Zavallı Savunmasız İnternet - Ddos Atakları

        IP-spoofing tekniğini olanaklı kılan HTTP, DNS, SMTP gibi servislerin doğasındaki dönüş IP numaralarında doğruluk kontrolünün olmaması, aslında, DDoS ataklarının en büyük varlık sebebidir. IETF (Internet Engineering Task Force, Internet Mühendisliği İş Gücü) tarafından geliştirilmekte olan DNSSec ve IPSec protokollerinin ve yeni nesil IPv6'nın yaygınlaşması ile bu servislerdeki kimlik denetiminin artması ve bu sayede DDoS ataklarının azalması ve caydırıcı hale gelmesi beklenmektedir.

        DDoS atakların etkisinin yüksek olması atak sırasında çok sayıda zombi kullanılması ile ilgilidir. O yüzden zombi olmamak için İnternete bağlı her bilgisayarın azami çaba göstemesi gerekmektedir. Periyodik olarak güvenlik yamalarının kurulması ve en son sürüm yazılımlarla varolan DDoS deamonlarının ve olası tecavüzlerin tesbiti, DDoS ataklarının şiddetini azaltacak etkili önlemlerdir. Sistem yöneticilerinin bu konularda eğitimli ve deneyimli olmaları elzemdir. Zombiler aslında atak sırasında çok önemli bir zarara uğramamaktadırlar, ancak başkalarına istemeden de olsa zarar vermelerinin önlenmesi ve İnternet sorumluluğu açısından gerekli önlemleri almaları şarttır, hatta zorunlu hale getirilmelidir.

------------------------------------------

    Bu dökümanın her hakkı saklıdır. Döküman Tahribat.Com için özel olarak derlenmiş ve/veya yazılmıştır. Tamamının veya bir kısmının yazardan (renegadealien) izin alınmadan başka kaynaklarda yayınlanması, kopyalanması, değişiklik yapılması kesinlikle yasaktır. Lütfen saygısızlık yapmayalım.

Mail :renegadealien@gmail.com

------------------------------------------

renegadealien-www.tahribat.com-Her hakkı saklıdır.

Kaynak: Alert Levi
Tarih:
Hit: 8131
Yazar: renegadealien

Taglar: zavallı savunmasız internet - ddos atakları


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.