folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 160 Gb Harddisk 127 Gb Gösteriyor [Yardım]

160 Gb Harddisk 127 Gb Gösteriyor [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    elimde service pack 2 cd si var . şimdi normal windows cd sini takıp format attığım gibi mi atmam gerekiyor. ama service pack2 cdsinin içinde windows yok. bi sorun oluştururmu

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Abi Ben Service Pack 1 ile formatladım makınaları sonra service pack 2 yukledım.. peki bunları nasıl duzeltebılırım format atmak ıstemıyorumda 2 makınayada peki programla falan duzelmıyormu .. bu olay..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek

harddisklerin üretilirken kb üzerinden üretlimesi ama bunu mbye çevirirken on üzeri şeklinde tanımlanması, halbuki pc dilinde 10 üzeri 3 değilde 2 üzeri 10 olarak hesaplanmasının verdiği bi eksikliktir. ama bu şartlar altında 160 gb bi hdd 147 gb görünür, 40 gb hdd 37,4 gibi bişey görünür vs. sen de 20 gb lik bi eksiklik var, 147 olması gerekirdi.

biraz geç kalmışım sanırım :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

LeonidaS bunu yazdı:
    -----------------------------
    elimde service pack 2 cd si var . şimdi normal windows cd sini takıp format attığım gibi mi atmam gerekiyor. ama service pack2 cdsinin içinde windows yok. bi sorun oluştururmu

işte sp2 windows kurman lazım sonradan yüklersen fayda olmaz bi yerden sp2 windows bul at başın ağrımasın :) 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    sende bi tane windwos ayriyetten de bi sp2 cd si varsa olmaz o iş. sp2 li windows dediğim sp2 entegreli yani sen o cd den windows kurunca sp2 li olarak yüklicek windowsu kapiş? öle bi cd lazım sana, formatı onunla atıcaksın. yoksa da sor sağına soluna birinden çıkar olmadı tbt de vardı sanırım biri paylaşmıştı rapidden, ara forumu bulursun.

Metallica Rules
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Hocalar Sorunu Çözdüm.. Pclerde Service Pack 1 Yüklüydü Netten Service Pack 2 yi İndirdim Kurdum.. Bilgisayar sağ Tıkla Yönet-Disk Yönetmesi Dedim.. Orada Boş Olan yer Çıktı ve onuda yarattım suan 15 20 gb bır boşluk var ama olsun okadarını kurtardk yeter ..D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı:
    Hocalar Sorunu Çözdüm.. Pclerde Service Pack 1 Yüklüydü Netten Service Pack 2 yi İndirdim Kurdum.. Bilgisayar sağ Tıkla Yönet-Disk Yönetmesi Dedim.. Orada Boş Olan yer Çıktı ve onuda yarattım suan 15 20 gb bır boşluk var ama olsun okadarını kurtardk yeter ..D
    bütün hdd yi gösterdiysen eğer, 147 gb den fazla olmaz. bi önceki iletide anlatmıştım yani 147 gb ise full görmüş demektr.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    oldwolf bunu yazdı:
    sende bi tane windwos ayriyetten de bi sp2 cd si varsa olmaz o iş. sp2 li windows dediğim sp2 entegreli yani sen o cd den windows kurunca sp2 li olarak yüklicek windowsu kapiş? öle bi cd lazım sana, formatı onunla atıcaksın. yoksa da sor sağına soluna birinden çıkar olmadı tbt de vardı sanırım biri paylaşmıştı rapidden, ara forumu bulursun.
    hmm bendeki öyle değil işte :( windowsu kurduktan sonra sp2 yi yüklüom . bide disk yöneticiden baktım 21 gb ayrışmamış alan gösterio ama gene toplamda 148 gb oluo kalan 12 gb normalmidir ?

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

invisible_1905 bunu yazdı:
    Cevap 1 Mb = 1000 değil !!!! 1024 Mbittir. Yani senin hdd de problem yok. Şimdi sen 160 Gb lık bir hdd 16000Mbyte alır sannetme! Sonundaki 24 ler toplanınca hdd de açık çıkar. Anlatabildim mi bilmiyorum ama doğrusu bu.:D

1Mb = 1024 KB dır megabit apayrı bi birim:D

8bit=1Byte

1024Byte=1KB

1024kb=1mb

1024mb=1gb

1024gb=1TB

daha varsada bilmiom:D 

Yapay zeka, zeka değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

WD nin my book u var 500 GB lik harici, 465 GB göseriyor.. Herkezde aynı...byte hesabından

WD nin 160 HDD si var internal, 149 gösteriyor ...

totalde 650 olması lazımkene byte hesabında ötürü  614 var.. zarardayız a.q...

"Less is More"
Toplam Hit: 6554 Toplam Mesaj: 42