folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 100 Genç Girişimciye Toplam 10 Milyon TL Başlangıç Sermayesi

100 Genç Girişimciye Toplam 10 Milyon TL Başlangıç Sermayesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

100 Genç Girişimciye Toplam 10 Milyon TL Başlangıç Sermayesi 100 Fikir 100 Şirket Projesi

Evet yanlış duymadınız, tam tamına toplamda 10 milyon TL olacak bu başlangıç sermayesini, musiad genç girişimcilere sağlıyor..

6-7 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan 4. Uluslararası Genç İş adamları Kongresi Ugik’de melek yatırımcı kavramını değiştireceğiz, 

Çünkü melek yatırımcılık kavramı artık melek kavramından uzaklaşmakta bizlerde musiad olarak bu ezberi değiştireceğiz..

Ayrıntılı Detaylar Bu Adreste ; http://emremetin.com/100-genc-girisi...gic-sermayesi/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

o melekler var ya o melekler :) neyse

Türkiyede olması güzel ama

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

vay musiad vay.. bakalım araştırmak lazım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Bu destekle Burger King acmama izin verilir mi?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

@break

Üç esas kriter var, sürdürülebilir olması, ticari olması ve yenilikçi olması, son kategoriye burger king uymadığından olmaz ,

Ottoman King Olursa olur :)

@DJ_Alper Musiad Öyle bir kurum ki , gerçekten farklı ve para için değil faydalı olmak için kurulmuş..

Dreamtn tarafından 06/Kas/13 13:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Dreamtn bunu yazdı

@break

Üç esas kriter var, sürdürülebilir olması, ticari olması ve yenilikçi olması, son kategoriye burger king uymadığından olmaz ,

Ottoman King Olursa olur :)

@DJ_Alper Musiad Öyle bir kurum ki , gerçekten farklı ve para için değil faydalı olmak için kurulmuş..

dostum ticaretin müslümanlığımı olurmuş?

anadolu kaplanları gibi siyasi, ideolojik, kalvenist düşüncenin bir ürünüdür müsiad.

umarım o paralar doğru yerlere gider.

Florenzi tarafından 06/Kas/13 13:46 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şu melek yatırımcılar aslında birer şeytan.. bu müsiad ın oranları nedir ne değildir bilmiyorum ama size 1 verip 10 alıyorlar.. sizden fazla kazanıyor adamlar.. ha sermayesi var diye sizin emeğinizden çok kazanıyorlarsa kalsın onların desteği..o yüzden kendi projelerimi götürmedim bunlara.. kosgeb, santez, teknogirişim gibi yerlere gidin geri ödemesiz (hibe) sağlanıyor.. biraz da kendi imkanlarınızla kredi falan çeker ya da borç alırsanız daha az zararla işi götürürsünüz. ama bu melek yatırımcılar, size sadece paralarını koyarak ortak oluyorlar ve ürün ticarileştikten sonra karın büyük bölümünü onlar alıyor.. 

bana mantıklı gelen bunlar yerine devletten destek almak. kosgeb e başvurdum ben ama revize ettiler projemi ben de tekrar gitmedim ama gitseydim kabul olurdu.. arkadaşım tubitaktan aldı destek.. yani projeniz güzelse öyle çevreye ya da bi dayına ihtiyaç yok kabul ediliyor.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

@ValentinoRossi 

Doğru yerlere gidecektir, Bunu yapının içinde olduğumdan çok rahatlıkla söylüyorum..

@unbalanced

Biz bu söylemiş olduğun melek yatırımcı mantığını yıkmak için bu projeyi açtık, dediğinde çok haklısın fakat Musiad olarak farkımızın bazı detaylarını paylaşıyorum, 

-          -Yatırımcı, genç girişimcinin motivasyonunu düşürecek, heyecanını azaltacak derecede yüksek bir hisse alamayacak. Baskın hisse girişimcinin elinde olacak.

-          -Yatırımcı, parasını katlamak için girişimin doğal büyüme sürecine zarar verecek bir hızlandırma yapamayacak.

-Yatırımcı, girişimciye paradan önce deneyim sağlamayı amaç edinmiş olacak ve zaten bu yatırımcı ağına da bu bakış açısıyla bakan yatırımcılar kabul ediliyor. Yani yatırımcı, girişimcinin öncelikle akıl hocası olduğu yaklaşımıyla hareket edecek. 

Dreamtn tarafından 06/Kas/13 14:09 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

türkiyede yapabilcek bir girişim yok bence çünkü herşey var türkiyede

anca dünyanın bir başka ülkesinde bizim bildiğimiz onların ülkesinde henüz tanınmayan birşey götürülürse başarılı olunur

başka türlü zor...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

türkiyede yapabilcek bir girişim yok bence çünkü herşey var türkiyede

anca dünyanın bir başka ülkesinde bizim bildiğimiz onların ülkesinde henüz tanınmayan birşey götürülürse başarılı olunur

başka türlü zor...

Ben bu düşünceye maalesef katılamıyorum daha yapılacak çok girişim var ve bitmez,

Türkiye bir fırsatlar ülkesi durumunda onun için bu fırsatları görmek gerek.. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    Dreamtn bunu yazdı

@ValentinoRossi 

Doğru yerlere gidecektir, Bunu yapının içinde olduğumdan çok rahatlıkla söylüyorum..

@unbalanced

Biz bu söylemiş olduğun melek yatırımcı mantığını yıkmak için bu projeyi açtık, dediğinde çok haklısın fakat Musiad olarak farkımızın bazı detaylarını paylaşıyorum, 

-          -Yatırımcı, genç girişimcinin motivasyonunu düşürecek, heyecanını azaltacak derecede yüksek bir hisse alamayacak. Baskın hisse girişimcinin elinde olacak.

-          -Yatırımcı, parasını katlamak için girişimin doğal büyüme sürecine zarar verecek bir hızlandırma yapamayacak.

-Yatırımcı, girişimciye paradan önce deneyim sağlamayı amaç edinmiş olacak ve zaten bu yatırımcı ağına da bu bakış açısıyla bakan yatırımcılar kabul ediliyor. Yani yatırımcı, girişimcinin öncelikle akıl hocası olduğu yaklaşımıyla hareket edecek. 

Eğer yatırımcı bu işi hayır için yapıyor olsaydı hisse yerine düşük faizli veya faizsiz olarak verirdi bu parayı şirketine ortak olmak istemezdi. Bir de büyük hisse girişimcinin olacak demişsin.
    Şu an devletin Tübitak 1512 ve Sanayi Bakanlığı üzerinden Teknogirişim programları mevcut. 100bin lira hibe veriliyor hem de öyle 100 kişiye falan da değil çok daha fazlasına. Sanayi bakanlığı senede bir Tübitak 6 ayda bir olmak üzere başvuru alıyor. Adam gibi projeniz varsa gidin devlete başvurun, melek yatırımcılar babasının hayrına iş yapmaz :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 2232 Toplam Mesaj: 18