MagicJack İle Cep Telefonundan Ücretsiz Konuşun

Ucuz internet telefonu  magicJack, evde cep telefonundan ücretsiz aramalar yapmaya yarayan bir uygulama başlattı. Bu uygulama, cep telefonu operatörlerinin pek de hoşuna gitmiyor.

Yeni magicJack, izin almadan, cep telefonu operatörlerinin lisans için ödemiş olduğu milyarlarca dolarlık radyo frekanslarını, izin olmadan kullanıyorlar.

Palm Beach’de yerleşik olan Ymax Corp. tarafından üretilecek olan bu ürünün, Uluslararası Tüketici Elektronik Fuarı’nda satışa sunulması ve ücretinin de $40 olması planlanıyor. ABD ve Kanada’ya bir yıl boyunca ücretsiz aramalar yapacağı belirtiliyor.

Geniş bant internet bağlantısına ihtiyaç duyan telefon kartı, bir PC’ye rahatlıkla yerleştirilebiliyor. Daha sonra, bu uygulamayla uyumlu cep telefonları bilgisayara 2.5 metre yaklaştığında, arama yapabiliyor. Kullanıcılar, telefona kısa bir kod giriyor. Daha sonra telefon, bu alan içerisinde olduğu sürece (3000 metre karelik evi kapsayacağı belirtiliyor) magicJack ile bağlantılı oluyor ve  operatörler üzerinden bağlanmaktansa, internet üzerinden bağlantı kuruyor. Kullanıcının hesabından da konuşma ücretleri kesilmemiş oluyor. magicJack ile, uluslararası aramalar için herhangi bir ekstra ücret, kullanıcı hesabından düşülüyor.

Ymax’ın CEO’su Dan Borislow’a gore, cihaz, AT&T’nin ziyaretçi telefonları dahil olmak üzere  GSM standardı kullanan herhangi bir telefona bağlanabilecek. CES fuarında sergilenen bu cihaz, T-Mobile’ın ziyaretçi telefonuna başarıyla bağlandı ve magicJack aracılığıyla arama yapıp aramaları alabildi. Verizon Wireless ve Sprint Nextel Corp.’a ait birçok telefon bu cihaza bağlanamıyor. 

AT&T, T-Mobile ve Iletişim Komisyonu’nun, aygıtın yasal olup olmadığı ile ilgili herhangi bir cevap verilmediği, ancak bu konuya bakacakları bildirildi.

Borislow’dan yapılan açıklamaya göre, Ymax firması, son iki yıl içerisinde 5 milyonun üzerinde magicJack cihazı satışı gerçekleştirdi. Bu satışların yaklaşık 3 milyonu ise aktif kullanıcı olarak halen bulunuyor. Bu satışlar, YMax’a, Internet telefonu üreticisi Vonage Holdings Corp.’a göre daha büyük bir müşteri tabanı sağladı.  Aylık olarak 25$’a hizmet sağlayan Vonage Holdings Corp, YMax tarafından alındı ve geçtiğimiz yıl YMax’a 110$’lık bir gelir sağladı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 2005
Yazar: angelofhopeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.