2020 Haziran Ayı Fiyat / Performans Cihazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hem piyasanın boktanlaşmasından hemde ilgi kesildiğinden artık aylık öneri konusu açmıyordum. Ama özelden çok soru olduğu için genel cevap olarak bu konuyu açayım dedim.

Bu ay alınabilecek en uygun sizi üzmeyecek cihaz : Realme 5i'dir.

Özellikle bataryasının yüksek kapasiteli olmasıyla öne çıkan telefonun garantiside sağlam. Bilmeyenler için ufak bir hatırlatma ;

Realme, Oppo'nun yan firmasıdır. Garantiye direk Oppo Türkiye bakıyor.

Telefonun mavi ve yeşil renkleri var sadece. Telefonda sim kart çekmecesi üçlü yapıda. Yani aynı anda hem çift sim hemde hafıza kartını takıp aktif olarak kullanabilirsiniz. Çoğu telefonda çift simi aynı anda takınca hafıza kartını takamıyorsunuz.

https://www.hepsiburada.com/oppo-realme-5i-64-gb-realme-turkiye-garantili-pm-HB00000QHGWW

https://www.youtube.com/watch?v=8OvvJmHdVSA

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

IMEI işleri oluyormu bunlara

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Realme'nin kaçağını getiren kaçakçı görmedim. Imei konusu belirsiz o yüzden.

Şuanda millette bir dönem "Ağbi Nokya ya" kafası gibi "Ağbi Şayomi ya" kafası var. Xiaomi harici kaçak telefon satılmadığından kaçakçılar hep Xiaomi getiriyor.

Ama bence Xiaomi balonu çoktan patladı. Kaçaklarının bile 4.750 lira olduğu bir marka oldu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

nedense bende şayomiye ısınamadım bir türlü 

bizim ailede kimse de yok

en yiğenime a9 2020 aldık güzeldi 

ayrıca herkesin aldığı şeyleri almak istemiyorum genellikle :)

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Andrıod bir telefona 2.5k dan fazla verilmez. 2-3 sene sonrada aileden birine bataryasını değiştirip verilirir piyasası olmayan telefonlar Samsung hariç.

Realme şuan xiaomin ilk zamanları gibi ilerliyor o yüzden alınması mantıklı telefonlar. 

Xiaomi mi9t pro kullanıyorum ama sıktı artık xiaomi hergün model çıkarıyor ne nedir belli değil.

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Advanced bunu yazdı

Samsung'un orta seviye telefonlarını önceden önermezdim ama A50-A70 vs gibi telefonları güzel. Samsung amiral gemisi kısmında sıçtı ama orta seviyeyi düzeltti. Önceden tam tersiydi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Şuanda millette bir dönem "Ağbi Nokya ya" kafası gibi "Ağbi Şayomi ya" kafası var. Xiaomi harici kaçak telefon satılmadığından kaçakçılar hep Xiaomi getiriyor.

Ama bence Xiaomi balonu çoktan patladı. Kaçaklarının bile 4.750 lira olduğu bir marka oldu.

satıcı olarak yorum yapayım ürünler virüs yüzünden az bulunuyor ve gümrükte çok sıkıntı çıkıyor geçerken o yüzden herkes fiyatları artırdı bende aynı :D

No way out
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

satıcı olarak yorum yapayım ürünler virüs yüzünden az bulunuyor ve gümrükte çok sıkıntı çıkıyor geçerken o yüzden herkes fiyatları artırdı bende aynı :D

Telefonun yurtdışı satış fiyatı zaten 500 euro. Xiaomi pahalı satıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Advanced bunu yazdı

Samsung'un orta seviye telefonlarını önceden önermezdim ama A50-A70 vs gibi telefonları güzel. Samsung amiral gemisi kısmında sıçtı ama orta seviyeyi düzeltti. Önceden tam tersiydi.

evet 31-51-71 serilerini de güzel yaptılar . 

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

2000 tl üstüne androide para basmak aptallıktır 2 seneye parayı çöpe atmaktır.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

birbirimizden habersi olarak 4 arkadaş redmi note 7 almıştık. 1 seneyi geçti. sağlamlık konusunda nazar değmesin kullandığım en sağlam dokunmatik telefon. şarj olarak 6s ten sonra ilaç gibi geldi.

kamera çok kullanmam ama lazım olunca da işimi gördü. donma kasma yok. 

sevmediğim 2 özellik var sadece.

1 sesi baya baya az ahize sesi (sensörü öyle sik bi yere yapmışlarki tasarım faciası) 

2 yanları kavisli yapmasaydı keşke bu ekran boyutund illaki parmak el dokunuyor.

ahizesi düzgün yanlar düz olsa bozuldukça aynı bundan alırdım.

--- lakin note 7den sonra benim için xiaomi patlamıştır. zirvesi note 7 bence. 

nitekim benim teli gördükten sonra note 8 note 8 pro ve mi note 10 alan arkadaşlarım oldu. baya kurcaladım da hiç ısınamadım onlara

Toplam Hit: 2105 Toplam Mesaj: 17
oppo