Hijackthis nasıl kullanılır?

######

Deneyimsiz kullanıcılar için dokumanımız burada bitmiştir, şimdi HijackThis in asıl olarak işe yarar ve tehlikeli özelliklerinden bahsedelim

######

6- "Misc Tools"

a) "Generate StartupList Log" bu tuş sayesinde bilgisayarınız açılır açılmaz işlem yapan programları gorebılırsınız, bu sadece bir LOG yaratır, hiçbir işlem yapmaz.

b) "Open Process Manager" Windows İşlemYoneticisi ne benzer bir işlem yoneticisini açar, buradan işlemleri durdurabılırsınız, ama asıl guzel yanı çalışan .DLL leri
gormenize olanak saglamasıdır... Aynı zamanda burayı kullanarak işlem listesini bir log olarak kaydedebilirsiniz.

c) "Open hosts file manager" windows daki hosts dosyasını editlemenize yarar, buradan localhostunuzun IP sını yada bir domain in bağlanacağı IP yi değiştirebilirsiniz.

NOT: gereksiz gibi gozukse de, aslında birçok işe yarayabilir. En basitinden, www.savsak.com un IP sını tahribat.com un IP sine ( ki bu ip yi baslat - calıstır - cmd --> ping tahribat.com yazarak bulabılırsınız, tahribat.com IP sı, 67.43.232.10 dur. Bu şekilde www.savsak.com a erişimi engelleyebilirsiniz )

d) "Delete a file on Reboot" restarttan sonra windows açılmadan bir dosyayı kaldırır, bunu "Dosya kullanımda silemezsiniz vs..." gibi hatalar alıp silemediğimiz
dosyalardan kurtulmak için kullabiliriz.

e) "Delete an NT service" bir windows hizmetinden kurtulmanızı sağlar, bu tehlikeli bir işlemdir, ve bu işlemde backup alınmaz / alınamaz bu yuzden kullanırken dikkatli olun, ve onemli bir not daha, bu işlemi yaparken servisin tam adını kullanmalısınız.

f) "Open Ads Spy" bu bir anti-adware işlemidir, bilgisayarınızda olan gizlenmiş data aktarımlarını arar. Quick Scan i kaldırırsanız sadece windows altında değil butun bilgisayarda arama yapar.

g) "Open Uninstall Manager..." Windows da ulaşabileceğimiz ( Start - Settings - Control Panel - Ad Remove Programs ) uninstall manager a benzer, tek farkı, uninstall command yani uninstall a tıklandıgında çağırılan .exe yi
değiştirmemize ve gormemıze yaramasıdır. ( Bunu kullanarak isteiğiniz bir programın kaldırılmasını zorlaştırabılırsınız )

h) "Check For update" Yeni surum için www.spywareinfo.com a bağlanır.

i) "Uninstall Hijackthis" HijackThis i kaldırmanıza yarar.

Tarih:
Hit: 12468
Yazar: MusketYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.