2003 Micra Ufak Bi Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba gecen hafta yeni aldim memnunumda fakat soyle bir sorunum var tamircilerin eline dusmede  size bir danisayim dedim

Araca 1 sene olmus akl marka lpg takmislar aldigim adam opet shell harici gaz alma dedi tamam dedim ama mecburen totalden almak zorunda kaldim mallik ben de ne fulluyon 20 liralik al en yakin opete dal neyse fulledim derken araba yolda giderken son gaz hop stop etti fren sisti yolun ortasinda valla allah varmis geberiyodum gazdandir dedim gazi bitti diye cunku lpg otmeye basladi belki de tam bitmedi bilmiyorum opetten fulledim oh dedim bise olmaz dedim hop 2 gun sonra ise giderken yine son gaz stop etti sordum sorusturdum bogaz kelebegi temizlet dediler ama araba daha 151.000 km de ne yapcam nere gitcem bilemedim fikri yada bilgisi olan yardimci olabilirse sevirim bu arada arac manuel bide ne zaman yaptigi belli olmuyo 2 haftada 2 defa basima geldi

ILKER06 tarafından 03/Oca/19 21:32 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam obd soketi takıp telefondan nerde ne sorun var görebiliyorsun. ya da git bi özel servise 30 40 lira ver arıza tespiti istiyom pcye bağlayın de nerde ne sorun olduğu çıkar.

ona göre hareket edersin. gaz kelebeği olabilir de olmayabilir de.

bu arada tekna paketse çok hoş. son anda micra almaya gidip anlaşamayıp (100 lira bile düşmeyince) ben de gidip Note almıştım.

kazasız belasız sürüşler dilerim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

Hocam merhaba aynen tekna paket 2003 modele gore baya bi ozellik var yagmur sensoru calismiyo on cami duzgun takmamislar hafta sonu kaskodan degistircem servis 30 40 a yaparmi takarmi birde orda cikarmi sorun hocam 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Inanın geçen bocsh servisi enjektör tamircisinin işini yaptım adamlar total olmasa aç kalırız diyorlar adamlar opet tavsiye ediyor konu üzerinde baya konuştuk fikirleri değişmedi 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Keşke konuya görmeseydim :p 4-5 yıldır total dışında yakıt almayan benim için büyük şok :(

Bende de araç giderken birden tekleme basladi(yüksek hızla giderken düşük vitese atmışım gibi birden vuruyor ). Ariza kodu vermiyordy Geçenlerde EGR ..... ile başlayan bir kod verdi. Bende baktiracagim. Ve sanırım artık opetten yakıt alacağım. ..

Dizel için önerebileceğiniz yakıt nedir aslında konuyu hiç etmeden yanıt alsam süper olur :)

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

boğaz kelebiği yapmaz böyle bir sorunu, daha dogrusu komple bozuk değilse yapmaz ( temizliği senin işini görmez )

lpg sistemi bok bi sistem bakılmadan bişey denmesi çok zor, göster bir ustaya ona göre gel tekrar konuşalım ( regülatörün bozuk olabilir, hortumlarda çatlak olablir, diyaframlar yırtık olabilir, afr ayarı gerekiyor olabilir )

motor arıza ışığı yakıyor mu araç?

DestinatioN tarafından 04/Oca/19 01:58 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

boğaz kelebiği yapmaz böyle bir sorunu, daha dogrusu komple bozuk değilse yapmaz ( temizliği senin işini görmez )

lpg sistemi bok bi sistem bakılmadan bişey denmesi çok zor, göster bir ustaya ona göre gel tekrar konuşalım ( regülatörün bozuk olabilir, hortumlarda çatlak olablir, diyaframlar yırtık olabilir, afr ayarı gerekiyor olabilir )

hocam merhaba  stop edince motor arza ısıgını yaktı  sanmıyorum hortumlarda yırtık olacagını cunku daha 1 yıl bıle olmamıs tupu takalı  dun biraz arastırma yaptım map sensoru basınc ıle ılgılı olabılır dıye yazmıslar cunku bosta frene basınca devır 1000 in biraz altına da dusuyor mesela bu hafta pazartesı harıc boyle bı sorun olmadı ama olmayacak anlamında degıl ondan  tırsıyorum

Lanet olsun Totale yemınlen

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    ILKER06 bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

hocam merhaba  stop edince motor arza ısıgını yaktı  sanmıyorum hortumlarda yırtık olacagını cunku daha 1 yıl bıle olmamıs tupu takalı  dun biraz arastırma yaptım map sensoru basınc ıle ılgılı olabılır dıye yazmıslar cunku bosta frene basınca devır 1000 in biraz altına da dusuyor mesela bu hafta pazartesı harıc boyle bı sorun olmadı ama olmayacak anlamında degıl ondan  tırsıyorum

hocam sakın önce sanayiye götürme git adam akıllı bi servisine makineye bağlattır sorun ne bakılsın araca bağlanan makinenin orjinal programı olması gerekiyor yoksa çoğu hata gözden kaçıyor diğer cihazlarda boşa kürek sallama üçün beşin hesabını yapma ben yaptım o hatayı skodada motor indirdik sonra çük kadar hararet sensörü yüzünden arabadan tad alamadan söve söve sattım sonra.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

haklısın hocam aslında biraz cekınıyorum servisine goturmekten Ankara da iyi bi japoncu buldum kafam allak bullak oldu adamlar orjinal bu işleri yapıyo ama once servise mi gitsem ne etsem bilemedim :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı
    ILKER06 bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

hocam sakın önce sanayiye götürme git adam akıllı bi servisine makineye bağlattır sorun ne bakılsın araca bağlanan makinenin orjinal programı olması gerekiyor yoksa çoğu hata gözden kaçıyor diğer cihazlarda boşa kürek sallama üçün beşin hesabını yapma ben yaptım o hatayı skodada motor indirdik sonra çük kadar hararet sensörü yüzünden arabadan tad alamadan söve söve sattım sonra.

Doğru diyorsunuzda bu araç benzine göre üretilmiş    LPG sisteminde oluşan bir hatayı hangi tanılama yöntemleri ile size aktaracak

varsayalım gaz beyni donuyor ve yakıtı az geçiriyor araba tekliyor ve belli bir süre sonra STOP ediyor bunu hangi sistemle tanıyacak .

burada gaz sistemi ve enjeksiyonların durumuna bakılması gerekiyor gibime geliyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı
    ILKER06 bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

Doğru diyorsunuzda bu araç benzine göre üretilmiş    LPG sisteminde oluşan bir hatayı hangi tanılama yöntemleri ile size aktaracak

varsayalım gaz beyni donuyor ve yakıtı az geçiriyor araba tekliyor ve belli bir süre sonra STOP ediyor bunu hangi sistemle tanıyacak .

burada gaz sistemi ve enjeksiyonların durumuna bakılması gerekiyor gibime geliyor.

gaz beyninin markasına göre yetkili bir bayiye gitsin hocam onlarda da gaz beynine bağlayacakları cihazları var orjin ilk elletmeyi orjinal yaptır kesinlikle bence

hayat boş pompala çoşşş :):)...
Toplam Hit: 2869 Toplam Mesaj: 36
micra