folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Zengin Olmak ? [Derin Konu]

Zengin Olmak ? [Derin Konu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Benim hep düşündüğüm birşey zengin olmak kimisi aileden geliyo kimisi sonradan kazanıyo bazısı bedavan zengin oluyo bazısıda çalışıp didinsede belli bi yere kadar geliyo.Ne bilim mesela benim arkadaş çocuk daha 17 yaşında altında range rover annesinde babasında jeep vs yani ne bilim 17 yaşındaki çocuğa range rover jip çekiliyo kimiside okula zor gidiyo artı bu çocuk tembel yani derslerine bile çalışmıyo.Kimisi hülya avşarın kardeşi vs diye hiçbirşey yapmadan zengin oluyo evet bende bir zengin düşmanıyım çoğunun bedavadan geldiğine düşünüyorum.Neden 17 yaşındaki bir çocuk reinada milyarlar harcarken neden ben kısıtlı biryere gidebiliyorum veya neden o doğarken şanslı bir biçimde doğarken bir başkası neden aç fakir doğuyo ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hocam doğanın kanunu ezilen taraf güçlü taraf... önemli olan gurur... şimdi o 17 yaşında range rovere binen arkadaşını bi düşün soksan g*tüne kazma sapı olmaz gurur haysiyet sıfırdır büyük ihtimalle ya da bi ünlülere bak para gani ama gerisi hayal... şimdi zengin olup gurursuz ve haysiyetsiz olmayı mı tercih edersin yoksa fakir olup gururlu olmayı mı? ha tabi tüm zenginler için bişi demiyorum emeği ile gelenlerde var...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    namusunla çalışıp zengin olmazsın bu devirde..

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

amele_2 bunu yazdı:
    -----------------------------

Hiç öyle bişey yok işte.Bence bu laf hiçbirşey üretemeyen kişilerin lafı.

Bill Gates namussuzluk yaparak mı zengin oldu yada Sakıp sabancı namussuzluk yaparak mı zengin oldu ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

bende bi kaç bişiler karalıyım şuraya içimde kalmasın..

hacım öncelikle babam devlet memuru 1250 ytl aylık maas alıyor muglada yasıyoruz yetıyor bize 

ben suan adanada unı okuyorum yurtta kalıyorum babam bugune kadar hıc yokluk yasatması allah razı olsun ondan

burda ara sıra 5 kurussuz kaldıqım oluyor hatta bıkeresınde yazmıstım foruma ama pek takmıyorum babam 

3 gun gecde olsa gonderıyor sonucta 

zengın olmak sadece  bır apartman dairesi bir yazlık bı bmw demekmıdır  belkı benım bunlarım yok hıcde olmıcak ama

ben genede zengınım cunku cebımde az olsa param var bana yetıyor ..

ben aslında fakırım oda sevgı yonunden hıc ılgı gosterılmedı bana hıc sımartılmadım bırı tarafından

hıc bı kız ıcten bır aşkım demedı bana..

zengınlık = para değil benım ıcın..

bazen ınsan maddı acıdan zengınken  duygusal acıdan oyle bır fakir oluyorkı...

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

Nedeni belli hacım; sistem böyle.

Hoşgeldin. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Zengin olmak hepimize oldukça güzel hoş gibi gelir.

Sonsuza dek mutlu olacağımızı sanarız. Düşün bi kere 17 yaşındasın. Hayatının gerikalan kısmında mutlu olduğun anları topla ve bir düşün. Bir an gibi değil mi?

Ve ya üzüldüğün zamanları düşün. Bir an gibi. Sana hiç birşey katmadı. Sonra ne olur?

Sonra hepimiz ölürüz. Peki öldükten sonra bir hayat varsa? Ki vardır. Kaynaklar bunu doğruluyor büyük ihtimal bu hayat islamiyetin vaadettiği hayattır. Peki niye oraya çalışmıyoruz? Belki sonsuz mutluluğu o zaman takacağız.

Belki o hayata inanmıyor olabilirsiniz. Ama ya varsa?

Bilmiyorum yani. Valla ben reina'da bi gecede milyarlar harcayıp range rover jiplerle gezmek istemiyorum (: Çünkü gezdiğimi varsayıyorum şimdi. Ve yine aynı ben. Kulaklarım uzamamış halde :)

Bilmiyorum yani bence maddi anlamda zengin olmadığımız için üzülmeye değmez...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    bayzin bunu yazdı:

amele_2 bunu yazdı:

Hiç öyle bişey yok işte.Bence bu laf hiçbirşey üretemeyen kişilerin lafı.

Bill Gates namussuzluk yaparak mı zengin oldu yada Sakıp sabancı namussuzluk yaparak mı zengin oldu ?

yıllardır sanayilerde büyümüş, yetişmiş, çalışmış. esnaflık yapan!, ticaretle uğraşan.. birinin sözleri bunlar.

sabancısı, toprağı devletin itelemeleriyle bu hale geldiler. girdikleri ihaleler. ürün toplamarı için verilen izin belgeleri. lastik satış izinleri ve niceleri.

bill gates i falan karıştırma bizim ekonomimizle direk alakası olan biri değil. ülkemizden bahsediyorum.

etrafındaki zengilere bir bak. vergi mi kaçırıyorlar? kayıt dışı mı çalışıyorlar? evrak mı satıryorlar. ona buna takıp kendlieri mi yiyorlar. işçiyi sikip ceplerini mi dolduyorlar.

yıllardır ticaret içindeyim. ülkenin anası hiç bu kadar sikilmemiş. zengin fakir arasındaki sınıf-gelir farkı hiç bu kadar açılmamıştı ne zamandır. (tutup da 20-30-50 sene önceki örnekleri de vermeyin. ben hatırladığım senelerden bahsediyorum)

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

başka işin yokmu hojam

bunlar harbi derin konu kafayı kırma boşu boşuna

zenginin parası züğürtün  çenesini yorar de geç gitsin

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hoca şimdi sabancıların nasıl zengin olduklarını bana sölettirme bizi batırmak için neler yaptılar :S bunlar bizzat sabancının kendi muhasebecisi söledi... bill gates ise hiç oluşmamış bir alanda kendini öne attı ve zengin oldu yoksa piyasada bir sürü işletim sistemi vardı da adam onların arasından mı sıyrıldı bir de allah yürü ya kulum demesi lazım demedikten sonra naparsan yap bişi olmuyo...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Özel üniversiteler yaptırıp, kendi sınıfındaki aile çocuklarının okumasına olanak sağlayan ve hala rahmetle anıp, ''Ne iyi adammış be, eğitime ne kadar da önem vermiş''  dediğimiz,  pek saygıdeğer büyüklerimizide unutmamak lazım.
Toplam Hit: 10298 Toplam Mesaj: 68