folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder 2500 - 2750Tl Limitinde Bisiklet Önerisi

2500 - 2750Tl Limitinde Bisiklet Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba,

Evden çalışıyorum, günün en az 10 saati sürekli oturmakla geçiyor. Canım sıkıldı, oltamı yiyeceğimi alıp arabaların giremediği yerlerde balığa gidip stresimi atayım istiyorum. Bu yüzden MTB denen türde karar kıldım. Hem şık görünüyor hemde bulunmak istediğim kşullara uygun. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

İnternetten araştırdım fakat hiç anlamadığım için konuyu takip etmeyi bıraktım.

Bulunduğum ve gitmek istediğim yerler dediğim gibi toprak çamur taşlık yerler, onun dışında asfaltta da gideceğim bolca.

Boyum 177cm kilom 96. Bodybuilding ile ilgilendim son 1.5 2 yılda.

Bisikletten istediklerim genel olarak

1-) beni taşısın gırç gırç ses yapmasın :D
    2-) Pedalların bağlı olduğu göbek fazla abanmaktan ölmesin, orası için ayrı bir standart var mı bilgim yok.
    3-) hoş görünsün ve lastikleri şu uzay gemisi lastikleri gibi olmasın. Bakımı yönünden maddi olarak zorlamasın sonra.
    4-) vitesleri kesinlikle kalitesi olsun, dediğim gibi 21. viteste ekşın olsun diye bayır yukarı çıkarken parçalanmasın arka taraf :D

Fren tipi gibi seçenekler gördüm, açıkçası çok etkiler mi bilemiyorum, V fren yada hidrolik olmasının benim gibi basit kullanıcıda bir etken olacağını düşünmüyorum.

Ek olarak bir sorum daha var. Mesela A noktasında B noktasına ( bir köyden diğerine 20 30km) giderken kask takmazsam ve jandarma görürse idari bir yaptırımı var mı ?
    Yasal olarak asfalt yollardaki kurallarım nelerdir ?

Şuanda araştırma aşamasındayım, umarım ramazan başına kadar uygun bir bisiklet bulabilirim.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

29-28 JANT 18 KADRO

shimano ef sistemi vites kolu ve vites sistemi 

ne kullanacaksın bilmiyorum ama dağ alacaksan kilitlenen maşa (düz yolda da iyi olur) 

aliminyum kadro

bu sekmente gelirsek kron corelli salcano türevi bak işte

vites sitemin iyi ayarın düzgünse ses gelmez vites ayarını Yapmayı öğren bisikletçiler uğraşmaz ilk etapda 2-3 defa vites ayarından sonra oturtursun

benim öyle oldu dişliler aşınıyor zincir gevişiyor vs  bununla ilgili youtube videoları çokca var

durmadan yağlamana gerek yok sistem düzgünse 1 kere yağlama yetiyor

DJ_Alper tarafından 03/Nis/21 14:13 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

sahilde bunlardan çok görüyorum . ucuna az da sünger koyuyorlar oltanın kamışta çizilmiyor . missss

D:

o fiyata 

ümit bisiklet

bisan 

cron xc 100 

biraz fiyatlar pahalı :(

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Haci nette firsat bisikletleri varsa arkadaslar zaten soyler.Onun haricinde git bisikletcide bak boyuna gore zaten hepsi asagi yukaribayni malzemeyi kullaniyor.Iyi donanimli bisikletler 10-15 bin filan zaten.Yani isini gorecek bir seyler bulmaya bak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

...

durmadan yağlamana gerek yok sistem düzgünse 1 kere yağlama yetiyor

çamurlu-yağmurlu  yerlerde, temizleyip tekrar yağlaması lâzım. belirli periyot'larla. 

zaten Dişliler arası ve zincir'in baklaları arasındaki Bağlantı noktaları  Balyamsı kütük gibi katranlaşıyor.

Vidalı göbek kalmaması lâzım. Sök-Tak cinsinden göbekli olanlar Vites Kollarının sağlığı için önemli.

öneri yok da, WD40 ile yağladığını düşünme, bunu kullandıktan sonra yine yağla. ^^` 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

https://hizliresim.com/lCaDMs

https://hizliresim.com/lCaDMs

Carraro Force 750 Dağ Bisikleti aldım ayın 23'de kardeşimin tavsiyesi ile şuan memnunun günlük işe gidiyorum 5.5 km akşam dönüyorum 5.5 km topla 11 km yol yapıyorum günlük. Güzergahımda çok dik yokuşlar var şimdilik sorun yok ileride ne olur bilemem.

https://carrarobisiklet.com/dag-bisikletleri/force-750-24v-hd-275-2020/

erdiburak tarafından 03/Nis/21 17:24 tarihinde düzenlenmiştir

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Comnet=CMT637DQU
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

carraro olur mosso legaeda olur

https://carrarobisiklet.com/dag-bisikletleri/force-770-27v-hd-275-2020/

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

corelli markası iyi midir, fiyat/performans ürünü müdür?

çoğu marka shimano vites kullanıyor ve bu marka kaliteli diye biliyorum. ancak geri kalan parçalarda hangi markalar iyidir, var mı bu konuyla alakalı detaylı bi döküman?

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocam bu fiyatlara başlangıç tipi bisiklet alırsın. İstediğin gibi kaliteli bulamazsın. Çoğu sınıfın başlangıç seviyesini alırsın. MTB alırken vitesi yüksek tutmanın tek avantajı tırmanmakta. Tırmanmayacaksan ağırlık demek. O yüzden almana gerek yok. 2500 liraya mtb alırsan muhtemelen, firmanın para kazanmak için sattığı, şov bisikletlerden alırsın. Üstünde işe yaramaz aktarıcılar ve 4-6 cmlik süspansiyon falan. Bunun yerine tur bisikleti bak hocam. Her ne kadar tr de, mtb tur bisikleti ayrımı çok iyi olmasa da tur bisikletleri; şov, müşteri tokatlama için değil işini bilen için var. 

ride or die..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

Hocam bu fiyatlara başlangıç tipi bisiklet alırsın. İstediğin gibi kaliteli bulamazsın. Çoğu sınıfın başlangıç seviyesini alırsın. MTB alırken vitesi yüksek tutmanın tek avantajı tırmanmakta. Tırmanmayacaksan ağırlık demek. O yüzden almana gerek yok. 2500 liraya mtb alırsan muhtemelen, firmanın para kazanmak için sattığı, şov bisikletlerden alırsın. Üstünde işe yaramaz aktarıcılar ve 4-6 cmlik süspansiyon falan. Bunun yerine tur bisikleti bak hocam. Her ne kadar tr de, mtb tur bisikleti ayrımı çok iyi olmasa da tur bisikletleri; şov, müşteri tokatlama için değil işini bilen için var. 

Yorumun için teşekkürler, örnekler paylaşabilir misin lütfen hocam

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

decathlon dan yapıştır hocam. kendi markaları var btwin diye ömür boyu garantililer. bakım vs ücretsiz yapıyolar. kafan rahat olur 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 1214 Toplam Mesaj: 11
bisiklet mtb