erkek
    Soru eski dönemlerde bir olimpiyatda sorulmuş::

Bir baş piskopos bir gün rahipleri çağırır ve kutsal kitaplarını açarak bir şey gösterir. Bu şey bir süre sonra rahiplerin kendilerini öldüreceğini yazmaktadır. Ve ardından piskopos ekler:

-- Belli bir süreç içinde içinde kötü duygular besliyenlerinizin alınlarında siyah bir nokta çıkacak. bu kişiler hemen kendini öldürsün.

--------------------------------------------------

*** Rahiplerin bulunduğu ortamda kendilerini görebilecekleri ayna..vb. hiçbir şey yok.
    *** Başkasının alnında lekeyi gören rahip asla ve asla o kişiye söyleyemez.
    *** Bu rahipler sadece günde "3" defa beraber oluyorlar.(Sabah,öğle,akşam yemeklerinde. Her yemekten sonra yine odalarına çıkıp ibadet ediyorlar)
    *** "32" gün sonra rahipler ölüyor.

--------------------------------------------------

SORU:: Ölen rahip sayısı kaçtır?

"Cevap: 96". ama 3x32=96 denilmeyecek. Sanırım cevap da öyle bulunmuyor. Tam olarak mantığı felan herşey açıklanacak. Zaten rahiplerin nasıl farkedip kendilerini öldürdükleri konusu sorun.

NOT:: Olayın "suyla yıkarken boyanın çıkması" , "kaşık ve çataldan lekelerini görme"..vb. şeylerle alakası yok. Çok değişik bir püf noktası varmış.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlexTrusk
    AlexTrusk's avatar
    Erkek
    abiler soru uluslararası bir olimpiyatta sorulduğuna göre 1az kastıracak ve hatta belki bulunamayacak. belki bilen duyanlarınız felan vardır diye sordum. tabi bulabilenleriniz olursa o da güzel :) meraktan çatlıyacam.. manyak 1 soru aynı zamanda....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    robertcan
    robertcan's avatar
    Erkek
    ya sanirim herhangibir rahibin siyah noktasini goren diger bir rahipte kotu duygular basliyor ve onda da nokta beliriyor.ona o sekilde baktigindan dolayi siyah noktayi anliyor ve kendini olduruyor
    32 gun sonunda rahipler oldugune gore geriye gidersen toplam 96 toplantida rahipler olmus(diye bir teori salladim)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhiteThales
    WhiteThales's avatar
    Erkek
    robertcan la aynı fikirdeyim sanırım..

benimki de şu..

eger birinde olusursa .. dieri de onun kötü düşünce sahibi oldugunu ogrendiği içn kendisi de o kişiye karşı kotu dusunce sahibi olucak we bu boyle dewam edicek
    fakat 96 ıyla ne alakası war bu olayn cozemedim..

kac tane rahip wra onu da werseymi$ ke$ke

WhiteThales
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlexTrusk
    AlexTrusk's avatar
    Erkek
    beyler çok sağolun!! teorileriniz bana mantıklı geldi...! aklına yeni 1şeyler gelen yazarsa güzel olur.. tekrardan tşk.ler.... ben şimdi gidip teorilerinizi soruyu soran adama sunacam.. bakalım ne olacak.. aklına yeni 1şeyler gelen yazarsa sevinirim.. SAYGILAR!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    usuph
    usuph's avatar
    Erkek
    Teorileriyi güzel de bir kişide çıktığı zaman diğerleri onu görür ve o kişi hakkında kötü düşünce sahibi olurlar.. Ama nasıl 96 gün oluyor ne alakası var ki...

Yemboo, yemboo
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeCRoMaNCeR
    NeCRoMaNCeR's avatar
    Erkek
    şöyle olabilir.3 tane rahip düşünelim birinin adı "x" birinin adı "y" birinin de adı "z" olsun.x in alnında siyah leke çıktı diyelim.z bunu y ye söyler ve y de de gider x e derki z senin alnında bir leke oluştuğunu söylüyor...böylece her üç kişiden birisi ölür.yani her görüşmede bir rahip bu şekilde ölebilir.günde üç kere görüştüklerine göre 3 kişi ölür.32 günde herkes öldüğüne göre 3X32=96 rahip vardır...aslında tam olarak doğru değil ama şimdi için aklıma sadece bu geliyor...bunu üzerine biraz düşünün belki burdan bulursunuz...

Her zaman dürüst ol ki ihtiyacın olunduğunda yalana başvurabilesin!!! (NeCRoMaNCeR)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkum
    turkum's avatar
    Erkek
    amina koyim baspiskopos bunlari sikince kotu duygular besliyolar ve alinlarinda kara leke cikiyo ama bide bu rahiplerin hepsi sim siyah zenciyse ne olacak belkide ecellerinden geberip gitmislerdir ya da baspiskopos bunlarin suratini akitmistir sukur allahim demislerdir ya da tuvalete sicarken fazla zorlamistir sicamayip gebermistir ulan amina koyim ne bicim soru bu ama rahiplerin zenci olma olasiligi aklima geliyo hem bas piskopos katilse ve sapiksa butun rahipleri siker(rahipler bakire kalmalidir onlarin inancina gore)hepside kendisinin kotu oldugunu dusunup amina koyim der ulan madem biz sikildik geberelim derler ve toplu intihar gerceklesir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackerboyz
    hackerboyz's avatar
    Erkek
    heheheehhe soru sizin mantığınızı zorla ters yönlendiriyor Bu olayda her çeşit teori çıkabilir. Ve mantıklı olan hiçbir teoriye yanlış denemez.
    Bakın beyninizin sağı size bir teori söylüyor. Ama solu mantıklı olmaya davet ediyor. Sadece bu soruyu beyninizin solunu geçici bir süre safdışı bırakıpta söyleyebilirsiniz.

Lycos'tan nefret ediyorum....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skullomaniaa
    skullomaniaa's avatar
    Erkek
    tamamelattım konuya panik yapmayın sakin olun yerlerinize oturun evladım kızım oturun yerinize
    şimdi bütün rahipler birbirlerini görünce hemen kötü düşünüyolar keşke bu ölse zaten kötü olan budur benim ölmemem lasım falan gibilerinden laflar dolaşıo ortada beylece herkes kendisinin yaşamasını dierlerinin ölmesini istio yani bi bencillik başlıo
    her öğünde biri kararıyo 3 öğünde 3 kişi 32 günde 96 kişi karararıyo

Sirkat çoğalıp lafz-ı sadakat modalandı, Namus tamam oldu hamiyyet yeni çıktı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSYANKAR
    iSYANKAR's avatar
    Homo
    robertcan haklı aynen ole

ALAYINA iSYAN
Toplam Hit: 6714 Toplam Mesaj: 29