folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 1500Tlye Kadar Laptop Önerisine İhtiyacım Var

1500Tlye Kadar Laptop Önerisine İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Herkes kullandığı bildiği makinayı / markayı öneriyor. Pek objektif olmuyor bu da.

Ben casper kullanıyorum mutluyum huzurluyum 1,5 yıl oldu alalı...

hp pavilion la arkadaşım neredeyse mangal yapacakken benim makina buz gibi :))

Edit : hoca her türlü kampanya bekle. Acelen falan yoksa tabi...

Media mark elektro world vs vs takip et 1 ay kadar sabret derim. Uygun bi kampanyadan güzel bi makinayı 500tl ye varan indirimle kap

Solak Cerrah
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

Gecement bunu yazdı:
    -----------------------------

Herkes kullandığı bildiği makinayı / markayı öneriyor. Pek objektif olmuyor bu da.

Ben casper kullanıyorum mutluyum huzurluyum 1,5 yıl oldu alalı...

hp pavilion la arkadaşım neredeyse mangal yapacakken benim makina buz gibi :))

Edit : hoca her türlü kampanya bekle. Acelen falan yoksa tabi...

Media mark elektro world vs vs takip et 1 ay kadar sabret derim. Uygun bi kampanyadan güzel bi makinayı 500tl ye varan indirimle kap

hocam bu konuda haklısın ama mesela ben bu yıl yurtta kaldım kampusumuz ılgınctı sadece yatılı ogrencılr vardı 600 kısı falan cook buyuk bı kısmı ıle konusmuslugum var ve bılgısayarla cok alakalı ıcını dısını fıyatını bılen bır iki kişi var bu yıl belkı 100 tane bılgısayr tavsıye ettım veya tamır formatıyla ugrastm desem yanlıs olmaz

-en cok sıkıntı yasayanlar  casper ve acer

-casper in sistemi tamamen abes %50 sının saatı gerı kalıyo :D bios guncelle onu yap bunu yap saat yanlıs olunca msn gırmıyo falan garantıye goturen 2 kısı oldu ıkısının kıde degısmedı.bılgısayarlarda 1 gb ekran kartı var 512 lık dıger markalar ondan ıyı oynatıyo oyunları o kdar ekran kartı guncelledık drıverlera kastık yanı verımsız

bunun yanında cok saglam bı sekılde kullananlarda vardı tabii ki ama genel olarak garip bi marka attıgım bios saat sıkıntısına 2 ay sonra mail attılar bios u update edin diye 15 sn ettim yine aynı dedim 2 ay oldu her an donebılırlr :D

-acer etrafımda en cok gordugum bılgısayar markası ıdı.cunku ucuz ve kullanıslı.kalıtesı de ıyı.ama drıver meselesınde hem ubuntu hem wındows 7 sıkıntılı.mesela bızım yurtta kablosuz var sadece yukluyosun wındows 7 yı kablosuzu gormuyo ıllakı kabloya takıp oyle guncellemelerı acacaksın veya bazen hiçbirini almıyo illaki once modem ayarlarını falan halledeceksın

-packard bell acerin alt markası dır.yan sanayi gibi bişey.en ucuz laptop ureten markadır.i5 lı 1 gb ekran kartlılarını 1200 e bıle bulursun.kullanan cok fazla gormedım bı kere bı donma problemı vardı arkadasta driverların ayarı kacmıs driverları guncellemıstık o kdar

-hp acerdan sonra cok gorulen markalardan bırı hem dıs gorunusu hem de ıslevsellıgı ıle unlu.hp nın eskı modellerı ısınmaya daha meyıllı cunku adamlar %80 ınde 7200 rpm lık harddıskler kullanmıs kı benım bayıldıgım sey :D performans olarak vogu bılgısayarda toshıbadan saglam oldgunu gordum acıkcası alınırsa hp alınası olan bı bılgısayr ısınma sorununa sonra el atacam.

-toshıba en pahalı ve SOZDE en kalıtelı marka su acık kı bu laptoplar cok uzun sureler dayanır ama fıyat/performans ta sınıfta bıle kalır o kadar acık.2000 lıraya ıdare eden i3 lu laptop satıyo adamlar ben ona 500 daha kadar macbook alırım yani :D

-lenovo gercekten saglam performansı olan sonucyta ibm yani bilgisayarlar.ısınma sorunları gercekten az.ben nefret ederım bunlardan:D adamlar gordugum en ıyı klavyelerden bırını yapmıs ama o ne lan fn tusu ıle ctrl yer degıstırmıs :D hay sızın yapacagınız ıse :Dperformansları cok ıyı daha once boyle bı laptop tavsıyesınde arkadas 2000 lıraya alacaktı hp lenovo ve acer ıcınden lenovoyu secti hangi arkadastı tam hatırlamıyom ona bı sor ıstersen ama salih ozdilek olabılır

-dell laptoplar dell ın kalıtesını tasıyan ama bırcok studio serisinde performans sorunu yasayn laptoplardı.dell alacaksan inspiron serisinden almak en iyisi.gercekten gorduklerımden en performanslı ve saglamları.fıyat olarakta uygun olanları var bakarsan bulabılırsın

-ve en son olarak en cok sevdgım sony ler :D kendım de bı hp kullanıcısı olarak sonyler en sevdklerımden :D yurttakı oda arkadaslarıma 5 ay once falan i3 lu 5650 ekran kartlı sony aldırdım 1600 e gercekten cok saglam klavye ve tarz olarak gordugum en iyilerden eger uygunbı fıyat bulabılırsen sony ı gercekten kacırma

-sana en son olarak ve cok ilginc bi oneri :D ama yok ben arkadas adam akıllı laptop alcam dersen ugrasma bıle :D gecen ayda bırısıne benım ısımı tam olarak gorsun ama bı o kdar da karızma olsun dedıgı ıcın alıenware 11.6 ınclık laptop aldırdım :D yeni seri i3 3 gb ddr3 falan :D ve 1 gb ekran kartı 1600 du glıba bestbuydan aldı o.o kdar memnun olduki :D artiz artiz geziyodu ortalıkta performans zaten canavar :D ama tavsıyem senın hıc bulasmaman boyle seylere sen usttekılere bak :D

edit:ısınma sorununa sonra bakacaz demısız unutmusum :D

ısınma problemı genel olarak markadan kaynaklanan bısey degıldır o kdar bılgısyar gordum 3.yılında hıc ısınmayanlar vardı 2.ayında ısınanlar :D

kısının kullanmasıan dayalı bısey sen halı toz da toprakta kullanırsan zaten dırek ınfılak eder o 2 aya

tavsıyem altna 10 lıraya fanlı yada fansız bı tane laptop platformu alman sadece evde ıken felan kullanırsın her zman degıl

ama ısınma da genel olarak 7200 devirliler dogal olarak daha yatkınlar bunlarda hp de var ama performans farkı da cok gercekten

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

vatan bilgisayarda bugun buyuk bi indirim var bakmanı öneririm

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

unutmusum sakın p serisi falan alma git i3 al i3 her halukarda daha performanslı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

acer 5740 g

41g den daha iyi çünkü ati 5650 var.dx11 destekli ;)

ben vatan notebooktan 1500 e aldım gayet memnunum win 7 ile canaavar gibi ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanal_Zeka
    Sanal_Zeka's avatar
    Erkek

Al kullan kafan rahat olsun kardeş.

SAMSUNG R580-JS04TR Cİ5-430M/4/320/15,6

1

11

İşlemci : Core i5 430M 3 MB 2.26 GHz
    Bellek (Mb) : 4GB (DDR3 / 2GB x 2)
    Ekran Kartı : GeForce GT330M 1 GB - DDR3
    Ses Kartı : 3 W Stereo Kulaklık/hoparlör çıkışı
    Faks Modem :
    Ağ Kartı : 10/100/1000 Ethernet Kartı
    Pcmcia :
    Sabit Disk (Gb) : 320 GB 5400 Rpm
    Optik Sürücü : DVD RW
    Pil Tipi/Ömrü : 6 hücreli
    Ekran Boyu/Çözünürlük : 15.6" LED HD (16:9, Gloss) 1366 X 769
    İşletim Sistemi : Windows 7 Home Basic
    Boyutlar : 379.8 x 255.5 x 30.3 ~36.7mm
    Geliştirilmiş Portlar : 4 x USB 2.0
    Wireless : 802.11bg
    Webcam : (1.3 MP )
    Bluetooth : Var
    SIM Kart :
    Aksesuarlar :
    TAŞIMA ÇANTASI YOK
    Diğer Özellikler :
    Nümerik Klavye: VAR
    e-sata : VAR
    Genişleme Yuvası: Express Card (34 mm)
    TV OUT: HDMI
    VGA OUT: Var
    Kart Okuyucu: 3-in-1 (SD, SDHC, MMC)
    Renk: Koyu Kırmızı - Siyah
    Ağırlık : 2,6 kg
    Garanti : 24 AY
    Fiyat : 850,00 $ + KDV
    KDV Dahil : 1.522,55 TL
    Havale %4 İndirim : 1.461,65 TL
    Tek Çekim %3 İndirim : 1.476,88 TL

http://www.netsiparis.com/detay/11201275061/SAMSUNG-R580-JS04TR-CI5-430M-4-320-15-6

http://www.sadecenotebook.com/default.asp?pid=2&uid=2598&u=Samsung%20R580-JS02TR

Tbt"de Konu Konu Gezip Tüm Müritlerin İmzalarını Okuma Gibi Bi Alışkanlık Kazandım :))))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

2 kuruş fazla ver vaio al farkını kullandıkça anlarsın önerilen çoğu markayı kullandım ;

Kendi kendine kasada çatlamalar yaşadım bi markada ısınma ve soğumaya bağlı artık ne kadar dandikse sen düşün artık :D ve çok  övülen bi marka araştır biraz nette bulursun hangi marka olduğunu

ayrı bi markada

bi webcamın çalışıp çalışmaması bi klavyenin bi ses kartı kafasına göre çalışıodu laptop asi ruhluydu dediğim dedikti

bunu iade ettim zor bela sonra kuzenin ısrarına dayanamayıp amd sini aldım laptopu masamdan kazımak zorunda kalmıştım alt komple erimiş düşün artık :D

ayrıca bu iki markadada menteşe sorunu yaşadım çok kısa dönemlerde

evde 3 laptop var şuan 2 si vaio değil 2 side sapıtıyo ara sıra bi bende ki tutarlı :D

kıy paraya vaio al... pişman olmazsın 2 senedir hayvani bi şekilde kullanıyorum daha tık demedi kola döktüm klavyem yapış yapış bitek o kadar boş bi vaktimde klavye aralarındaki ekmek kırıntılar ve koladan oluşmuş suni yapıştırıcımı kazıdıktan sonra cillop gibi olur herhalde :D

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

konu takip mekanızması lazım yaw... neyse yazıyımda bulunsun bu konu saglam seler var

NesTo | same shit diffirent asshole
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Pisibaliqi bunu yazdı:

2 kuruş fazla ver vaio al farkını kullandıkça anlarsın önerilen çoğu markayı kullandım ;

Kendi kendine kasada çatlamalar yaşadım bi markada ısınma ve soğumaya bağlı artık ne kadar dandikse sen düşün artık :D ve çok  övülen bi marka araştır biraz nette bulursun hangi marka olduğunu

ayrı bi markada

bi webcamın çalışıp çalışmaması bi klavyenin bi ses kartı kafasına göre çalışıodu laptop asi ruhluydu dediğim dedikti

bunu iade ettim zor bela sonra kuzenin ısrarına dayanamayıp amd sini aldım laptopu masamdan kazımak zorunda kalmıştım alt komple erimiş düşün artık :D

ayrıca bu iki markadada menteşe sorunu yaşadım çok kısa dönemlerde

evde 3 laptop var şuan 2 si vaio değil 2 side sapıtıyo ara sıra bi bende ki tutarlı :D

kıy paraya vaio al... pişman olmazsın 2 senedir hayvani bi şekilde kullanıyorum daha tık demedi kola döktüm klavyem yapış yapış bitek o kadar boş bi vaktimde klavye aralarındaki ekmek kırıntılar ve koladan oluşmuş suni yapıştırıcımı kazıdıktan sonra cillop gibi olur herhalde :D

çatlaklar oluştu dediğin marka acer altı eriyende hpmi :D açık açık yazsana markaları ya :D sonyler 2milyardan başlıyo bütçe yemez onu :/ ya zaten oyun oynayan biri değilim ve şu anda elimdeki makinada 256ekran kartı 512ram var hdd 120...hani yani

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-035510-y550-core2-duo-p8700-2.53ghz-4gb-500gb-gf-1024mb--gt240-bt-15.6-dvdrw-w7p64/productdetails.aspx?I_ID=44751

bu makina uçak gibi bişey benim için :)

ama eğerki çatlaklar oluşuyo dediğin makina acer değilse

http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/111017/acer-as5740g-i5-430m-lx-pmb02-077-.aspx

bu alet kıyak yani,uzun süre götürür beni gibime geliyo...

EDİT: Acerin bu modeli vatan computerde i3 işlemcili görünüyo..hangisi doğru? ikiside aynı model ama işlemcilerimi farklı?

:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

hocam soyledım tekrar diyorum i3 ler p8700 den daha iyi dinlemiyosunki bizi :D

sonyler 2000 lerden baslyıo demıssin bak su bilgisayara illaki burası degil dısarıdan da aynı fıyata bulunabilir.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY-VAIO-_VPCEB1M1E-BJ-NOTEBOOK,14899.html

Toplam Hit: 6907 Toplam Mesaj: 52