folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2300 TL Sistem Tavsiyesi

2300 TL Sistem Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    Kara_Mc bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı
    Kara_Mc bunu yazdı

Yarın vatanbilgisayar adina bi teklif yaparim sana.. simdi kapattik tükkanı.

vatandamı çalışıyorsun hocam

Aynen müdür.

hocam bi pm atayım bakarmısın .d

ReyiZ tarafından 02/Mar/16 02:10 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

İnsanların intel merakını anlamakda zorlanıyorum valla. Emin olun verdiğiniz o paralar aradaki performans farkına değmiyor.

Hele ki dx12 ile birlikte işlemci yükü de kalkacağı için oyun bilgisayarı toplarken işlemciye bu kadar para vermeye gerek yok.  Amd fx x8 8350 dururken gidip de i5 e para bayılmayı çok gereksiz görüyorum.

Ekran kartı olarak kesinlikle nvidia alınmalı zaten. Nvidia sürücü desteği tercih nedeni olarak yeterli bir sepep. Ayrıca ülkemizde satılan çoğu ekran kartı malesef elpida gddr5 ramlerle geliyor eğer ki hynix ramli bir ekran karıt bulursanız kaçırmayın. Oyun ve genel kullanım demişsin kesinlikle gtx760 ve üstü bir model tercih etmelisin. Stoklarda bulabilirsen gtx770 filan kaçırma al hemen. 7xx serisi bulamazsan pek tavsiye etmesemde 960 alabilirsin. 760'ın revize edilmiş hali diyebiliriz 960 için. Ama imkanları zorlayabiliyorsan 970 idealdir. Ayrıyetten bu yıl ekran kartı almak için kötü bir yıl. Geçiş dönemi diyebiliriz 2016 için. Vr gözlüklerin de bu yıl içinde çıkacağını düşünürsek 2017 yılı bekleniyor yeni kartlar için. Seneye şuankinden çok çok daha güçlü kartlar çıkacak, devrim niteliğinde yenilikler bekliyorum gelecek yıldan.

Bunun dışında ram olarak 8gb ideal. Ama ddr4 yerine ddr3 tercih edilmeli bana göre. Cl15 ddr4 ram gerçekten değmediğini düşünüyorum. 1600mhz cl9 ddr3 ram daha uygun olacaktır. 1600mhz cl9 ram rapor sayısı 177 iken  2400mhz cl15 bir ramin rapor sayısı 160.(yüksek olması daha iyi).  Daha düşük latency ile çalışan ddr4 ramler çıkana kadar ddr3 tercih edilmeli.  Mhz a çok takılıyorsan 2133mhz düşük latency ile çalışan ddr3 ramlere bakabilirsin.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Raamlis hocam ben bugune kadar hep amd sistem kullandim gayet memnundum ta ki apulu sistem toplayana kadar. A10 cok iyi bir apu ancak bir gun o kadar isindi ki ekrandaki goruntu dahi kesildi aha apu yandi diye dusundum hemen kasanin fisini cektim. Sistemin normalde kendini kapatmasi lazimdi o kadar isinmaya karsi. Belki mudahale etmesem sistem eriyecekti. O gun korktum amd den :)

Onerilerin icin tesekkur ederim ddr3 ile degistiriyorum hemen.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Gtx770 ve 760 butcemi asti hocam ben de 960 ekledim ve sistemin son hali budur

Hayatim boyunca hep amd sistem kullandim bir defa da intel+nvidia denemek istiyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

abicim sis sistemin kalbi anakartı dandik alıyorsunuz ne anlamı kaldı? sağlam kafa saglam vucütta bulunur diye boşuna dememişler. 700 800 tl lik işlemci alıp 150 liralık anakart almak da nedir? 

en son aldığım kasa

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-4460-soket-1150-32ghz-6mb-onbellek-22nm-islemci.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-maximus-vii-ranger-intel-z97-soket-1150-ddr3-3200mhzoc-dvidp-anakart.html

anakartım işlemciden pahalı. siz bu şekilde daha çok para harcarsınız :)

bu arada bu sistemi satıyorum motor alıcam amk. 

artı + seagate 1tb barracuda kapalı paket ambalajında sıfır disk mevcut. 150 tl ye satıyorum

artı + asus sabertooth 990 fx var am3+ destekli porselen anakart kırmaya çalışsan kırılmaz. 350 tl. 

artı + i5 4460s sadece işlemci

artı + ati sapphire hd 5770

artı + ram mam falan filan

bu arada ddr4 almayın daha çok erken. o anakartlarla ddr4 performansını alamazsınız. 

BosphorusPasha tarafından 02/Mar/16 09:13 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

kingston V300 SSD kesinlikle alma mekanik disk daha hızlı çalışıyor ondan. Performans sıfır. 1 tane eskittim. Aceleyle Hİ-LEVEL almak zorunda kaldım. 5 kat daha iyi çalışıyor. 

Bide RAMlerin CL değeri çok yüksek geldi bana

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

kingston V300 SSD kesinlikle alma mekanik disk daha hızlı çalışıyor ondan. Performans sıfır. 1 tane eskittim. Aceleyle Hİ-LEVEL almak zorunda kaldım. 5 kat daha iyi çalışıyor. 

Bide RAMlerin CL değeri çok yüksek geldi bana

kesinlikle katılıyorum kingston ssd alacağına parayı çöpe at daha iyi samsung evo serisi ya da hi-level al.

ekran kartı olarak nvidia rakipsiz olsa da arada fiyat olarak farkı çok ama gtx 960 asla üzmez seni.

işte öyle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

amd düşünürsen

TeknoBiyotik PC Konfigüratör Bu Sayfayı Yazdır 

İşlemci: AMD Athlon II X4 860K 3.7GHz 4 MB FM2+ GPU - 80,50$ + KDV = 280,22 TL
    Anakart: MSI A88XI AC FM2+ V2 DDR3 m-ITX VGA DVI HDMI GLAN SATA3 USB3.0 WIFI BT Anakart - 93,90$ + KDV = 326,87 TL
    Bellek: Kingston DDR3 8GB(2x4) HyperX Fury 1600Mhz Bellek (HX316C10FK2/8) - 38,85$ + KDV = 135,24 TL
    Ekran Kartı: MSI R9 280X GAMING 3GB 384B DDR5 DVI HDMI 2xDP Ekran Kartı (912-V277-067) - 235,00$ + KDV = 818,04 TL
    HDD: WD 1TB Blue 3,5" SATA III 6Gbit/s 7200 RPM 64MB Cache (WD10EZEX) - 48,40$ + KDV = 168,48 TL
    SSD
    Optik Sürücü
    İşlemci Soğutucu: Silverstone AR06 9.2cm Fanlı Intel LGA1155 / LGA1156 / LGA1150 / LGA1151 ve AM2/AM3/FM1/FM2 İşlemci Soğutucusu - 39,00$ + KDV = 135,76 TL
    Kasa: SilverStone Sugo SG13B-Q 600W 80+ Bronze / Mini ITX Performans Kasası - 104,90$ + KDV = 365,16 TL
    Güç Kaynağı
    Monitör
    Ek Kasa Fanı
    Fan Kontrolcü
    Kart Okuyucu
    Ses Kartı
    Klavye
    Fare
    Klave+Fare
    Hoparlör
    Kamera (Webcam)
    Kulaklık
    Mousepad
    İşletim Sistemi
    Anti-Virüs ve Güvenlik Yazılımları
    Kablosuz (Wifi) Adaptörler

Havale, Axess/World 9 Taksit ve Diğer Kartlar Tek Çekim Fiyatı:
    USD TOPLAM: 
    640.55$ + KDV
    TL TOPLAM: 2229.75 TL
    Axess/World 9 taksitte: 9 x 247.75 TL (KDV Dahil)

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Raamlis hocam ben bugune kadar hep amd sistem kullandim gayet memnundum ta ki apulu sistem toplayana kadar. A10 cok iyi bir apu ancak bir gun o kadar isindi ki ekrandaki goruntu dahi kesildi aha apu yandi diye dusundum hemen kasanin fisini cektim. Sistemin normalde kendini kapatmasi lazimdi o kadar isinmaya karsi. Belki mudahale etmesem sistem eriyecekti. O gun korktum amd den :)

bu apular cidden sıkıntı gibi duruyor ya

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

bu apular cidden sıkıntı gibi duruyor ya

Bostayken 50 derece sicaklik oluyor. Su sogutmayla belki yuk altindayken birseyler yapilabilir ama apu icin su sogutmaya deger mi orasi tartisilir.

Toplam Hit: 2532 Toplam Mesaj: 24
kasa toplama i5 skylake sistem toplama i5 sistem toplama