folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 10 Yaşında Süpernova Keşfetti

10 Yaşında Süpernova Keşfetti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kanada'da 10 yaşındaki Nathan Gray, 600 milyon ışık yılı uzakta bir süpernova keşfetti. Gray, bu özelliğiyle en genç kaşifler listesine girmeyi başardı.

Kanada'nın Nova Scotia eyaletine bağlı Greenwood kentinde yaşayan 10 yaşındaki Nathan Gray, dünyadan 600 milyon ışık yılı uzaklıkta bir süpernova keşfetti.

Keşfi, Uluslararası Astronomi Birliği'nin internet sitesinde yayımlanan Nathan Gray, bu özelliğiyle en genç kaşifler listesine girmeyi başardı.

Kanada Kraliyet Uzay Araştırmaları Topluluğu'nun eski üyesi Paul Gray'in oğlu olan Nathan Gray'in keşfettiği süpernova, PSN J 18032459+7013306 numarası ile astronomi kayıtlarına geçti. Kanada Kraliyet Astronomi Topluluğu da Nathan Gray'in keşfini onayladı.

Nathan Gray'in kızkardeşi Kathryn Aurora Gray'in de 2010 yılında 10 yaşındayken bir başka süpernova keşfettiği ancak Nathan Gray'in keşfinin ablasının yaşından 33 gün daha erken gerçekleştiği bildirildi.

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

burada da 10 yaşında wolfteam oynasınlar anca

Converse giyen uzaylı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Süpernovanın nasıl keşfedildiğine bağlı. 

Bana çocuk rasgele bir resim üzerine böyle elini uzatmış sonra ağlamaya başlamış sonra o resmi incelemişler bir tuhaflık sezmişler iyice incelemişler bir bakmışlar bu bir zuparnova sonrada çocuğu kaşif ilan etmişler gibi geldi.

zeybekustasi tarafından 02/Kas/13 22:43 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ONEMINUTE bunu yazdı

Kanada'da 10 yaşındaki Nathan Gray, 600 milyon ışık yılı uzakta bir süpernova keşfetti. Gray, bu özelliğiyle en genç kaşifler listesine girmeyi başardı.

Kanada'nın Nova Scotia eyaletine bağlı Greenwood kentinde yaşayan 10 yaşındaki Nathan Gray, dünyadan 600 milyon ışık yılı uzaklıkta bir süpernova keşfetti.

Keşfi, Uluslararası Astronomi Birliği'nin internet sitesinde yayımlanan Nathan Gray, bu özelliğiyle en genç kaşifler listesine girmeyi başardı.

Kanada Kraliyet Uzay Araştırmaları Topluluğu'nun eski üyesi Paul Gray'in oğlu olan Nathan Gray'in keşfettiği süpernova, PSN J 18032459+7013306 numarası ile astronomi kayıtlarına geçti. Kanada Kraliyet Astronomi Topluluğu da Nathan Gray'in keşfini onayladı.

Nathan Gray'in kızkardeşi Kathryn Aurora Gray'in de 2010 yılında 10 yaşındayken bir başka süpernova keşfettiği ancak Nathan Gray'in keşfinin ablasının yaşından 33 gün daha erken gerçekleştiği bildirildi.

Benim babam da uzaycı olaydı bak bakalım ben neler yapardım amk babası bulup çocuğa vermişdir.

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Herkesin babası "Kanada Kraliyet Uzay Araştırmaları Topluluğu'nun eski üyesi " değil normal yani :)

Bulmuşta nolmuş a.q sanki yararı mı var :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bana çocuk rasgele bir resim üzerine böyle elini uzatmış sonra ağlamaya başlamış sonra o resmi incelemişler bir tuhaflık sezmişler iyice incelemişler bir bakmışlar bu bir zuparnova sonrada çocuğu kaşif ilan etmişler gibi geldi.

Bizim 10 yaşındaki çocuklar çüküyle oynamak yerine adını sanını bilmediği bu tip resimler üzeirnde parmak oynatsın o bile yeter anlatabildim mi ?

Edit : Babası mühendis, doktor, bilim adamı, jeolog vs.. vs.. olan bi ton adam var. Pardonda onlar ne bok yedi de benim babamda şöyle böyle olsa diyor :)

iLLuMiNaTi tarafından 02/Kas/13 22:45 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

neyle keşfetmiş acaba google earth ile değildir heralde

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

hahaha bizde olmaz amk çoçuğun babasıda okumuş birisi onda olmıyıcakta bizdemi olacak ben 10 yaşındayken sansür

srsr_mnyk tarafından 02/Kas/13 22:49 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Bizim 10 yaşındaki çocuklar çüküyle oynamak yerine adını sanını bilmediği bu tip resimler üzeirnde parmak oynatsın o bile yeter anlatabildim mi ?

Edit : Babası mühendis, doktor, bilim adamı, jeolog vs.. vs.. olan bi ton adam var. Pardonda onlar ne bok yedi de benim babamda şöyle böyle olsa diyor :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

elin oğlu süpernova keşfediyor amq bizimki daha sikini doğru düzgün çıkaramıyor donundan..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    janni bunu yazdı

elin oğlu süpernova keşfediyor amq bizimki daha sikini doğru düzgün çıkaramıyor donundan..

Naptın hacı sen bizimkilerin mesleğidir uçkur :D

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
Toplam Hit: 4703 Toplam Mesaj: 41