folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramınızı Kutluyorum - (İnstagram Paylaşımı + Psd)

29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramınızı Kutluyorum - (İnstagram Paylaşımı + Psd)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Ülkemizin kuruluşunda ve bugünlere gelişinde, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; gazilerimize , şehitlerimize ve tüm emektar kahramanlarımıza sonsuz saygı ve sevgilerimizle...

Minnettarız!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Bayramımız Kutlu olsun.

("Biz Kürdüz mutlu değilmiyiz?" diye sorup, düşünen tüm Kardeşlerimi de. Zamanın göreceliğini anlamaya davet eder, Zamanın Adamına Saygı ya çağırırım. Burası elbette hepimizin Vatanı.)

Vatanını seven ve Cumhuriyetin bu Halka verilmiş en değerli hediye olduğunu görebilen herkesin Bayramı kutlu olsun.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

kutlu olsun ...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek

Bayramımız Kutlu Olsun.. 

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Bayramımız kutlu olsun. Nice güzel, coşkulu bayramlara. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Neden 29 Ekim..

Cumhuriyet neden 29 Ekim de ilan edildi, bugune kadar ben de bilmiyordum sebebini. Cok anlamli bir nedeni var.
    Cumhuriyetin ilanından 2 yıl sonra, yani Ekim 1925’te Fahrettin Altay Paşa Çankaya’da Atatürk’ün misafiridir. Zihnini hep meşgul eden bir soru vardır.
    ‘Acaba Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti neden 29 Ekim’de ilan etmiştir.
    Neden 27 Ekim veya 1 Kasım değil?’
    Çankaya Köşkünde yemek sonrası Atatürk’ün yanına gider.
    “Paşam benim dikkatimi çekmiştir. Cumhuriyetimizin ilanının 29 Ekim gecesine denk gelmesi acaba bir tesadüf müdür?
    Üç gün evvel, beş gün sonra da olabilirdi” der.
    Bunun üzerine Atatürk şunları söyler:
    “Mütarekenin ilk günlerini hatırlarsın.
    Saray ve hükümet teslimiyeti kabul etmişti. Hükümet sarayın, saray da itilaf devletlerinin elinin altına girmişti.
    Saray bu halinden memnundu.
    Fakat ben bunu kabul edemezdim.
    Buna karşı koymakla bir çıkış yolunu temin ederek, bu mazlum milleti tarih sahnesinden silmek, ortadan kaldırmak isteyenlere karşı harekete geçmek için kendimi vazifeli saymıştım. Dünyada tek başımıza idik, fakat benim inandığım ideale benimle beraber olanlar da bağlandılar ve netice hâsıl oldu.
    Mütareke 30 Ekim 1918’de imzalanmıştı.
    Vatan parçalanmış, istilaya uğramıştı.
    Peki, 30 Ekim 1918’den bizim İzmir’e girdiğimiz tarih olan 9 Eylül 1922’ye kadar kaç yıl geçti?
    Dört yıl.
    29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan ettik.
    İşte beş yıla sığdırdığımız büyük inkılâp, bizim yaşadığımız şartlara duçar olmuş, hangi milletin tarihinde vardır?
    Bu mazlum millet kendisinin hakkı olan yere ulaşmıştır, çektiğimiz acıların, sıkıntıların en büyük mükâfatı işte budur. Bütün dünya bunu görmüştür.
    Daha da görecekleri vardır. Beni en çok mesut eden hadise, bu mazlum milletin hak ettiği bu yere gelmesidir.
    Sen benim 30 Ekim 1918 sonrası günlerdeki çektiğim azabı bilirsin. Yanımdaydın.
    Mondros 30 Ekim’dir. Cumhuriyet 29 Ekim.
    İşte bu da, mazlum bir milletin ahıdır.
    Sanırım ki o zamanki devletler bunu anlamışlardır.”
    Atatürk bir an durur, elini masanın üzerine koyar ve:
    “Deyiniz ki, bu tarihten silinmek istenilen bir milletin öcüdür…”
    Fahrettin Altay
    “Ama paşam bundan hiç bahsetmediniz”
    Atatürk cevap verir:
    “Övünmek olur, övünmek benimle beraber mefkûreye inananların, milletin, ordunun hakkıdır”
    Atatürk’ün cumhuriyet ilanı için 29 Ekim tarihini seçmesinin özel nedeni bu cümlelerden de anlaşılıyor. Atatürk 30 Ekim 1918 de imzalanan Mondros Mütarekesi ile her anlamda teslimiyet içine girmiş, kendi tabiri ile esarete uğramış milletinin kaç yıl bu esaret altında kaldığı sorusuna 5 yıl cevabı vermek istemez.
    O nedenle 4 yıl 364 gün sonra cumhuriyeti ilan ederek bir ifadeyi kesinleştirmek istemiştir.
    Esaretten 1 gün önce cumhuriyeti ilan ederek bir anlamda öc almak istemiştir.
    Türk milleti 5 yıldır esaret altındadır demek ona çok zor geldiğinden Türk milleti 4 yıl esaret altında kalmıştır diyebilmek için 30 Ekime 1 gün kala cumhuriyetin ilan edilmesini istemiştir.
    Mustafa Kemal Atatürk, mağrur ve galip batılı devletlere ‘
    Ben 30 Ekim’i tanımıyorum!
    Sizden bir gün öndeyim. Siz 29 Ekim’i tanıyacaksınız!’ demiştir.
    Bilmeyenler olabilir lütfen okuduktan sonra paylaşınız ...
    Niçin 29 Ekim'miş herkes öğrensin ..
    Teşekkürler...

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheLaz
    TheLaz's avatar
    Erkek

Ellerine sağlık hocam, muazzam.

Bakın benim parolam sevgidir. Ama ben şiddeti de yerine göre enstrüman olarak kullanırım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun 

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
Toplam Hit: 4370 Toplam Mesaj: 31
29ekim