folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder 2018 Aralık Ayı Bitcoin Fiyatı Ne Olur ?

2018 Aralık Ayı Bitcoin Fiyatı Ne Olur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Beyler şuan itibari ile 15500 dolar 1 btc seneye bu zamana btc kaç dolar olur tahmini ?

1btc: 30.000 dolar mı1 btc: 8000 dolar mı ?

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Obo tamamlamak üzere . 13500 dip gibi . Bunun sonunu tuturqmazken  1 ay sonrası zor . 

Ama bende atayım . 

25.000$

Ben eth ta patlama bekliyorum . Öyle böyle değil .

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

1 btc 1xx $ olur. bence

Önemli not bitcoinin patlayacağını düşünenlerdenim. 

samato tarafından 21/Ara/17 23:58 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

ben bubble oldugunu dusunuyorum, daha once de yazdim, 2017 de nasil ciktiysa sonunda ayni hizda patlayacaktir. bkz: dot com bubble.

stages_bubble.png (720×482)

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

kardeşim 100k $ olur diyor. şimdilik 10k$ civarına düşüp sonra tekrar yükselmeye başlamasını bekliyor. 10k$ düştüğünü ve sonra tekrar tırmandığını görürseniz biraz bitcoin biraz da çekirdek alın derim. He ne kadar alın, kaybederseniz koymayacak kadar alın. Sonra arabayı niye sattırdın demeyin :D

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

ben bubble oldugunu dusunuyorum, daha once de yazdim, 2017 de nasil ciktiysa sonunda ayni hizda patlayacaktir. bkz: dot com bubble.

hocam 5 senedir patladı patlayacak diyolar ama hala patlatamadılar

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    AMpul bunu yazdı

neden patlamadıgının cevabı bu işte merak edip alanlar yüzünden alım durduğu anda inişe geçicektir.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

@LynXMaSTeR, zaman bir arguman degil hocam. Onlarca yil suren balonlar var. Tabii ki hicbir sey kesin degildir ancak gecmisteki balonlar goz onune alinarak yapilan checklistlere bakarsan bir balonun tum karakteristigini icerdigini gorursun bu bitcoin in.

Bu balonlarin bazilarina gore 4 bazilarina gore 5 evresi var. Su anda sondan bir onceki evrede, fiyatlar ucmus durumda, gecen yil 100 dolar olan sey su anda 15000 dolar. Peki bu deger nerden geldi? Bitcoin in arkasinda hicbir sey yok. Sadece network effect. Yani herkes diger herkes deger veriyor diye deger veriyor. Baska hicbir degeri yok. 

Medyada herkes bitcoinden bahsediyor, 4chan /biz/ in tamami coin threadlari ile dolu. 

Ayrica volatilitesinin cok yuksek olmasi da bunu dogruluyor, cok kirilgan, bu kadar hizli artan degeri ayni derecede hizli kaybolabilir. Dedigim gibi ne bir emtia, ne de arkasinda bir hukumetin ya da altin gibi bir varligin oldugu bir para birimi, tamamen ve sadece network effecte dayali bir sey.

https://eksisozluk.com/network-effect--2247798

https://eksisozluk.com/lale-cilginligi--2682883

AMpul tarafından 22/Ara/17 02:48 tarihinde düzenlenmiştir

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

şuanki düşüşün sebebi işlem hızının yavas olması ve kesilen feeler rogerver in manipulasyonu üst üste yetklı insanlardan dunya capında sureklı kötüleme halleri , çok bile dayandı btc ama bunların hepsini segwitx2 ile aşacağını umuyorum bu seferde olmazsa gerçekten btcnin işi zor 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Ocak ortalarına kadar günlük +- 3k usd oynamalar olacaktır. Bu süreçte devamlı al sat yaparak btcyi katlayıp en son satıp alt coinlerine yönelmekde fayda var. Zaten btc yükseliş trendine devam ederse ona göre tekrar btcye dönersiniz. Şuan neredeyse birçok yerde coin muhabbeti dönüyor medya ve web de çok fazla üstünde duruluyor bu yüzden alımlar çoğaldı. Bu devam ettikçe btc artacaktır. Ama stabilite yakaladığı alımlar azaldığı vakit tekrar gerilemeye başlayacak o zaman da panik satışları zarar etme korkusu filan derken hızla düşecektir diye tahmin ediyorum. İota, aion, eth gibi diğer coinlere yönelmekde fayda var. Son zamanlarda trx de hareketlilik var. Borsadaki bütün paranızı btcye gömmeyin yarısı btcde yarısı diğer coinlerde olsun.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    AMpul bunu yazdı

neden patlamadıgının cevabı bu işte merak edip alanlar yüzünden alım durduğu anda inişe geçicektir.

Hocam çok bilimsel bir açıklama yapmışsın :D birşeye ilgi biterse tabikide biter. Msn Messenger gibi mesela :) 
    Bitcoinde tam tersi millet düşsünde bende alayım,kar yapayım peşinde... Kaç milyar dolarlık hacim oluştu hiç baktın mı ? 
    Bitcoin patlarsa daha iyi,değeri daha da artar :) zümrüt,pırlanta vs. ne kadar az o kadar pahalı.. Dünyanın en büyük firmaları bitcoini kabul ediyorken,insanlar bu kadar emek verip,inanıyorken patlaması, temenniden öteye gidemez.

Şu var bitcoin patlar tabiki ama dijital para ve madencilik sistemi patlaması çok zor. 

Mesela ilk elektrik bulundu diyelim ki ampul yapıldı, evet onun değeri yok ama elektrik o kadar ilerlediki araba bile çıkıyor. Ampül patlar ama araba patlamaz :) 
    Bitcoin patlar,iota patlamaz,iota patlar xvg patlamaz. Yatırım Tavsiyesi değildir :)