folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 2 Ay Kullanılmış - Telpa Garantili - Tertemiz Samsung Note II -

2 Ay Kullanılmış - Telpa Garantili - Tertemiz Samsung Note II -

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

Bu garanti olayında , garantilik bi durum oldugunda fatura isterler mi hacı?

Yok hocam garanti belgesine bile gerek yok ...

Zaten telpa sitesinden sorguluyirsun , cikiyor kendi cihazlari sonucta...

İmza YOK !!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

garantisini sen aldığında başladığını kanıtlaman için fatura gereklidir. Note 2 çok eski bir cihaz değil ama dükkana satıldığı tarihten itibaren rafda durduğu süreyi garantiden saydırmaman için fatura gerekir. Fatura yoksa adam kendi kayıtlarında hangi tarih gözüküyorsa onu başlangıç sayar. Bazen bir ay bile önemli oluyor o yüzden faturasız kolay kolay bişey almam ben.

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

garantisini sen aldığında başladığını kanıtlaman için fatura gereklidir. Note 2 çok eski bir cihaz değil ama dükkana satıldığı tarihten itibaren rafda durduğu süreyi garantiden saydırmaman için fatura gerekir. Fatura yoksa adam kendi kayıtlarında hangi tarih gözüküyorsa onu başlangıç sayar. Bazen bir ay bile önemli oluyor o yüzden faturasız kolay kolay bişey almam ben.

Sen alma hocam...

Açıklaman için tesekkurler ama konuyu gorenler gorsun AÇIKLAMAN YANLIŞ ...

Garantı konusunu aydınlatayım isteyen benım gıbı TELPA yı arayıp sorabılır , bugun TELPA yı aradım ve telefonun faturasını kaybettıgımı ama kutusu ve garantı belgesı vss evrakların oldugunu soyledım , herhangı bır arıza durumunda yardımcı olup olamayacaklarını sordum.

Aldıgım yanıt açık ve nettı :

Eğer Cihaz TELPA TELEKOMINIKASYON TİC A.Ş bunyesınde kayıtlıysa , yanı bu lınkten http://www.telpa.com/ Hemen sag alt kösede Servis Takip ve Garanti Sorgulama kısmından Garantı Sorgulama yaparsanız (İMEI NUMARASI) ve TELPA ya kayıtlı gözukuyorsa CİHAZ , Garantı Belgesi - Fatura , Vs hıcbırseye ihtiyac duymadıklarını SERI NO dan cıhazı bulduklarını ve bılgılerıne ulasıp Onarımın saglandıgını soyledıler ...

ÖRNEK :

35************ IMEI No'lu telefon
    TELPA Güvencesinde Görünmektedir.

Heee belkı bu anlattıgımı da satmak ıcın söyledıgımı sananlar olabılır ama :)

Ben cihazı sattım bugun ıtıbarıyle MOD arkadaskar konuyu kapatabılırler ...

İmza YOK !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

yarın akşam bi mediamarkta götüreyim kız arkadaşımı, beğenirse note2 yi akşama kafanı şişirmeye başlarım

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

yarın akşam bi mediamarkta götüreyim kız arkadaşımı, beğenirse note2 yi akşama kafanı şişirmeye başlarım

Hacı gül gibi cihazı 950 TL ye verdım gectım :D Yapacak bısı yok... Dün ılan actık TBT den Ses seda yok tu ...

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    suhatuna bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

Hacı gül gibi cihazı 950 TL ye verdım gectım :D Yapacak bısı yok... Dün ılan actık TBT den Ses seda yok tu ...

ha son mesajını okumadıydım.. hayırlı uğurlu olsun nolcak ya :d gece gördüm ben ilanı da 2 gün beklet diyemezdim zaten, o yüzde salla gitsin :)

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    suhatuna bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

ha son mesajını okumadıydım.. hayırlı uğurlu olsun nolcak ya :d gece gördüm ben ilanı da 2 gün beklet diyemezdim zaten, o yüzde salla gitsin :)

Tamam hocam :) Bi dahaya ıns ALLAH :)

İmza YOK !!!
Toplam Hit: 1823 Toplam Mesaj: 18