folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 3 Milyar Dolarcık

3 Milyar Dolarcık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IRF
    IRF's avatar
    Erkek

İşçi Partisi, Citibank’ın 3 milyar dolar (4 milyar YTL) tutarındaki vergi borcunu silen Maliye Bakanı ile Başbakan ve sorumlu hükümet üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Cengiz tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda; bir Amerikan bankası olan Citibank’ın bu vergi borcunun silinmesi ile zimmet, irtikap ve görevi kötüye kullanma suçlarının işlendiği belirtildi.

Mehmet Cengiz düzenlediği basın toplantısında suç duyurusunu açıklayarak şunları söyledi:

“Hükümetin bu yasa dışı uygulamasının bedeli vergilerle halka ödetilmektedir. Türkiye’de, köylünün bir yıllık mazot tüketimi 2 milyon 222 bin tondur. Citibank’ın 3 milyar dolar (4 milyar YTL) vergi borcunun tahsil edilmesi halinde, köylüye mazot 1 YTL’den sağlanabilecek, ayrıca geriye 1 Milyar dolar kalacaktır. Bu yıl bütçede köylüye ayrılan destek 2, 9 milyar YTL. Citibank’a aktarılan para ise 4 milyar YTL. 30 milyon köylümüze 2, 9 milyar YTL’yi çok görenler Citibank’ın cebine havadan 4 milyar YTL koymuşlardır.

19 Haziran 2007

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na
    Ankara

Şikayet Edilenler :
    Başbakan R. Tayyip Erdoğan
    Maliye Bakanı Kemal Unakıtan
    Diğer Hükümet üyeleri

Konu:
    Citibank’ın vergi borcunun tahsilinden vazgeçmek suretiyle irtikâp ve görevi kötüye kullanmak suçlarını işleyen şikayet edilenler hakkında kamu davası açılarak cezalandırılması istemidir.

// kaynak: www.ip.org.tr

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    neler dönüyo.. adamlar petrol ofisininde vergi borcunu sildi. doğanda medyasıylan akpyi tam olarak karşısına alamıyo bu yüzden. hatta bi ara destekliordu da boykot edilince yediler yarağı..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    daha neler çıkacak acaba, bekleyip göreceğiz.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek

böyle maliye bakanı doguran ananın warya anasını tüm duyarlı türk insanı siksin ak

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    duyarlı türk insanı küfür etmez!!

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    3 milyar doları sen nasıl silersin be delikli kondom ürünü yaratık ! Matematiğin mi kıt dövizle mi aran iyi değil be gemisini mktiğim kaptanı bu parayla Doğuyu sanayii bölgesi yaparsın a.Q koy faizine 5yıl sonra Bursa'yı geçsin diyarbakır sanayiide a.Q yawşakı !!

Troubles'll come & they'll pass
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    doğuran anasının ne suçu var a.g. oruspuluk kendilerinde varsa?

///______________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordWarrior
    LordWarrior's avatar
    Erkek
    vallahi nikotin çok güsel sölemiş , o parayla sanayiye yatırım yapsalar , doğu kalkındırılsa , ne terör kalır , ne de işsizlik amk :@

and olsun sana çocuk hesabını soracağız.and olsun gün gün direnecek, tırnaklarımızla kazıyacağız adını.senin o küçük bedeninle binler olacağız.o gün geldiğinde o katil sürüleri ezilecektir sosyalizmin kızıl bayrağının altında.ve sosyalizmi kurduğumuz gün seni haykıracağız. adın devrimdir! adın sosyalizmdir! (bu çocuğu görmek için bkz.profil resmim...)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek

baron_27 bunu yazdı:
    -----------------------------
    doğuran anasının ne suçu var a.g. oruspuluk kendilerinde varsa?
    -----------------------------
    soyunda olunca öyle oluyor

bknz : tayyip ve oğlu

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Buna karşılık cebe ne kadar indirdi acaba?Oğlu kaçıncı şirketi açtı belli değil,bu adamın yedi ceddinin sırtı yere gelmez artık...

Her Hakkım Saklıdır
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Luci
    Luci's avatar
    Erkek

The O.Ç...

a.Q.a
Toplam Hit: 2123 Toplam Mesaj: 16