folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder 12 Voltu 5 Volta Düşüren Devre 5 Amper Üstü

12 Voltu 5 Volta Düşüren Devre 5 Amper Üstü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

otobüs güzergah kayan yazı panelleri 5 voltla çalışıyor. 1 panel 4 amperlik bir akım çekiyor.

paneli otobüslerdeki 12 voltla çalıştıramayız paneldeki ledler patlar.

gebze haremcilere çok iş yapabilirim karaköyde 70 lira filan duydum. ne kadar doğru bilmiyorum 35 tir bence

kendimiz dönüştürücü yapamaz mıyız ben arşivde bulamadım devre

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dönüştürücü mü 70 tl hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

http://elektroteknoloji.com/blog/voltaj-regulatoru-kucuk-dc-gerilim-uretme-lm2678-ile/
    H
    ocam yukarıdaki adreste devre şeması mevcut. Entegreyi bulabilirmisin bilmiyorum bakmadım ama bulabilirsen lm2678 ile yapabilirsin.

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

arkadaş vermiş ben de lm2677 için bulmuştum benzer mantık

5 ampere kadar dayanabilir tam datasheeti göremesem de. lm7805 lerde 3 amp max var o yüzden işine yaramaz bu bu seri işini görür

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

işimizi görür mü diyorsunuz ? akım sabit midir ? değişir mi ? paneli yakmaz umarım karaköyde fiyatını sorcam 30 liraysa alırım ama yine test olarak bu devreyi kullanacağım 1 panelde
    ayrıca 5 amper bobinin tur sayısını arttırırsak elde ederiz diye okumuştum 

entegreden gelen 100 pikofaradın diğer ucu nereye bağlanıyor isteğe bağlı eşitleme ne amacı taşıyor? saati programdan yazıyoruz zaten

kaygusuz tarafından 29/Oca/13 02:37 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şimdi hocam bu devreyi kurman biraz zor gibi, bobini bu şekilde sarman lazım..

kristalı kullanmana gerek yok,seçimlik clock palsi veriyorsun.. 5 amper sabit olamaz, devren 5 amper çekiyorsa o kadar alırsın. devrenin çekim

gücüne göre değişiyor potansiyel fark

sabah burayı bi ara hocam http://www.direnc.net/ bunlarda olabilir bi ihtimal. bu entegrenin düşük versiyon var o da 1.5 amp mı ne veriyor yeterli değil 

unbalanced tarafından 29/Oca/13 02:36 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

buradan satın alabilirsin 12 lira civarı

http://www.dorukanstore.com/LM2678T-12,PR-1723.html 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

buradan satın alabilirsin 12 lira civarı

http://www.dorukanstore.com/LM2678T-12,PR-1723.html 

panelleri almaya gidince uğrayım eyvallah sağolasın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

işimizi görür mü diyorsunuz ? akım sabit midir ? değişir mi ? paneli yakmaz umarım karaköyde fiyatını sorcam 30 liraysa alırım ama yine test olarak bu devreyi kullanacağım 1 panelde

entegreden gelen 100 pikofaradın diğer ucu nereye bağlanıyor isteğe bağlı eşitleme ne amacı taşıyor? saati programdan yazıyoruz zaten

Unbalanced arkadaşında dediği gibi yükün 5A çekiyorsa alırsın aksi halde o kadar akım çekmezsin. Bu verdiğim regülatör gerilim regülatörü yani gerilimi sabitlemeyi garantiler. +-%2 toleransla çıkış gerilimini garanti eder ve 5A e kadar akım verebilir. 5A bobinin tur sayısını arttırmaya gelince akım kaynağı yapmayı mı kastettin hocam orayı tam anlamadım? 

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

https://www.google.com/search?q=lm2678&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=tr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&authuser=0&ei=LxsHUeeWGYKmhAeon4HIBw&biw=1280&bih=666&sei=KhwHUZL-G4i0hAfZxIHADw#imgrc=_

burda alternatif devreler var hocam, malzemelere dikkat et, diyotu da bulmaya çalış, bi kaç alternatif devren olsun..

bobin olayına gelince, hazır bobinler var dorukanstore da görebilirsin 22 bobin diye aratırsan ancak akım değerleri çok düşük, bilmiyorum etkisi

nasıl olur.. kendin sarabilirsen de bu akım değerini nasıl tuttutacaksın yani hiç hazır bobin kullanmadım onu satıcılara sorsan iyi olur

hadi kolay gelsin :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

Unbalanced arkadaşında dediği gibi yükün 5A çekiyorsa alırsın aksi halde o kadar akım çekmezsin. Bu verdiğim regülatör gerilim regülatörü yani gerilimi sabitlemeyi garantiler. +-%2 toleransla çıkış gerilimini garanti eder ve 5A e kadar akım verebilir. 5A bobinin tur sayısını arttırmaya gelince akım kaynağı yapmayı mı kastettin hocam orayı tam anlamadım? 

yok hacım aynı şekli bi sayfada gördüm öyle yazıyordu. 1 panel tam olarak 4 amper çekiyor ama sağlam olsun diye 5 amper dedim. otobüsteki 12 voltluk akü 72 amper filan o yüzden aracın aküsü devrede entegreyi ısıtmasın bi zaman sonra ondan şüphe ediyorum. sonra iş görmez panelede 12 volt direk geldimi yandı gülüm keten helva misali :)

karaköyde hazır ucuza varsa alırım yoksa kendim yapacağım mecbur

kaygusuz tarafından 29/Oca/13 02:57 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 5997 Toplam Mesaj: 17