Photoshop da Actions KullanımıGerekli bilgileri girdikten sonra record butonuna basarak actions işlemine başlıyoruz.4- yukarıdaki resimde yeni açtığımız actionsumuzun kayıt anında olduğunu görebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra yapacağınız her işlem yeni actionsumuza kaydedilecektir. Actions uygulayacağımız resmin boyutuna ayarlayalım. Üst menüden image > image size veya ctrl + shift + I

Sonraki aşamada resmi export edelim.

5- bu işlemlerden sonra yeni action ımıza image size + export fonksiyonlarını kaydetmiş olduk. Unutmayalım şu an action kaydı hala dewam ediyor. Kaydı sonlandırmak ve kaydetmek için.

Actions penceresinin alt kısmında buluna mavi kareye tıklıyoruz.ve bitiriyoruz. Artık action ımız kullanıma hazır hale geldi örneğe göre kısa yol tuşumuz F3 yeni açtığımız bir resimde direkt F3 tuşuna bastığımızda action ile resmi daha önce ayarladığımız (image size ye göre) boyutlara gelecektir.

50-60 adet resim açıp bu yöntemle bütün resimleri 1 dk içinde aynı boyuta getirebilirsiniz.

tabi biz örnek olarak sadece image size ve export fonksiyonunu kullandık. Action kaydında sınır yoktur sırasıyla istediğimiz fonksiyonu kullanabiliriz.

Kolay Gelsin

Bu döküman snnyk tarafından Tahribat.Com ve Mürüdleri için hazırlanmıştır.

Tarih:
Hit: 4513
Yazar: snnykYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.