folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 2 Gündür 60 Bin Suriyeli Daha Türkiyeye Geldi

2 Gündür 60 Bin Suriyeli Daha Türkiyeye Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

''Etme Eşşekle Muhabbet Küstürürsün Silme Cam Kırığıyla Götünü Kestirirsin''

ASKERLER EYLEMCİLERİN ARASINDA KALDI

Şanlıurfa’da sınırda görevli askerler, eylemcilerin arasında kaldı. Taş yağmuruna tutulan askerler, güçlükle kurtarıldı.
    Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Mürşit Pınar sınır hattında kurulan çadır nedeniyle asker ve polisin müdahalesi gün boyu devam etti. Mürşitpınar -Suruç karayoluna doğru kaçan bir grup, karayolunu taşlarla trafiğe kapattı.

Yol önünde set oluşturan zırhlı araç ve iki bölük asker, bir anda eylemcilerin arasında kaldı. Eylemciler, askerlerin üzerine taş yağdırdı. Askerler ise kalkanları ile taşlardan korunmaya çalıştı. Bir süre TOMA’nın gelmesini bekleyen askerleri kurtarmak için havaya ateş açıldı. İki bölük askerden bir bölüğü kalkanlarıyla kaçarak eylemcilerden kurtuldu.

Kurtulan askerler, ellerine taş alarak diğer arkadaşlarını kurtarmak için eylemcilere doğru yöneldi. Gelen zırhlı araçların da yardımı ve havaya açılan ateş sonucu diğer bölük de güvenli bölgeye kaçmayı başardı. Olaylarda 4 asker yaralandı. TOMA ve polis ekiplerinin gelmesiyle eylemcilere müdahale edildi. Polisin gruba müdahalesi sürüyor.

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı

empati kurabilmek lazım. onların yerinde biz de olabilirdik.

gelen insan sayısıyla suç oranı karşılaştırıldığında tr ortalamasının altında şamata çıkardıkları görünüyor.

kültür farkından dolayı toplumun içerisindeki bazı hareketleri bize şu an batıyor doğru ama senelerdir almanyada yaşayıp hala yola tüküren türkleri de biliyoruz.

O kadar empati kurabiliyorsanız ÖTV yi kaldırtın! Vergi ödemekten feriştahımız sikiliyor adam gibi hizmet yok! Suriyelisine ver, Iraklısına ver, Pkk lısına ver ona ver buna ver...  vergiyi düzgün vatandaştan zorla topla, öte taraftan sınırı aç. Bu gelenlerin hepsi hastanelerimizi, okullarımızı, yollarımızı, tüm kaynaklarımızı kullanacak; sırtımızda kambur belimizde kemer geçinmeye çalışırken bir de donumuzu indirip hadi biraz da suriyeliler siksin diyorsunuz, nasıl bir vicdan bu anlamıyorum amk. Çok meraklı olan çalışsın aylığını bağışlasın. Almanyadaki türkleri karıştırma onlar Almanyanın izniyle yerleştiler, emekleriyle geçiniyorlar, biz Almanya gibi zengin bir ülke de değiliz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JahR bunu yazdı

Şanlıurfa’da sınırda görevli askerler, eylemcilerin arasında kaldı. Taş yağmuruna tutulan askerler, güçlükle kurtarıldı.
    Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Mürşit Pınar sınır hattında kurulan çadır nedeniyle asker ve polisin müdahalesi gün boyu devam etti. Mürşitpınar -Suruç karayoluna doğru kaçan bir grup, karayolunu taşlarla trafiğe kapattı.

Yol önünde set oluşturan zırhlı araç ve iki bölük asker, bir anda eylemcilerin arasında kaldı. Eylemciler, askerlerin üzerine taş yağdırdı. Askerler ise kalkanları ile taşlardan korunmaya çalıştı. Bir süre TOMA’nın gelmesini bekleyen askerleri kurtarmak için havaya ateş açıldı. İki bölük askerden bir bölüğü kalkanlarıyla kaçarak eylemcilerden kurtuldu.

Kurtulan askerler, ellerine taş alarak diğer arkadaşlarını kurtarmak için eylemcilere doğru yöneldi. Gelen zırhlı araçların da yardımı ve havaya açılan ateş sonucu diğer bölük de güvenli bölgeye kaçmayı başardı. Olaylarda 4 asker yaralandı. TOMA ve polis ekiplerinin gelmesiyle eylemcilere müdahale edildi. Polisin gruba müdahalesi sürüyor.

işte söz ettiğin olayın görüntüleri

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

aslında bu iş esad ın işine yarayacak

adam kendi ülkesindeki bu insani evrimini tamamlayamamış yaratıklardan kurtuluyor

yeni bir ülke inşa edecek kendine

tamamen düzgün katıksız suriyelilerden oluşan

bakarsınız bir dubai yapar ülkesini

tebrik etmek lazım akıllıca

dünya lider görsün

insani evrimini tamamlayamamış yaratıklar heryerde var...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    Hybris bunu yazdı

empati kurabilmek lazım. onların yerinde biz de olabilirdik.

gelen insan sayısıyla suç oranı karşılaştırıldığında tr ortalamasının altında şamata çıkardıkları görünüyor.

kültür farkından dolayı toplumun içerisindeki bazı hareketleri bize şu an batıyor doğru ama senelerdir almanyada yaşayıp hala yola tüküren türkleri de biliyoruz.

O kadar empati kurabiliyorsanız ÖTV yi kaldırtın! Vergi ödemekten feriştahımız sikiliyor adam gibi hizmet yok! Suriyelisine ver, Iraklısına ver, Pkk lısına ver ona ver buna ver...  vergiyi düzgün vatandaştan zorla topla, öte taraftan sınırı aç. Bu gelenlerin hepsi hastanelerimizi, okullarımızı, yollarımızı, tüm kaynaklarımızı kullanacak; sırtımızda kambur belimizde kemer geçinmeye çalışırken bir de donumuzu indirip hadi biraz da suriyeliler siksin diyorsunuz, nasıl bir vicdan bu anlamıyorum amk. Çok meraklı olan çalışsın aylığını bağışlasın. Almanyadaki türkleri karıştırma onlar Almanyanın izniyle yerleştiler, emekleriyle geçiniyorlar, biz Almanya gibi zengin bir ülke de değiliz.

ötvsi sosyal hakkı vs. bunlar işin siyasi kısımları benim konuya olan yaklaşımımla ilgisi yok.

karşındaki en nihayetinde insan. bu insanlar ırklarını ya da doğdukları coğrafyayı kendileri seçmediler.

yetiştirildikleri çevreyi de kendileri seçmediler. o popülasyonun içerisinde bembeyaz sayfalar ufacık çocuklar var.

böyle değerlendirmek lazım.

ha benim vergilerimle karınlarını doyuruyolar diyosan yine yanılıyosun. senin anadoludaki çomarlarının ekonomiye ne kadar katkısı var ki? yüksek alım gücüyle istanbulun zengin semtlerine yerleşen suriyelilerden kimse bahsetmiyor. bu adamlar paralarını yastıklarının altına mı sokuyolar? senin bankana yatırıp senin esnafından alışveriş yapıyolar.

ama yollarda camlara zıplayan eğitimsiz çocuklar gözümüze batıyor.

Hybris tarafından 21/Eyl/14 20:08 tarihinde düzenlenmiştir

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı
    JahR bunu yazdı

bu herifler bu ülkenin vatandaşı değil abi.

Hani bir laf vardır ya aslanı ite ezdirirler diye aynen o işte videodaki.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

askerleri görünce üzüldüm.

nerde la komando birlikleri ?

niye komando birlikleri gitmemiş ? komandoları gönderselerdi sikerdi ebelerini bunların.

mahsus yapılmış bir prova bu bence. 

lan komandolar nerde ? 

burdaki askerler eğitimsiz karakolda nöbetten başka bişey yapmamış askerlerimiz.

la komandoları niye göndermediniz diye o komutanları varya ben emir yetkisi sahibi olsaydım komutanları düzmüştüm.

la komando birlikleri nerde?

uzmançavuş diyor ki çatı kur :)))

askerler hala aval aval bakıyo çatı ne la der gibi. dün 1-2 eğitim verilip bugün olay yerine gönderilmiş acemi askerler resmen.

lan komando gidecekti oraya sonra geri dönecek ti heee komando oradakilere değil taş su içtirmezdi su.

asayiş komando askerleri nerde lan ?

neden ş.urfa da bu olaya yakın yerdeki birlik komutanı arayıp komandoları neden göndermediniz diye hesap sormuyoruz ?

bu askerleri anne babaları taş yiyin diye mi gönderiyor askere ? vatanı savunsun diye gönderiyor.

bana çok bilmişlik taslama diyenlere : eğer orda taş yiyip geri çekiliyorsak dünyaya rezil olmuşuzdur. yani bu bayrak indirmek bayrak yakma veya namusumuza dokunmaktan farkı yok. 

emir demiri skecek. skmezse orda gevşeklik vardır. emir verirsin dersin ki taş atanların hepsini gözaltına alın. o emir yerine getirilmeden ne yemek ne uyku yoktur. eğer emiri yapmadın emdiğin süt burnundan gelir. 

hea ankaradan haber gelip suriyelilere dokunmayın izin verin taş atmalarına diye haber geldiyse balık baştan kokmuştur zaten.

kaygusuz tarafından 21/Eyl/14 20:33 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

sınırı geçenler suriye kürtleri

binlerce potansiyel pkklı geldi işte ne güzel halkların kardeşliği falan filan

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    elcondor bunu yazdı
    JahR bunu yazdı

görüntülerdeki olaylar başka ülkede olsa o askerler o sivillerin azına sçmazsa bende adam değilim.. Bana saldırdı ben de kendimi korudum der asker işte bu kadar basit.. Ama gel gör ki askere diyecek lafım yok elbette, biz millet olarak insaflı insanlarız yapamayız öyle şeyler...

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    elcondor bunu yazdı
    JahR bunu yazdı

görüntülerdeki olaylar başka ülkede olsa o askerler o sivillerin azına sçmazsa bende adam değilim.. Bana saldırdı ben de kendimi korudum der asker işte bu kadar basit.. Ama gel gör ki askere diyecek lafım yok elbette, biz millet olarak insaflı insanlarız yapamayız öyle şeyler...

acemi askerler eğitimsiz askerler olduğu belli.

asayiş komando birlikleri nerde ?

genelkurmaybaşkanı bu vaziyete karşı tutumu ne olmuştur ?

komik valla

asker sanki dağları tırmanmışta ölmüş gibi nefes alıyor. lan bunlardan tavuk sürüsü bile olmaz bırak askeri...o birlik derhal dağıtılmalıdır. askerlerin iflahı gitmiş. birde komutan tamam canım diyor allasen böyle bişey olurmu komutan askere canım der mi lan?
    iyicene cıvkı çıkmış durumun. duru vahim askeriye laylay lom yeri değil namus vatan kan bayrak yeri olduğu çoktan unutulmuş...

gelen suriyelilere bi yandan acıyorum özellikle kadın ve çocuklara. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığı alacaklarını sanmıyorum. geçici olarak kalabilirler lakin daha sonra bi şekilde sınırdışı edileceklerdir.

özalın yaptığını yapıyorlar ama yaknlış. bunların isterse 10 sene geçsin barınıp tutunacak bi yerlere gelecek durumları yok. anca günlük ekmek peşinde durmaktan başka...nereye kadar ? istanbula geldiler ne oldu hepsi olmasada dilencilikten başka yaptıkları bişey yok. Türkçede konuşamıyorlar.

sadece biz değiliz bu durumla karşı karşıya hepsi müslüman ülkelere sığınıyorlar lakin bize çok geldi be. 1 milyondan fazla. diğer müslüman ülkelere bakınca çok be abi diyesi geliyor insanın. ürdün ırak libya tunus yemen arabistan vs ülkelerde yani toplasan 250 bin değildir. ama biz çok aldık be...

durum rezalet.

kaygusuz tarafından 21/Eyl/14 20:45 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 6918 Toplam Mesaj: 62