folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ziraat Hesap İşletim Ücreti İade Aldım

Ziraat Hesap İşletim Ücreti İade Aldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek
    ögrencilik zamanımda 5 sene boyunca hesapta para buldukca cektikleri hesap işletim ücretlerinin dekontlarını internet subesinden çıktı olarak aldım. Hükümet konagındaki tüketici hakem heyetine gittim. Bir dilekçe imzaladım. Gecen hafta aradılar sikayetiniz sonuçlandı diye. Bugün parayı yatırmışlar. 3 haftada para yatmıs oldu.

YalnızAdam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

kaç lira aldın?

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek

5 yıllık 205 lira. 5 yıldan önceki 2 yılı nette görüntüleyemedim 

YalnızAdam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Ben de öğrenciyim 1 yıldır kart var 3 kere aldılar mail attım ziraate geri ödeme gibi bir şey olamaz dedi.

Ben de kartı kapattırmayı düşünüyordum.

Kredi, burs almıyorum bu kartı öğrenci kartı yaptırma ihtimalim var mı?

İmza...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tebrikler, çok uğraşmadın değil mi,süreci de anlatsan iyi olur, örnek olur en azından

9200 feetde alınan ilk nefes...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

garanti benden 4 yıl aldı onu geri almak istiyorum. yapmış olan yol gösterebilir mi? ziraat öğrenci kartından almıyordu. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

gençler yapmanız gereken çok basit. internet hesab ına giriyorsunuz, ordan hesap işletim ücreti adı altında alınan tüm ücretleri yazdırıyorsunuz, bir dilekçe ile kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine başvuruyorsunuz. gersini onlar hallediyo.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Ben de araştırıyorum bunu. Gerçi bankadaki elemana sorunca "ehhehh çok kişi başvurdu alamadı" diyor ama hakem heyeti kararı veriyormuş. Birçok kişi de geri ödemeyi almış.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

gençler yapmanız gereken çok basit. internet hesab ına giriyorsunuz, ordan hesap işletim ücreti adı altında alınan tüm ücretleri yazdırıyorsunuz, bir dilekçe ile kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine başvuruyorsunuz. gersini onlar hallediyo.

süreç aynen böyle işliyor bende dediğim gibi dekontların çıktısını aldım gittim hükümet konağının karşısında bir kırtasiye var oraya yönlendirdi adam. gittim orada dekontların fotokopisini çekti hazır dilekçe vardı boşluklarını bilgilerimi girdi. bunları tekrar hakem heyetine gittim verdim bu kadar. adam çok ilgilendi sağolsun benim gibi 3-4 dosya daha vardı elinde iade talebinde bulunan. kredi kartı kullanım bedeli, normal hesap kartı hesap işletim ücreti vs çekmişse sizden banka (hangi banka olursa olsun), dekontlarını alıp gidin iadenizi isteyin öğrenci sivil farketmez. 

edit: daha önce şikayetvar a şikayette bulunmuştum. ziraatten gelen mailde "öğrenci de olsa hesap işletim ücreti kesiliyor" demişlerdi. hakem heyeti sayesinde paşa paşa ödediler

frq23 tarafından 12/Kas/13 18:36 tarihinde düzenlenmiştir

YalnızAdam
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Bende Akbank'tan aldım tek yapmanız gereken hesap dökümünüzü bankadan yada internet Şubesinden alıp tüketici hakem heyetine gidip dilekçe veriinn benimki 3 ayda sonuçlandı 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeLanS
    eXeLanS's avatar
    Erkek

Arkadaşlar geçen gün  işyerinde dilekçe yazıyorlardı bunun için, dedim bi tanede bana yazın, yazdılar dilekçeyi bankayı verdim 2 gün sonra baktım hesaba yatmış, hayret dedim ne çabuk ve kolay oldu..

Toplam Hit: 5604 Toplam Mesaj: 22