folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder 2Km Veya Daha Fazla Menizli Olan Alıcı/Verici

2Km Veya Daha Fazla Menizli Olan Alıcı/Verici

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wizard
    Wizard's avatar
    Erkek

wifi-sistem.com a üye olabilen varmı ?

Bazen kalmak da gitmek kadar cesaret istiyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    bir birini gören iki nokta arasında lnb ile olur sanırım wifi dışında bir şey bak bence.

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yawuz bunu yazdı:
    -----------------------------
    bir birini gören iki nokta arasında lnb ile olur sanırım wifi dışında bir şey bak bence.

LNB sadece download yapar diye biliyorum

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

yawuz bunu yazdı:

LNB sadece download yapar diye biliyorum

en ideali ne tavsiye edersin hocam?

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

internet tabi ki büyük alanlara ağ kurmak çok saçma geliyor bana eğer profesyonel birşeyler yapmıyorsan tabiki

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

internet tabi ki büyük alanlara ağ kurmak çok saçma geliyor bana eğer profesyonel birşeyler yapmıyorsan tabiki

sorun orda zaten, profsynel bişi olcak eğer çözüm bulabilirsek, son kullanıcının 3g ile felan internete girmek zorunda kalmaması gerek, ağın olduğu bölgeye geldiğinde verileri alabilmesi lazım

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek

kardeşim dedğin sistem için  müridin biri yazmış ruckus diye  ben şu anda bile kullanıyorum   b i çok otelin kablosuz  ağını wireless  ihtiyacını  ruckusla karşıladım eğerki ruckus pahalı diyorsan  Ubiquiti Rocket,Ubiquiti NanoStation M2, eğer ki etrafında baz varsa  sinyal etkilemesi gibi sorunlar çıkacak olursa  haberdar et sana yardımcıda olayım  bide Rocket Ruckustan pahalı olabilir ama 15 -16 km deniz üzerinden sinyali bizzat kendim bastım ve  120 mbps civarında  akış sağladım 

eğerki bilgi almak istersen www.artinsystems.com bizim şirketin sayfası  burayada bakabilirsin

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsada, Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

onbasi_yamtar bunu yazdı:

kardeşim dedğin sistem için  müridin biri yazmış ruckus diye  ben şu anda bile kullanıyorum   b i çok otelin kablosuz  ağını wireless  ihtiyacını  ruckusla karşıladım eğerki ruckus pahalı diyorsan  Ubiquiti Rocket,Ubiquiti NanoStation M2, eğer ki etrafında baz varsa  sinyal etkilemesi gibi sorunlar çıkacak olursa  haberdar et sana yardımcıda olayım  bide Rocket Ruckustan pahalı olabilir ama 15 -16 km deniz üzerinden sinyali bizzat kendim bastım ve  120 mbps civarında  akış sağladım 

eğerki bilgi almak istersen www.artinsystems.com bizim şirketin sayfası  burayada bakabilirsin

ruckus fiyatları felan ne kadar bilmiyorum onuda, 100-200bin tl ye maal olan bişiler olsa iyi olacaktı :)  bugün bu tarz ağ kurulum yapabilen bi şirketle görüştüm, ankaranın hepsini kapsayayım dersen 2-3milyon dolardan aşşa yapamazsın bu işi dedi, bölge bölge kuralım felan dedik ama her türlü içimi kararttı resmen :)

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek

hocam bi kere sen bunu şehirsel bazda yapacaksan internet servis sağlayıcısı sertifikasına sahip olman şartı var diğer taraftan belediye ile anlaşman gerekiyor  ve bunu yaparken  alanı çok iyi hesaplayacaksın  ben şu anda  elimdeki iki  access pointi 40 km mesafede  150 mpbs  ile haberleştirttim  şimdi bu haberleşmenin kapsadığı bölgelrde ne kadar şirket  vb. kuruluş varsa  hepsiyle görüşülüyor  bi taraftanda IIS sertifikası  alınmaya çalışıyoruz  kolay bir iş değil hele ki ankara gibi bir yer  sen mesafa olarak baktığında her 5 km bir  access point koyacaksın bunu kaliteli hala getirmek için 2 km bir koyman daha iyi olur  ve şhir içindeki bazlardan kurtulman gerekirki sinyal girişimi olmasın bunun için 5 ghz lik ekstra anten kullanacaksın buda sana maliyet olarak geri dönecek ama bunu başarısan  çok afedersin paranın a...k...sın  sermayem ve sertifikam olsun  yapamayacağım iş değil  ama çok büyük mebla gerektiren bir iş 

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsada, Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

onbasi_yamtar bunu yazdı:

hocam bi kere sen bunu şehirsel bazda yapacaksan internet servis sağlayıcısı sertifikasına sahip olman şartı var diğer taraftan belediye ile anlaşman gerekiyor  ve bunu yaparken  alanı çok iyi hesaplayacaksın  ben şu anda  elimdeki iki  access pointi 40 km mesafede  150 mpbs  ile haberleştirttim  şimdi bu haberleşmenin kapsadığı bölgelrde ne kadar şirket  vb. kuruluş varsa  hepsiyle görüşülüyor  bi taraftanda IIS sertifikası  alınmaya çalışıyoruz  kolay bir iş değil hele ki ankara gibi bir yer  sen mesafa olarak baktığında her 5 km bir  access point koyacaksın bunu kaliteli hala getirmek için 2 km bir koyman daha iyi olur  ve şhir içindeki bazlardan kurtulman gerekirki sinyal girişimi olmasın bunun için 5 ghz lik ekstra anten kullanacaksın buda sana maliyet olarak geri dönecek ama bunu başarısan  çok afedersin paranın a...k...sın  sermayem ve sertifikam olsun  yapamayacağım iş değil  ama çok büyük mebla gerektiren bir iş 

wimax denen mereti düşündüm bunun için, onun içinde bi firmayla görüştümde adam o iş yaş dedi hayallerimi yıktı :) :)

bu her 2-3 km de koyacağımız acces pointlerin tanesi ne kadar gelir, 100 tane koyup bi alan yaratmaya çalıştığımda kaça patlar yani :)

belediyeyle anlaşma işinide hallettiğimizi varsayarsak, 100 tane access i koyduk diyelim bunalrda görüntü taşırken ne kadar verim alınır , verim düşerse bi tırta yaramaz çünkü :) 5gzlik anten olayınıda biraz açsan hocam :)  

.
Toplam Hit: 5628 Toplam Mesaj: 35