folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Zengin Olmak ? [Derin Konu]

Zengin Olmak ? [Derin Konu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Avira bunu yazdı:
    -----------------------------

Benim düşüncelerim hiçbir zaman değişmedi ben ne allahı sorguya çektim veya şükretmemezlik ettim nede birşey fakat bazı sorularım oluyor bunun gibi.Evet herkes imtihana çekiliyor bi tarafın imtihanı daha acı bi tarafın imtihanı daha kolay.Zengin olan bir kişi hayata güzelliklerle doğuyo istisnalar hariç kimiside beş parasız ailesiz dünyaya geliyo şimdi bana biriside çıkıp bunların şartları eşit bir şekilde imtihana giriyolar desin.İnsanlar kuran-ı kerime ve allaha saygısızlık yapmim diye birçok şeyi sormamazlıktan gelmişler aksine kuran-ı kerim araştırmayı vurgular.Evet bu bir imtihan veya değil ama bu iki kavramlar arasında büyük bir fark var.Ben hiçbir zaman salak bir kavramı düşünmedim hep sınırlarımı zorladım buda kafama takılan olaylardan biri.Kimisi iyi para kazanmak için yoksulluk içinde üniversiteyi bitirmek için gününü ders çalışmaktan harap ediyo ve ilerde zengin değilde orta bir sınıf haline gelebiliyo ancak normal şartlarda.Kimiside dünyayı sikine taktığı yok sabahtan akşama kadar arabalarla tur atıyo para desteğiyle sınıf geçiyo geceleride diskolarda barlarda karılarla bir hayat geçiriyo.Üniversite mezunu olmasınada gerek kalmıyo çünkü arkasında zengin ailesi var.Şimdi bu eşit bir derece bir imtihanmıdır ? Kimiside bana gelmiş huzur kelimelerinden bahsediyoki bu zamanda param olmasın huzurum olsun diyolar.Para olmadan huzurlu olmak mümkünmü ? hala biz leyla ile mecnun dönemindemiyiz ? Kızların çoğu cebine bakarken bu dönemde iyiliklerin olması mümkünmü [istisnalar hariç] paran varsa adamsın bir döneminde bu mümkünmü ? range rover a binen arkadaşımın dediği aklıma geldi.Face te normal resmini koymuştu dediki kaç kişi beni silmiş listesinden neden dedim kendi resmim sade resmim var dedi.Devam etti ve aynen şöyle dedi ''Jeepli resimlerimi koyunca günde en az 5 kişi ekliyo dedi '' yani budur olay günümüzde %80 cebine bakma dönemi kimsede bana çıkıp huzurdan bahsetmesin.İnşallah anlatabilmişimdir.Herkes ölünce herşey biticekmiş lafa bak mesela adam dünyaya acı çekmeyemi gelmiş imtihan olucam diye imtihan olmak için %100 azımıza sıçılmasımı gerekiyo ben bunu anlamadım.Madem bu bir imtihan ya herkes paralı dünyaya gelsin yada herkes fakir olsun nedir bu imtihan lafı ? imtihan nedir aynı soruların sorulduğu bir sınavdır.Burada sorular aynımı sizce ? Birisi imtihanı doğmaktan VIP olarak geliyor.Bir tanesi ise değer verilmeyen biri olarak geliyo bumudur imtihan ?

hı  saçma

kontra bisiklet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yerebakan
    yerebakan's avatar
    Erkek
    _Dert_ bunu yazdı:
    peki şöyle diyelim zengin ne ac kalıyor nede zorluk cekiyor dimi bi elinde ekmek bi elinde su var.. peki elinde ekmeği olmayan kişi gidip bi ekmek caldıgında neden gunah oluyor?? başka bir ornek zengin hasta oldugunda en kral hastanelerde bakınırken ilaclar alınırken ameliyat olurken, ben ise devlet hastanelerinde surunurken para bulamayıp ameliyat olamadan akrabalarını veya kendi rahatsızlıgından dolayı olen kişiler nolcak... fazla dusunmemek lazım kader deyip gecicez elimizden birşey gelmez... bi laf dedi mi Allah'a isyan etmiş oluruz.. Adalet böyle birşey sanırım..
    Her ekmek çalan için günah olmayabilir.

-_-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

bu dünyada herkes eşit olmaya bilir ama öteki tarafta herşey eşit ne ekersen onu biçeceksin orda emek hırsızlığı yada emeksiz olarak bir yerlere gelme yok , nasıl olsa burası geçici ; kafaya takmaya gerek yok...bu şekilde düşünürsek hiç kaybetmeyiz her iki taraftada :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:
    Musket bunu yazdı:

yerebakan bunu yazdı:
    Sana
    10 milyar ytl versem bana
    gözünü verir misin?
    diğer bir 10 milyar ytl'ye karaciğerini?
    diğer 10 milyara akciğerini?
    diğer 10 milyara beynini?
    Gerisini sen hesapla.Önemli olan sağlıklı olmak ve kalp kırmamak gerisi yalan:)

Ben gözümü veririm. 

:|

bana 10 milyar ytl. ver değil bir göz sana 10 000 tane insan veriym...

onmilyar ytl. rüyanda bile bir arada göremezsin..

10.000.000.000,00 YTL. / 10.000 insan = 1.000.000,00 YTL. yani eski para ile kişi başına bir trilyon yeni para ile bir milyon ytl. düşüyor.

günümüz ekonomik şartlarında 1 milyon ytl. yi %98 insanların hayatları boyunca bulamayacakları para olduğundan, günümüzde yurt dışına kaçabilmek için ölümü göze almış birsürü insan, sırf para için terör örgütüne katılan birsürü beyinsiz insan olduğunu varsayarsak  çok rahat insanları kandırabilirsiniz..

10milyar ytl.yi kazanmaya kalksa bir insan 1.666.666,66.. yıl hiçbişey yemeden çalışması gerek. (asgari ücr baz alınmıştır :D)

///______________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yerebakan
    yerebakan's avatar
    Erkek

Facete takılanlar birbirini eklyenler 1564891 tane arkadaşı olanlar çok sağlam,ilim sahibi,düzgün,sarsılmaz karakterli terbiyeli namuslu kişiler mi?

-_-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yerebakan
    yerebakan's avatar
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:
    Musket bunu yazdı:

yerebakan bunu yazdı:
    Sana
    10 milyar ytl versem bana
    gözünü verir misin?
    diğer bir 10 milyar ytl'ye karaciğerini?
    diğer 10 milyara akciğerini?
    diğer 10 milyara beynini?
    Gerisini sen hesapla.Önemli olan sağlıklı olmak ve kalp kırmamak gerisi yalan:)

Ben gözümü veririm. 

:|

bana 10 milyar ytl. ver değil bir göz sana 10 000 tane insan veriym...

onmilyar ytl. rüyanda bile bir arada göremezsin..

10.000.000.000,00 YTL. / 10.000 insan = 1.000.000,00 YTL. yani eski para ile kişi başına bir trilyon yeni para ile bir milyon ytl. düşüyor.

günümüz ekonomik şartlarında 1 milyon ytl. yi %98 insanların hayatları boyunca bulamayacakları para olduğundan, günümüzde yurt dışına kaçabilmek için ölümü göze almış birsürü insan, sırf para için terör örgütüne katılan birsürü beyinsiz insan olduğunu varsayarsak  çok rahat insanları kandırabilirsiniz..

10milyar ytl.yi kazanmaya kalksa bir insan 1.666.666,66.. yıl hiçbişey yemeden çalışması gerek. (asgari ücr baz alınmıştır :D)

Sen bıçak altına yatmamışsın,acı çekmemişsin:)

-_-
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    ben yatmayacam ki,ama yatacak adam bulunur. onu anlatmaya çalıştım.

///______________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaPTiXX
    CaPTiXX's avatar
    Erkek

adamgibi bunu yazdı:

Avira bunu yazdı:

Benim düşüncelerim hiçbir zaman değişmedi ben ne allahı sorguya çektim veya şükretmemezlik ettim nede birşey fakat bazı sorularım oluyor bunun gibi.Evet herkes imtihana çekiliyor bi tarafın imtihanı daha acı bi tarafın imtihanı daha kolay.Zengin olan bir kişi hayata güzelliklerle doğuyo istisnalar hariç kimiside beş parasız ailesiz dünyaya geliyo şimdi bana biriside çıkıp bunların şartları eşit bir şekilde imtihana giriyolar desin.İnsanlar kuran-ı kerime ve allaha saygısızlık yapmim diye birçok şeyi sormamazlıktan gelmişler aksine kuran-ı kerim araştırmayı vurgular.Evet bu bir imtihan veya değil ama bu iki kavramlar arasında büyük bir fark var.Ben hiçbir zaman salak bir kavramı düşünmedim hep sınırlarımı zorladım buda kafama takılan olaylardan biri.Kimisi iyi para kazanmak için yoksulluk içinde üniversiteyi bitirmek için gününü ders çalışmaktan harap ediyo ve ilerde zengin değilde orta bir sınıf haline gelebiliyo ancak normal şartlarda.Kimiside dünyayı sikine taktığı yok sabahtan akşama kadar arabalarla tur atıyo para desteğiyle sınıf geçiyo geceleride diskolarda barlarda karılarla bir hayat geçiriyo.Üniversite mezunu olmasınada gerek kalmıyo çünkü arkasında zengin ailesi var.Şimdi bu eşit bir derece bir imtihanmıdır ? Kimiside bana gelmiş huzur kelimelerinden bahsediyoki bu zamanda param olmasın huzurum olsun diyolar.Para olmadan huzurlu olmak mümkünmü ? hala biz leyla ile mecnun dönemindemiyiz ? Kızların çoğu cebine bakarken bu dönemde iyiliklerin olması mümkünmü [istisnalar hariç] paran varsa adamsın bir döneminde bu mümkünmü ? range rover a binen arkadaşımın dediği aklıma geldi.Face te normal resmini koymuştu dediki kaç kişi beni silmiş listesinden neden dedim kendi resmim sade resmim var dedi.Devam etti ve aynen şöyle dedi ''Jeepli resimlerimi koyunca günde en az 5 kişi ekliyo dedi '' yani budur olay günümüzde %80 cebine bakma dönemi kimsede bana çıkıp huzurdan bahsetmesin.İnşallah anlatabilmişimdir.Herkes ölünce herşey biticekmiş lafa bak mesela adam dünyaya acı çekmeyemi gelmiş imtihan olucam diye imtihan olmak için %100 azımıza sıçılmasımı gerekiyo ben bunu anlamadım.Madem bu bir imtihan ya herkes paralı dünyaya gelsin yada herkes fakir olsun nedir bu imtihan lafı ? imtihan nedir aynı soruların sorulduğu bir sınavdır.Burada sorular aynımı sizce ? Birisi imtihanı doğmaktan VIP olarak geliyor.Bir tanesi ise değer verilmeyen biri olarak geliyo bumudur imtihan ?

arkadaş sen şunu anlamamışsın..herkes imtihan oluyor tamm da zengin imtihan olmuyo lafına getirmişsin olayı..insanlar sadece parayla imtihan olmaz nihayetinde..yanlş hatırlamıyosam sabancının çocukları engelliydi ve çaresi yoktu adam ne yaptı etti ama yok çare yok..sence bu kimin imtihanıdır..sabancı dediğin adam evlat acısı ile,çocukları engelleri bedenleri ile imtihan oluyo denilbilr..yani anlatmak istediğim imtihan dediğin şey o kadar basit bi kavram değildir..

biz denenmek için yaratılmadık..yaratıldık ve deneniyoruz sınanıyoruz..ha niye yaratıldık dersen bu da cevabına insan ilmiyle erişilemeyecek sorulardan birisini sormuş olursun..bazı kavramlar vardır ki dinimizde bizim aklımız idrakımız yetersiz kalır..bunları düşünmeyeceksin..

şöle bi şeyde var..zengin arkdaşın varmış..range rover la geziyomuş çalışmadan sınavları geçiyomuş akşamlarıda bar disco karı kız...şu sayılanlardan hiç birini yapmak istemiyorum..tamam herkesin nefsi var ama nefsine her zman yenik düşen bi insan olamaz herhalde..karı kızla gezmekmiş jeep sürerken yürüyen yaşıtlarına ezik gözüyle bakmakmış falan bunlar bana harbiden garip geliyo..sadece şekil için yaşanamaz yada ben yanlış yaşıyorum..

yine sölüyorum herkesin eşit şartlarda olduğu bi hayatta nası bi imtihan olabilirki..

Hakanlar Hakanı, Sultanlar Sultanı Cennetmekan II.Abdulhamid Han..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Zenginlik göreceli bir kavramdır. Ama senin kastettiğin sadece maddi alanda parasal bir zenginlik. Ne demiş atalarımız "Çok söz yalansız, çok para haramsız olmaz..." Kesinlikle doğru bir söz. Şimdi amele'nin dediği gibi onlar bi şekilde ihale ve elde ettikleri usulsuzluklerle bu günlere geldiler. Yoksa piyasa da daha zengin insanlar varken neden onlar kazansınlar ? Her şey bi şekilde birilerine "Eywallah" demek ile başlıyor, devamı geliyor.

Buna en iyi örnek Aydın Doğan'dır. Devletten aldığı ihale ve paralar olmasa o değil medya patronu köyünde muhtar bile olamazdı. Bizim verdiğimiz vergilerle şuanda bizim başımıza Efendi oldu saygıder Aydın Doğan abimiz...

Kendimden örnek vermek istiyorum, ben bildiğiniz gibi ttnet de çalışıyorum. Günde ortalama 100 kişi ile konuşmaktayım. İnternete giremiyorum diye arayan Türkiyenin sayılı büyük şirketlerinin bilgi işlem müdürleri ile konuşuyorum. Adamlar daha modemi bile kurmayı bilmiyor, sınırlı bağlantı nedir bilmiyor ve teknik terimleri bile bilmiyor, yalnız bugun aldığı maaş 5 milyardan aşşağı değil. Bu örnekde özelden genele gidebiliriz. Zengin olmak için zeki olmak yada bu işi bilmek yeterli değil, bir şekilde bi yerele gelebilirsen, ondan sonra etrafındakiler (büyük abiler) elinden tutarsa, paraya doğru ilerleyebiliyorsun.

Size bir örnek daha:

Abdullah Gül'ün oğlu, ATO'ya üye oldu ve Sinan Aygün'ü ziyaret etti...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, internet üzerinden başladığı mısır ticaretini haşlanmış mısır satışıyla geliştiren 16 yaşındaki küçük oğlu Mehmet Emre Gül, Ankara Ticaret Odası’na (ATO) kaydını yaptırarak, resmen "tüccar" oldu.

Mehmet Emre Gül’ün ATO üyeliği, Meclis’te dün akşam verilen 23 Nisan Resepsiyonu’nda, Erdoğan, Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve ATO Başkanı Sinan Aygün’ün sohbeti sırasında ortaya çıktı.

Aygün, Gül’e, "Oğlunuz geçenlerde beni ziyaret etti, maşallah çok iyi bir oğlunuz var" dedi. Bu sırada söze katılan Erdoğan, "Memo" diye hitap ettiği Mehmet Emre’nin ticaret odasına kaydını yaptırıp yaptırmadığını sordu. Aygün de "Evet, kaydını yaptım" dedi. "Yoksa kaçak çalışamaz" diyerek gülümseyen Aygün, "Çok iyi çalışıyor, çok iyi bir çocuk" deyince de Erdoğan, "Memo iyidir, tabii canavar gibi" diye ekledi.

İşte zenginlik adaleti bu...

Eğer babasının mali danışmanları ona eğitim ve akıl vermese, babasının sayesinde o mısır ihalelerine girmese, yine o babasının sayesinde sermaye bulamasa o değil internet üzerinden mısır satarak mısır kralı olmayı, pazarda el arabası ile bile mısır satamaz... Daha 16 yaşında masturbasyon yapmayı bile yeni keşfetmiş bebe, şimdi mısır kralı oluyor, bak sen şu Allah ın işine...

Eğer ülkemizde adalet varsa, ben böyle adalete sokayım !

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Profesor
    Profesor's avatar
    Erkek

çok laf yalansız,çok mal haramsız olmaz.

zenginin malı züğürdün çenesini yorar.

ne güzel sölemiş eskiler...

neyse ne laannn....
Toplam Hit: 10264 Toplam Mesaj: 68