Kira Sözleşmesi ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

9)Almanya'dan Oğlu Gelmesi Sorunsalı

Örnek 7: Mustafa Dayı "Almanya'dan oğlum,Demokratik Kongo Cumhuriyetinden Kızım gelicek diyerek beni evden çıkartmak istiyor,ne yapabilirim,çıkmak zorunda mıyım?

Cevap 7:Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun gereği,kiralayan,kendisi,birlikte yaşadığı eşi veya çocuklarının ihtiyacı sebebiyle açtığı tahliye davasının sonuçlanması itibariyle,sözleşme bitmeden dahi kiracıyı evden çıkartabilir.

Örnek 8: Mustafa Dayı "Almanyadan Oğlum,Demokratik Kongo Cumhuriyetinden Kızım dedi,ama evi hısmı bile olmayan bol paralı İngiliz Mr.Brown'a kiraladı,bu bir şerefsizlik değil midir?Mustafa Dayı cezasız mı kalacak?

Cevap 8: Eğer Mustafa Dayı'nın sizin evden çıkmanızı istemesi üzerine,kendi rızanızla çıkmışsanız Mustaf Dayı'nın evi başkasına kiraya vermesi üzerine bir cezai mesuliyeti yoktur.Ancak tahliye isteğine karşı son ana kadar direnmişseniz ve mahkemenin verdiği tahliye kararı üzerine evden çıkarılmışsanız,Mustafa Dayı bu konutu üç sene boyunca bunu başkasına kiraya veremez. Eğer ki verirse, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası vardır. Ayrıca çıkartılan kiracının ödediği son kira üzerinden üç yıllık kira tutarında ceza ödemek zorunda kalır.  

Önemli Not:Bu doküman Tahribat.com için karatahta tarafından yazılmıştır.Eser hakkı tahribat.com ve karatahta müstear ismini kullanan şahsa aittir.Yazılı izin alınmadan eserin başka bir sitede yayınlanması,eserin kaynak(link) verilmeden yayınlanması durumunda, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu madde 71 uyarınca,eseri yayınlayan kişiye karşı gerekli hukuki yollara başvurulacaktır.

Tarih:
Hit: 9304
Yazar: karatahtaYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.