folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder 150-200 Metrekare Wireless

150-200 Metrekare Wireless

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Merhaba bir restorana pos sistemi kurduk. Bahçe vs dahil 150-200 mertrekare biyer. Aralarda kolonlar var. Siparişleri el terminallerinden alıp dükkandaki wireless ı kullanarak servera gönderiyorlar. Ancak şuanki wireless modem yetmiyor.Dükkanın bahçe kısmında vs sürekli sorun oluyor. Airties ın bu 301 access pointlerinden yerleştirdim, ancak bu ayrı bi sıkıntı doğurdu. Örneğin garson barda wireless a modemden bağlanıyor. Bi dışarı çıkıyo modemden kopup bahçedeki access pointe bağlanıyo. Buda zaman kaybı yaratıyo. Benim istediğim tüm dükkandan çekicek tek bir modem. Fiyat, çok uçuk birşey olmadığı sürece yüksek olabilir. Modem tavsiyesi olarak neyi önerirsiniz?

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

http://www.exa.com.tr/kategori/adsl_modemler-358-0/?ParentID=319&ob=F&prctype=atleast&prc=0&prcmu=&ot=A&ddc=-1&pn=1

bi incele derim hocam ürünleri

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

HanDsomE bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.exa.com.tr/kategori/adsl_modemler-358-0/?ParentID=319&ob=F&prctype=atleast&prc=0&prcmu=&ot=A&ddc=-1&pn=1

Sağol ilgilendiğin için ama  birsürü modem var bu linkte. Ben Tp-link ve Airties kullandım pek fayda sağlamadı. Profesyonel bişey olucak sanırım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

modemlerin kullandığı kanal sayısı default olarak hep 11 gelio.Sen bunu 1 e felan düşürürsen kapsama alanında artış sağlarsın ne kadar olur bilemem ama olur çok bi artışa ihtiyacın yoksa.

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Sanmıyorum. Modem de okadar ahım şahım birşey değil çünkü.
    Profesyonel 150-200 metrekarede sorunsuz çalışabilecek 300 TL civarlarında bir modem arıyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Acces-Point Kullanmayı Denemelisin Bence.

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

legendary bunu yazdı:

HanDsomE bunu yazdı:

Sağol ilgilendiğin için ama  birsürü modem var bu linkte. Ben Tp-link ve Airties kullandım pek fayda sağlamadı. Profesyonel bişey olucak sanırım.

hoca zyxel outdoor anten kullan olsun bitsin :D indoor olmasına rağmen sağlam sinyal basar:D

İpimle kuşağım..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

üstüne tanımam :|

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackdeath
    blackdeath's avatar
    Erkek

tek access poınt kullan ama repeater falan ısını cozmesı lazım daha uzun noktaya aynı access poıntten calıstırr 

bırde access poıntın yerını degıdsıtımeyı denesen daha ıyı olmaz mı

orta noktayı bul oralarda tavanda bır noktaya sabıtle masa uzerınde falan olmasın nede olsa ınsanalar dolastıkca bıle bazen sınyal kesılebılıyor

hem  ıcerıye hem ,dısarıya sadece bence tek acces yeter ıcerdekı modeımı bence el termınalının lıstesınden cıkar ordan baglantı yapmasın boylelıkle dısarı cıktıgında

ıkıncı baglantıyı gorup onun uzerınden baglanmak ıcın vakıt kaybı olamz

agzıyla içmesini bilmeyenlere yeni rakıdan bir yenilik 35lik yenifitil. ışığa kadar götürür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Access Pointi denedim. Dediğim gibi dışardan içeriye girdiğinde bağlantı kopup içerdeki modeme bağlanıyo. Bu sorun oluşturuyo. Modemdeki wirelessı iptal etmem lazım tek access point kullanmam için. DevilKingtr modemin modeli nedir?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

legendary bunu yazdı:

Access Pointi denedim. Dediğim gibi dışardan içeriye girdiğinde bağlantı kopup içerdeki modeme bağlanıyo. Bu sorun oluşturuyo. Modemdeki wirelessı iptal etmem lazım tek access point kullanmam için. DevilKingtr modemin modeli nedir?

http://www.draytektr.com/

Toplam Hit: 3412 Toplam Mesaj: 21