folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 100 Dolarlık Ali Ekspres Şeyisi Kaça Patlar?

100 Dolarlık Ali Ekspres Şeyisi Kaça Patlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek
    driveshaft bunu yazdı
    shivo bunu yazdı

siparişi verdikten sonra firmalara hemen mesaj atıyorum "türkiyeye giriş yapan her mal için vergi ödemem gerekiyor lütfen toplam tutara 1 dolar yazar mısınız" gibisinden (free falan yazınca sıkıntı yaşıyorlarmış niyeyse o yüzden 1 dolar yazdırıyorum) bugüne kadar hiç yazmayanı görmedim. tabi gümrüktekilerde bu ürün 1 dolar etmez diye düşünüp ona göre vergi çıkarıyorlar ama emin ol 100 dolara çıkandan daha az çıkıyor. konuşabiliyorsanız siparişi vermeden önce iletişime geçin.

Şu yazdığın ingilizce cümleyi paylaşabilirmisin, kendimize göre uyarlarız. Birde son sıralar aliexpressten birşeyler aldın mı? son durumlar nasıl.

+1 ne yazıyorsunuz örnek verebilir misiniz? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek
    Headhunterz bunu yazdı
    driveshaft bunu yazdı
    shivo bunu yazdı

siparişi verdikten sonra firmalara hemen mesaj atıyorum "türkiyeye giriş yapan her mal için vergi ödemem gerekiyor lütfen toplam tutara 1 dolar yazar mısınız" gibisinden (free falan yazınca sıkıntı yaşıyorlarmış niyeyse o yüzden 1 dolar yazdırıyorum) bugüne kadar hiç yazmayanı görmedim. tabi gümrüktekilerde bu ürün 1 dolar etmez diye düşünüp ona göre vergi çıkarıyorlar ama emin ol 100 dolara çıkandan daha az çıkıyor. konuşabiliyorsanız siparişi vermeden önce iletişime geçin.

Şu yazdığın ingilizce cümleyi paylaşabilirmisin, kendimize göre uyarlarız. Birde son sıralar aliexpressten birşeyler aldın mı? son durumlar nasıl.

Hi, In Turkey, more than 1 dollars goes to taxes. Can you write gift for the total amount of the invoice or on top of shipping package please ?

bunu yazıyorum genelde aldığım cevap gift yazamıyoruz oluyor sonra please 1 dolar yazın abi diyorum tamam diyorlar.

ilk sayfada belirttiğim gibi daha 2 gün önce kargo geldi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

10 tl lik ürüne 14 tl vergi aldilar.  

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    sansar55 bunu yazdı

10 tl lik ürüne 14 tl vergi aldilar.  

Gümrüğe sunma ücreti 5-6 lira arasında sabit. 1 liralık ürün de alsanız o parayı alıyolar.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    shivo bunu yazdı
    Headhunterz bunu yazdı
    driveshaft bunu yazdı
    shivo bunu yazdı

Hi, In Turkey, more than 1 dollars goes to taxes. Can you write gift for the total amount of the invoice or on top of shipping package please ?

bunu yazıyorum genelde aldığım cevap gift yazamıyoruz oluyor sonra please 1 dolar yazın abi diyorum tamam diyorlar.

ilk sayfada belirttiğim gibi daha 2 gün önce kargo geldi.

Anladım ingilizcen kötü :) Dedim kasmadan birisinden kopyalarız anlamlı bir cümle... Şimdi uğraş dur

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

hediye a da 1 dolar falan yazdırmayın gümrüktekiler olayı ayıkmıştı çoktandır. 5-10 doalr falan yazdırın. Translate den yazın yine anlıyorlar çünkü onlar da Türkiyede nası bi sikiş var farkındalar :D

next next next install
Toplam Hit: 1963 Toplam Mesaj: 17
banggood ali expres e ticaret ve vergi