folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder 20/25 Bin TL Bütçe İle Mercedes Önerisi

20/25 Bin TL Bütçe İle Mercedes Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

merhaba

bir abi var, illa mercedes almak istiyor. 90 model falan e200 gibi bişey bakıyor.

ama hiç anlamıyoruz arabadan, sahibinden de bakıyorum bütün arabalar 400 bin km ye dayanmış. 1 milyon km yapıyor motorlar diyolar ama arabanın geri kalanıda yıpranıyo sonuçta.

ne dersiniz alınır mı ? ya da önereceğiniz trick, püf noktası var mı dır ? 

aranızda bu işi yapan satan eden varsa yine pm den ulaşabilir

şimdiden teşekkür ederim

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Motorları her ne kadar sağlam olsa da 400-500 bin km. civarları motorların ağır bakımdan/revizyondan geçme periyoduna tekabül eder.

280-320 bin km aralığında bulabilirsiniz 90 modelleri.

25 binden aşağı bulacağınız 200e ler biraz döküntü olabilir. Çünkü iyi arabalar 25-30 arası gidiyor.

93 den sonra kasa değişiyor. 96 yılına kadar eski kasa görünümüne devam ediyor diye hatırlıyorum.

m102 ve m111 motor serisini kullanıyordur muhtemelen. M111 olan daha elektronik yeni versiyonu, onun da elektrik tesisatlarının elden geçmesi gerekiyor bazen sorun çıkarıyor.

Orjinal Mercedesin yıldızları yerinde duruyor mu muhabbeti var, yerlerini öğrenmekle başlayabilirsin tabi 30 senelik boyanmadık mercedes bulursan.

200E ve e200 farklıdır. Kasa değişiyor.

Ekspertiz yaptırın, sağlam sorunsuz mercedes bulursanız eski olmasına rağmen sağlam bir 20 sene daha götürür sizi. 

Bol Şanslar, gönlünüze göre olsun.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Geçen hafta dayımla bunu konuşmuştuk oda tofaşını satıp bu civarlarda bi mercedes alacaktı patronu ve konşusu vazgeçirmiş neden mi bu araçların beyni varmış ve yanabiliyormuş yenisi ile değişmeden de araba yürümüyormuş yenisi 4-5000 bin avroymuş patron alma elinde patlar, komşusu ise 150binde araba beyni yakmış zaten beyni yaptırsa 2-25 bine satabilirmiş o yüzden hiç beyni yaptırmamış araba komşu evinin önünde yattığını görünce hep vazgeçmiş bence tekrar bi düşün böyle birşey yapmadan önce

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hocam eğer uğraşırım zaman var para da var hem gezerim de diyorsanız en dandiğinden istediğiniz model bir mercedes alacaksınız binip doğru gürcistan / bulgaristan dan birisine. Arabaya sıfır motor taktırıyorsunuz heryerini yeniliyorsunuz çok güzel bir fiyata.. Türkiyeye dönünce minimum 60Bin lira araba değerlenmiş oluyor. Yapan çok kişi gördüm. Sermaye ve zaman olsa yapardım...

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

Hocam w 201 kasa 86 model 190d 2.5 kullanıyorum. Piyasa da az var. Arabayı uzun yıllar babam kullandı sonra ben aldım. Yeni arabalar gibi ucup kaçamazsın  ama uzun yola gidince keyfinden geçilmiyor. Piyasası 19 23 bin civarı. Tavsiye ederim. Ayrıca bizim araba mekanik. Tam modelini bilmiyorum ama 88 den sonra sanırım beyinli oluyor bunlar ve arızası çok oluyor diye duydum.mekanik diye bahsediliyor sanayide onlara bak başka sorun olursa yine sor hocam. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

Geçen hafta dayımla bunu konuşmuştuk oda tofaşını satıp bu civarlarda bi mercedes alacaktı patronu ve konşusu vazgeçirmiş neden mi bu araçların beyni varmış ve yanabiliyormuş yenisi ile değişmeden de araba yürümüyormuş yenisi 4-5000 bin avroymuş patron alma elinde patlar, komşusu ise 150binde araba beyni yakmış zaten beyni yaptırsa 2-25 bine satabilirmiş o yüzden hiç beyni yaptırmamış araba komşu evinin önünde yattığını görünce hep vazgeçmiş bence tekrar bi düşün böyle birşey yapmadan önce

m102 olan motor mekanik enjeksiyonlu, elektroniği neredeyse hiç olmadığı için böyle problemler yaşama şansın yok. onda da patlatma problemi <"lpgli kullanım"< denilen durum nadiren oluşabiliyor, iyi usta iyi arabada bunları yaşamazsın. patlatma probleminde de bir tane hortum var motorun içine giden o yerinden çıkıyor, takıyor yola devam ediyorsun.

190e lerde ve 200e lerin bir kısmında m102 motor kullanıyor. Daha modelli 200e lerde m111 olan motor var. Elektrik tesisatı kablolamaları ince geliyor o yüzden pms beynine ve kelebeğe zarar verebiliyor zamanla. iyi ustası olmayan elektrik tesisatı değiştirmediği için kör bir döngü yaşıyor.  en kötü 500-1500 tl arası halledersin. Şimdiki arabaların bir cam kaldırma tuşu bozuluyor 300*500 tl, krikosu bozulsa 2000 tl vs... 

Sonuç bu arabaların çözülmeyecek bir sorunu yok, kafanızda çok büyütmeyin ama iyisini bulacaksın anahtar nokta orası. Diğer türlü cebinden harcayarak düzeltirsin.

190e ve 200 e için konuşuyorum, insanı göçertme durumu olmaz kolay kolay bir şekilde halledersiniz, düzen tuttu mu yıllarca sorunsuz kullanılacak arabalardır.

Bilmeyen birinin bulaşmaması gereken, maddi durumu kısıtlı olanı göçertecek serisi son safkan Mercedes diye bilinen  "S Serisidir".   93-96   /  96-98 / 98 den sonra yeni kasası falan.

AnaMuhalefet tarafından 02/Tem/17 23:38 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

O fiyata 93 modeller var ama dokuntusu iyisi gene 30 dan asagi bulamazsiniz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Peder 96 model  C200 otomatik benzinli 25 bine aldi.

Ama ustadan aldi arabayi.

Ustadan falan alirsaniz kafaniz rahat eder.

Bikaz kez surdum, otomobillere bakis acimi degistirdi mercedes

Benim aracimda olmayan ozellikler 96 modelde var amk. :-)))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

teşekkür ederim yorumlar için :) ilgilenen abiye attım konuyu. 

umarım güzel bi araba bulup alabiliriz, bana eski araba hep sorun çıkaracak gibi geliyo. gördüğüm kadarıyla piyasası da iyi değil, hızlı erimiyo mercedesler.

black implies white, self implies other, life implies death.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

hatayda yaşıyorum çevremde çok var bunlardan  hiç tavsiye etmiyorum  kasa ağır güç yok  eski eskidir mercedes de olsa  3-5 bin daha koysun 2008-2009 accent era alsın 110 hp keyfine baksın

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Istemsizce aklima mereles videosu geldi.

Eski model araba alirsa sanayicilerle kanki olur.

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
Toplam Hit: 2413 Toplam Mesaj: 13
mercedes mercedes sarı mercedes