Efkan Forum 2 - Database Yolu ile Hackleme Yöntemi 2

Üyeler tabını açın açığınızda şu şekilde tablolar göreceksiniz.

Buradaki kullanıcı adının admin olmasının hiçbir önemi yok. Önemli olan nokta admin yazan tabdaki “1” rakamıdır. Kimin nickinin anında 1 yazıyorsa o sitede admindir. Bizde kendimizi buradan admin yapıp siteye login olacağız.

Şifredeki şifrelemeyi çözmek için yine bu sitemin kendinisi kullanıyoruz. Bu biraz kıvrak zeka ürünü oldu fakat o da güzel oldu :)

Neyse. Adamın datası elimizde şimdi ne yapacağız.

IIS e efkan forumu kuruyorsunuz. Buraları açıklamayacağız çünkü bunları yapamıyorsanız zaten gerisini yapabilmenize pek imkan yok gibi. Forumu kurduktan sonra hackleyeceğiniz siteden indirdiğiniz datayı IIS e kurduğunuz dataya replace ediyorsunuz. Artık sitede bir dunya kullanıcı var ve admin de sitede. Yani hackleyeceğiniz siteyi bilgisayarınızda çalıştırıyorsunuz.

Hemen siteye girip üye oluyorsunuz. Kullanıcı andızı sallamayın daha sonra lazım olacak çünkü. Üye olduktan sonra IIS in içindeki sitedeki datayı açıp üyeler kısmına geliyorsunuz.

Siz üye olduktan sonra sizin adınıza bir satır daha eklendi sizin yapacağınız tek şey O satırdaki “0” ı “1” yapmak. Onu yaptıktan sonra artık sizde adminsiniz. :)

8mm hanesindeki “0” ı “1” yapıyorum ve database i kapatıp siteye geri giriyorum.

Artık sitede 2 admin var ve adminlerin tüm kullanıcıların şifrelerini değiştirme yetkiler var (Adminler de dahil :)

Bundan sonrasında siteye kendi kullanıcı adınız ve şifrenizle login olun, gördüğünüz gibi tüm menüler geldi.Artık admin yetkileriniz var.

Yapacağınız şey adminin şifresini değiştirip tekrar onun nickiyle login olmak.

Hepsi bu kadar. Dediğim gibi bu eğlenmek için güzel bir olay. Kendini geliştirmek isteyenler içinde yararlı olacaktır.

Kolay gelsin..

Bu doküman 8mm tarafından Tahribat.com için yazılmıştır. 8mm@tahribat.com

Tarih:
Hit: 6682
Yazar: 8mmYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.