folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 1 Paragraflık Almanca Çeviri İsteği

1 Paragraflık Almanca Çeviri İsteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

Mürit ve mürideler selamlar,

16.01.2017 tarihinde Avusturya vize randevum var. İş yerinden izin belgesi alacağım fakat yazıyı ingilizce değil almanca istiyorlar.

Ben metni ingilizce hazırlamıştım. Rica etsem aşağıdaki metni bir mürit/müride almancaya çevirebilir mi?

Moda Not: Tam olarak hangi başlığa açacağımı bilemedim. Yanlış ise doğru başlığa taşınmasını rica ederim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CONSULATE GENERAL OF AUSTRIA

ANKARA

To whom it may concern ;

Our Software Developer Emre YAŞA will be travelling to Austria on 22nd November 2016 and be returning to Turkey on 26th November 2016. The purpose of his visit will be a holiday in Austria. We guarantee that he will be returning to Turkey on 26th November 2016 and all his expenses during the above dates mentioned will be (his accomondation, transfers, travel and insurance in case of accident and illness ) paid for by him.

We kindly ask you to give the above mentioned person required visa.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Mürit için up

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bu yazıya inanıp hemen vize veriyorlar mı.

Bir şirket benim hiçbir hareketimi garanti edemez tınmam çünkü :) sadece buysa ben abd den bile vize alırım 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Bir şirket benim hiçbir hareketimi garanti edemez tınmam çünkü :) sadece buysa ben abd den bile vize alırım 

Bu yazı şirket antetli kağıdına yazılıp, şirket imza sirkülerinde adı geçen bir yönetici tarafından kaşe basılıp, ıslak imzalanıyor.

Tek başına tabi ki yeterli bir belge değil. Buradaki amaç senin çalıştığın yerden izin aldığını göstermek.

Daha bordro, ikametgah, sgk dökümü, işe giriş bildirgesi gibi bir sürü belge var hazırlanması gereken.

Bu linkten Avusturya için istenen belge listesini inceleyebilirsin.

http://www.vfsglobal.com/austria/turkey/pdf/Turizm_C_Vizesi_250216.pdf

Diathorus tarafından 03/Oca/17 10:04 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Diathorus bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Bu yazı şirket antetli kağıdına yazılıp, şirket imza sirkülerinde adı geçen bir yönetici tarafından kaşe basılıp, ıslak imzalanıyor.

Tek başına tabi ki yeterli bir belge değil. Buradaki amaç senin çalıştığın yerden izin aldığını göstermek.

Daha bordro, ikametgah, sgk dökümü, işe giriş bildirgesi gibi bir sürü belge var hazırlanması gereken.

Bu linkten Avusturya için istenen belge listesini inceleyebilirsin.

http://www.vfsglobal.com/austria/turkey/pdf/Turizm_C_Vizesi_250216.pdf

Sağol. Konuyuda baltaladım afedersin. 

Espiri yaptım tek o değil biliyorum ama. Şunu demek istedim. Belki bu evrakları verdim. Almanyadan istifa ettim gelmedim Türkiye'ye.

Zaten vizem bitince beni postalayacaklar. İster işte olayım ister işsiz. Bunlar prosedür yani. Ordaki ince mantığı oturtamadım.

Hapisten izinle çıkan adamın kaçmamasının garantisi gibi. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Diathorus bunu yazdı

CONSULATE GENERAL OF AUSTRIA

ANKARA

To whom it may concern ;

Our Software Developer Emre YAŞA will be travelling to Austria on 22nd November 2016 and be returning to Turkey on 26th November 2016. The purpose of his visit will be a holiday in Austria. We guarantee that he will be returning to Turkey on 26th November 2016 and all his expenses during the above dates mentioned will be (his accomondation, transfers, travel and insurance in case of accident and illness ) paid for by him.

We kindly ask you to give the above mentioned person required visa.

Hocam cevirdim kendimce. Baska almanca bilen arkadaslar varsa, hatalarimi düzeltebilir. Ama bunu versen bile anlarlar neyin ne oldugunu.

Österreichische Botschaft in Ankara

Sehr geehrte Damen und Herren,

Unser Software Entwickler Emre YASA wird am 22.11.2016 nach Österreich reisen und wird am 26.11.2016 in die Türkei zurückkehren. Der Zweck des Besuches ist einen Urlaub in Österreich. Wir garantieren Ihnen, dass er am 26.11.2016 in die Türkei zurückkehren wird. Während seines Urlaubs werden alle Kosten(Unterkunft, Transfer, Reise, Versicherung bei Unfall und Krankenheit) von ihm gedeckt werden.

Wir bitten Sie, der oben genannten Person ein Visum zu geben.

Florenzi tarafından 03/Oca/17 10:56 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

@Florenzi dostum emeğin için teşekkür ederim, sağolasın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Diathorus bunu yazdı

@Florenzi dostum emeğin için teşekkür ederim, sağolasın.

Rica ederim dostum. İnşallah alırsın vizeni.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

Hocam Bundan almak istiyorsun sanırım (:

http://i.hizliresim.com/YqQAaj.jpg

Umudunu kırmak istemem ama tam da ülkesini seçmişin, inan işin çok zor en az 6 ay 1 sene sana git gel yaptıracaklar. İnşallah her şey istediğin gibi olur. Ben oturma ve çalışma iznim olmasına ramen inatla gitmiyorum.

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    saftiriksincap bunu yazdı

Umudunu kırmak istemem ama tam da ülkesini seçmişin, inan işin çok zor en az 6 ay 1 sene sana git gel yaptıracaklar. İnşallah her şey istediğin gibi olur. Ben oturma ve çalışma iznim olmasına ramen inatla gitmiyorum.

Hocam elindeki Aufenthalstitel senin mi :)

Bu arkadaş seyahat vizesi için başvuruyo. Onda da sadece pasaporta işleniyo olması ve geliş amacı seyahat olunca böyle bir kartta düzenlenmiyor olması gerekir Avusturya'da da.

Florenzi tarafından 03/Oca/17 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    saftiriksincap bunu yazdı

Hocam elindeki Aufenthalstitel senin mi :)

Bu arkadaş seyahat vizesi için başvuruyo. Onda da sadece pasaporta işleniyo olması ve geliş amacı seyahat olunca böyle bir kartta düzenlenmiyor olması gerekir Avusturya'da da.

Evet hocam benim ve inatla hatunla dönmüyoruz, 3 kuruş fazla kazanmak için, burada eşi dostu ailemi bırakıp gitmiyorum. Çok zorda kalmadığım sürece de tekrar yerleşme gibi bir planım yok  -ki, orada halihazırda bir evim ve hemen başlayabileceğim bir işim olmasına rağmen. Biliyorum biliyorum okudum.  schengen vizesi lazım, turizm amaçlı tamam ama yine de oldukça zor. Bin dereden su getirtecekler arkadaşa, keşke başka bir avrupa ülkesinden geçiş yapma imkanı olsa.

Ayrıca 

Bu arada extradan banka hesabın dökümünü falan isteyecekler, banka hesabına senin ya da değil hatrı sayılır bi mebla yatırıp dökümünü almanı öneririm. 

Daha önce başka bir avrupa ülkesine gittiysen işin daha kolay ama eğer ilkse bu zorlayacaklar hocam.

Eğer bi davet mektubu da ayarlayabilirsen senin için daha kolay olacaktır.

saftiriksincap tarafından 03/Oca/17 16:33 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
Toplam Hit: 1709 Toplam Mesaj: 12
almanca vize avusturya