folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 26 Eylül Türk Dil Bayramı...!!

26 Eylül Türk Dil Bayramı...!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı:
    -----------------------------

Hayatım boyunca tek umutsuz olduğum konu Türkçenin korunmasıdır ki zaten günümüz şartlarında Türkçe diye bir dil neredeyse kullanılmıyor kimi özenti gençlik tarafından...

Anlayacağınız;

Bye Bye Türkçe

hoca iyi güzel diyorsun yanlış anlama da adama bu isim nedir demezler mi?

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLaNGuVa
    aLaNGuVa's avatar
    Dişi

eray bunu yazdı:

dil bayramı değil senin dediğin yıldönüm sadece :)

dil bayramı Karamanda kutlanır ve nisan ile haziran arasında yapılır geçen yıl hazirandaydı galiba

her yıl izleyen benim bana sor :)

Sadece Karaman' da değil tüm Türkiye'de yapılsa keşke

Mutlu olmak için büyük nedenlere gerek yok. Cebimde 75 kuruşum var, havada bahar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı:
    lordvader89 bunu yazdı:

Hayatım boyunca tek umutsuz olduğum konu Türkçenin korunmasıdır ki zaten günümüz şartlarında Türkçe diye bir dil neredeyse kullanılmıyor kimi özenti gençlik tarafından...

Anlayacağınız;

Bye Bye Türkçe

hoca iyi güzel diyorsun yanlış anlama da adama bu isim nedir demezler mi?

lordvader'den bahsediyorsan hacı o bildiğin üzere bir karakter ismi :) He bu karakterin ismini "lhordvhader8q" olarak falan yazsaydım dediğine katılabilirdim :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı:
    MaliAcikgoz

bende... Turkhçe değil Türkçe..

"bende" değil "ben de"
    eyvallah gardaşım...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

MaliAcikgoz bunu yazdı:
    DarkSkull bunu yazdı:
    MaliAcikgoz

bende... Turkhçe değil Türkçe..

"bende" değil "ben de"
    eyvallah gardaşım...

garındaş :)

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

SeRDaR

Che özentiliğine birşey desen haklısın ama İngilizce isim kullanmak ayrı birşey. İnternet dünyaya açık bir yer. Yabancı sitelere falan da üye oluyorsun. Herkesin anlayacağı bir isim seçmek isteyebilirsin. Düzgün yazıldıktan sonra ingilizce isim kullanımına karşı değilim. Ben kendi adıma konuşayım internette araştırma yaptım biraz. İçinde Türkçe harfler geçmeyen (ş,ğ,ç) çok uzun olmayan komik durmayan ve biraz da beni anlatan bir kelime aradım. Eski Türkçe (öz Türkçe de diyebiliriz aslında) kelimelerin olduğu sitelerdeki tüm kelimeleri ve anlamlarını üşenmedim okudum ve hala daha arıyorum ama yok bulamadım :) Kelime karizmatik oluyor anlamı tuhaf oluyor, anlamı güzel oluyor kelimede iş yok bu sefer de :) Bu Türkçe'nin sorunu değil; sorun benim çok az kullanılan, üye olurken "bu isimde bir üye kayıtlı" uyarısı almayacağım bir kelime arıyor olmam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı:

SeRDaR

Che özentiliğine birşey desen haklısın ama İngilizce isim kullanmak ayrı birşey. İnternet dünyaya açık bir yer. Yabancı sitelere falan da üye oluyorsun. Herkesin anlayacağı bir isim seçmek isteyebilirsin. Düzgün yazıldıktan sonra ingilizce isim kullanımına karşı değilim. Ben kendi adıma konuşayım internette araştırma yaptım biraz. İçinde Türkçe harfler geçmeyen (ş,ğ,ç) çok uzun olmayan komik durmayan ve biraz da beni anlatan bir kelime aradım. Eski Türkçe (öz Türkçe de diyebiliriz aslında) kelimelerin olduğu sitelerdeki tüm kelimeleri ve anlamlarını üşenmedim okudum ve hala daha arıyorum ama yok bulamadım :) Kelime karizmatik oluyor anlamı tuhaf oluyor, anlamı güzel oluyor kelimede iş yok bu sefer de :) Bu Türkçe'nin sorunu değil; sorun benim çok az kullanılan, üye olurken "bu isimde bir üye kayıtlı" uyarısı almayacağım bir kelime arıyor olmam.

Ben Che özentiliği cümlesine taktım :S
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

lordvader89

:) Sana özel değil kusura bakma. Gençliğin bir kısmı Che'nin hayatını okur, onu konuşur, kolyesi, dövmesi cartı curtu derken kendi tarihinden habersiz. Sana demedim bunu bak cümlenin başına bak gençliğin bir kısmı yazıyor. O yüzden bu adamın resmini gördüm mü beynimde tuhaf reaksiyonlar başlıyor :) Che'ye gelene kadar oraya resmi koyulacak çoook adam var.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tamamdır karakter ismi olduğunu bilmiyordum  karaktere hayranlık ya da sevgiden konulması doğaldır ama mesela özellikle yabancı isimle takılmak hoş değil tabi ki insaların kişisel tercihidir kendi görüşüdür esata bunu yine yazmazdım sonuçta banane beniilgilendirmez o yazısına binaen yazdım Türkçe bir isimle sanalda yer almak bana kalırsa daha iyi benim eskiden burada isim de yabancıydı 1-2 senedir kendi ismimi kullanıyorum serdar ismini kaptım boşa çıkınca :)
    Dilimize Sahip çıkmak güzel

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

SeRDaR

Ben de isterim kendi ismimi ama o isimle kaç siteye üye olabilirsin. Kıyıda köşede kalmış boktan sitelerde boş olur sadece :)

Toplam Hit: 3444 Toplam Mesaj: 26