folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 1 Mayıs İşçi Bayramı/İsyanı

1 Mayıs İşçi Bayramı/İsyanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

her sene aynı manzara

muhalifler ötüyorlar ötüyorlar bir hak elde edemiyorlar

koyun sürüleride örümcek beyinli düşüncelerinden vazgeçmiyorlar

nereye kadar gidecek böyle

biri dur demeyecek mi

yada bu ülke nasıl normalleşecek diğer modern demokratik dünya ülkeleri gibi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Dikdatörlükle yönetilseydik; polise taş atan molotof atan taksimde 1 mayıs hüloğğun arkasına sığınıp teröristlik yapanlar meydanlarda olamaz. daha doğrusu hiç biyerde olamazlardı. diktör olan kişi onları çıktıkları deliğe geri sokardı :)

gerçekten emek verip de bu günü hak eden adam evinde dinlenir ne bileyim karısını sevgilisin, çoluğunu çocuğunu alır piknik yapar :)

taksimde işçihakkını savunduğunu iddia eden göteleklerinki kutlu olmasın :D diğerlerininkini kutlarım.

Bak bakalım meydandalar mı? 

http://im.haberturk.com/2015/05/01/ver1430475032/1072544_4b147b3c55d1b338031d62c0c19190ac.jpg

o resim bi halta yaramaz dostum. kelepçelendi eee ? en fazla karakola gider 2 saat sonra serbest.

ertesi bi oluşumda gene boy gösterir gene en fazla tutuklanır gene serbest.

dikdatör olsaydı erdoğan o şekilde yakalandı mı asardı 3ünü 5ini (chpnin deniz gezmiş başta olmak üzere bazı ülkücü ve solcuları astırdığı gibi) bak bakalım olay olucak mı bidaha.

ayrıca şunu sormak istiyorum taksimde sözde işçi haklarını savunmak isteyenlerin yüzde kaçı işçi ??

büyük bi çoğunluğu üniversiteli liseli hayatında hiç bi işte çalışmamış insanlar.

Valla seninle bu konuları konuşmak yanlış gibi gözüküyor ama 2 saat boyunca sen niye özgürlüğünü kısıtlıyorsun ki ? 

Yani bu nasıl bir düşünce yapısıdır ki en fazla karakola gider 2 saat sonra serbest diyebiliyor.

Valla yazık.Erdoğan nereye asıyor? Anayasa da Tck da artık o asma kesme devri yok.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Dikdatörlükle yönetilseydik; polise taş atan molotof atan taksimde 1 mayıs hüloğğun arkasına sığınıp teröristlik yapanlar meydanlarda olamaz. daha doğrusu hiç biyerde olamazlardı. diktör olan kişi onları çıktıkları deliğe geri sokardı :)

gerçekten emek verip de bu günü hak eden adam evinde dinlenir ne bileyim karısını sevgilisin, çoluğunu çocuğunu alır piknik yapar :)

taksimde işçihakkını savunduğunu iddia eden göteleklerinki kutlu olmasın :D diğerlerininkini kutlarım.

http://im.haberturk.com/2015/05/01/ver1430475032/1072544_4b147b3c55d1b338031d62c0c19190ac.jpg

o resim bi halta yaramaz dostum. kelepçelendi eee ? en fazla karakola gider 2 saat sonra serbest.

dikdatör olsaydı erdoğan o şekilde yakalandı mı asardı 3ünü 5ini (chpnin deniz gezmiş başta olmak üzere bazı ülkücü ve solcuları astırdığı gibi) bak bakalım olay olucak mı bidaha.

ayrıca şunu sormak istiyorum taksimde sözde işçi haklarını savunmak isteyenlerin yüzde kaçı işçi ??

büyük bi çoğunluğu üniversiteli liseli hayatında hiç bi işte çalışmamış insanlar.

Gezi'de hayatını kaybeden çocuklara ne kulp takacaksın merak ediyorum. Bir sınıfı, bir topluluğu savunmak için illa onun içinde yer almana gerek yoktur senin dediğin fanatizm olur. Haksızlığa, hukuksuzluğa tepki göstermek en şerefli harekettir. İsterse burjuva olsun, isterse baba parası yesin bir yerde sömürü gördüğünde ses çıkarmak insanlık görevidir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Valla seninle bu konuları konuşmak yanlış gibi gözüküyor ama 2 saat boyunca sen niye özgürlüğünü kısıtlıyorsun ki ? 

Yani bu nasıl bir düşünce yapısıdır ki en fazla karakola gider 2 saat sonra serbest diyebiliyor.

Valla yazık.Erdoğan nereye asıyor? Anayasa da Tck da artık o asma kesme devri yok.

Aman hocam unutma...

http://www.ifacevideoindir.net/wp-content/uploads/cache/10417406_841041749257259_841040862590681_58116_292_n.jpg

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    SweeneyTodd bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Aman hocam unutma...

http://www.ifacevideoindir.net/wp-content/uploads/cache/10417406_841041749257259_841040862590681_58116_292_n.jpg

olenler icin,yaralanip gozunu parmagini kaybedenler icin uzgunum.

Bana sunun cevabini ver dostum. f(x) = sin(x) denkleminde x in yerine bir rakam koyunca bir sonuc veriyor f(gezi) = ? olenler disinda pozitif ne katkisi oldu dunyaya sana ve millete?

Hicbisi degismedi hala ayni muabbet devam ediyo.Olan dayak yiyen kafasi yarilan olen ve gozunu kaybedene oldu.Herkes ertesi gun starbucksta kahvesini iciyor cinemax ta filmini izliyor. 

birakalim su ben hukmedicem sen hukmedicen sosyalizmmis islamizimmis.2020 yakinlarinda 1.5 milyara yakin insan temiz susuz yasayacak.Bu kadar eylemcilik varsa iclerimizde gidelim tulumba insaa edelim.

cordelian tarafından 01/May/15 15:43 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    SweeneyTodd bunu yazdı

Gezi'de hayatını kaybeden çocuklara ne kulp takacaksın merak ediyorum. Bir sınıfı, bir topluluğu savunmak için illa onun içinde yer almana gerek yoktur senin dediğin fanatizm olur. Haksızlığa, hukuksuzluğa tepki göstermek en şerefli harekettir. İsterse burjuva olsun, isterse baba parası yesin bir yerde sömürü gördüğünde ses çıkarmak insanlık görevidir.

ya hocam şaka mısınız? 1 mayısta taksimde olanların hangisi cidden işçi hakları için orada ?

1 mayısın tarihçesi ne? Niye kutlanıyor ?

Gezideki mantalite de aynıydı. 1 mayıs da küçük gezi gibi birşey bana göre.

anarşizimle bi yere varılmaz.

oraya gidenlerin çoğu pkklı.

yok bilmem ne platformu bilmem ne hakları derneği ıvır zıvır dolu tonla. gerçekten işçi hakkı için oraya gidenleri de zan altında bırakıyorlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

körü körüne birşeyi savunduğun müddetçe, evet benimle konuşman boşa.

oraya gidip etrafı yakan, molotof atan, milletin o gün -ya da eylem yapılan herhangi bigün- o bölgeden geçişini engelleyen orospu çocukları 2-3 saat karakolda tutulmuş çok mu?

ulan özgürlük diyosunuz da X Gününü siz kutlayacanız sağa sola saldıracanız diye, orda anarşistlk yapan piçlerin bağırtısını dinlemek zorunda mıyım? polis size gaz atıyor diye o gazı ben evimde solumak zorunda mıyım?

benim özgürlüğüm nerde mk??

parmak bastığım nokta da orası işte. erdoğanın kimseyi asıp kestiği yok, savunduğunuz zihniyettekilerin yaptığı gbii asmıyor adam.

şu gün hala sokağa inip başbakana cumhurbaşkanına devlete millete sövebiliyosanız ve bunun neticesinde götünüze kazık sokmak yerine 2 saat karakolda kalıp gene hayatınıza dönüyorsanız yatıp kalkıp dua edip.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı

ya hocam şaka mısınız? 1 mayısta taksimde olanların hangisi cidden işçi hakları için orada ?

1 mayısın tarihçesi ne? Niye kutlanıyor ?

Gezideki mantalite de aynıydı. 1 mayıs da küçük gezi gibi birşey bana göre.

anarşizimle bi yere varılmaz.

oraya gidenlerin çoğu pkklı.

yok bilmem ne platformu bilmem ne hakları derneği ıvır zıvır dolu tonla. gerçekten işçi hakkı için oraya gidenleri de zan altında bırakıyorlar.

Hocam sen şu anki hak ve özgürlüklerin halinden memnun musun ?

Yargıçları,savcıları ve polisleri kullanıp atmalarından memnun musun ?

Anarşizmle bir yere varılmaz doğrudur ancak bir gösteri hakkını kullanamıyorsun.

Anayasada izinsiz gösteri hakkın olmasına rağmen en ufak bir tepkinde göz altına alınıyorsun.

Bir bakana milletvekiline zıt konuştuğunda ağzın kapatılıyor en fazla 2 saatliğine karakola götürülüyor serbest bırakılıyorsun.

Hadi bir bakanı milletvekilini geçtim bakanlar kurulunun başının oğluna iğneleyici konuşman sebebiyle kimliğin kontrol ediliyor.

Memnunsan ben bir şey diyemem.Mutluluklar dilerim.

Allah özgürlüğünü daha da arttırsın.

Sizin gibilere laf anlatılmaz.Gün gelir de cemaat gibi olursanız neyse...ama inşallah çok acılar yaşamassınız.

rapidhacker550 tarafından 01/May/15 15:52 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Gereksiz

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 11211 Toplam Mesaj: 86