folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ziraat Hesap İşletim Ücreti İade Aldım

Ziraat Hesap İşletim Ücreti İade Aldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

canımsın..

kardesim aynı sey benimde basıma geldi..

gecen kartta 8 tl vardı yine cekmişler amk :|

yazışmanın örneği ;

Sayın xxxxx

İlgi: 08.01.2014 ve 1394_BYS14xxx sayılı bildiriminiz.

İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda,

Hesap İşletim Ücreti (HİÜ) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarı olup, Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmaktadır. HİÜ Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiş ve konu ile ilgili duyurular Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları, BDDK web sitesi (www.bddk.org.tr) ve Bankamız web (www.ziraat.com.tr) sitesinde duyurulmaktadır.

Bankamızca belirlenen Hesap İşletim Ücreti;

Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) , ayrık olmak üzere 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 800.-TL’den düşük olan TL hesaplardan, üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) BSMV dahil 20.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 350.-USD’den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir.

Bankamız, hizmetlerinin devamlılığı için  kaynaklarını en etkin ve en verimli biçimde kullanmaya çalışmakta, bu çerçevede operasyon maliyetleri ve piyasa koşulları da dikkate alınarak verilen hizmetler karşılığında, müşterilerimizden komisyon ve masraf tahsil edilmektedir.

Şikayetinize konu işlemlere ilişkin olarak ise, Bankamızca tahsil edilecek komisyonlara ilişkin tutarlar, Şubelerimizde, Bankamız internet sitesinde (www.ziraatbank.com.tr) ve BDDK (www.bddk.org.tr)  internet sitesinde yer almaktadır.

Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikâyetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz.

Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla
    T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

şimdi hocam bi derdim daha var..

daha önceden de diğer hesap kartım oluyordu iptal olmustu.. bunu da isteyebilirmiyiz?

tüketici hakem heyetinde naptın abi sen tam olarak anlatırmısın :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

geçen benden de aldılar biraz biriksin geri alayım bari onları

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Finansbank kredı kartı ucretı :

1.YIL : 10 TL
    2.YIL : 25 TL
    3.YIL : 25 TL
    4.YIL : 25 TL
    5.YIL : 25 TL
    6.YIL : 25 TL

Akbank Kredı KArtı Ucretı :

1.YIL : 65 TL

Toplam : 200 TL ...

Alabilirmıyız?

Extaraları istedim , elimde ...

JiggSaw tarafından 09/Oca/14 18:41 tarihinde düzenlenmiştir

İmza YOK !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Orospu çocukları toplamda 58 lira tırtıklamış hesaptan.Geçen gün 20,55 tl, Bugün ise 37,45 tl.Birisine söz vermiştim ödeme yapamıyorum amk.Haram zıkkım olsun.Müşteri hizmetlerini aradım 18:00'da kapanmış açsalardı çok pis sıçacaktım ağızlarına.Öğrenci adamdan 58 lira tokatlamak nedir lan ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

İşbankası hesabımdan 38 lira çekmişlerdi. Öğrenci belgesiyle gidince oradaki görevli bana dilekçe yazdırdı. Ertesi gün paramı geri aldım. İşbankasında olan varsa öğrenciye geri veriyor parasını.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

garanti bankasından geri alabilirmiyiz ?

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Müritler demin hesapladım.

Garanti bankasından 2 tane hesabım var biri annemin biri benim.

2 yılda toplamda bir hesaptan 231 birinden 351 lira para kesmişler.

Yani benim içerde 582 lira param var.

Bu parayı şikayetle geri alabilir miyim şimdi ?

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

tüketicide haklı 6 ayda bir 60 kusur lira hesap işletim ücreti gerçekten çok

fakat dedikleri gibi devlet gerçekten bunlardan her hesap için vergi alabilio olabilir tam emin değilim

ama bizim milletteki fikriyat şu hiç para vermeyim bedava hizmet alayım

ya da 1 lira vereyim 100 liralık hizmet alayım

yok böyle dünya kardeşim...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek

adımları kısaca yazayım.

internet şubeden hesap işletim ücreti dekontları çıkartılır. (net miktarı bilelim)
    daha sonra bankaya bir dilekçe yazılır, şu şu tarihlerde hesabımdan alınmış zart zurt... (örneği internette bolca var)
    bankaya posta yoluyla hatta msaraftan kaçınmayarak iadeli taahütlü yollanır.
    baktınız iade etmediler evinize postayla, iade etmiyoruz nedeni şu bu filan diyen yazı gönderdiler.
    bu bankanın yolladığı yazı, sizin bankaya yolladığınız yazı ve hesap işletim ücreti dekontları ile tüketici hakem heyetine gidilir.

bireysel kredi vs için de aynı adımlar kullanılabilir.

not: herkesin olumlu sonuçlanmıyor.

agrilion tarafından 13/Oca/14 00:09 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Abi dolmuş param bile yok otogardayım babam para yolladı 20 tl la 20 tl cok bişede değil çekemedim hemen kesmişler o gün varya yeni küfürler bile türettim aklıma geldi sinirlendim şimdi

Ben bu insanları anlamıyorum.
Toplam Hit: 5606 Toplam Mesaj: 22