folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 35K Ya Kadar Alınabilecek En İyi Windows Bilgisayar?

35K Ya Kadar Alınabilecek En İyi Windows Bilgisayar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Hocam yakın zamanda ben de aynı arayışla bir laptop baktığım için bilgilerim sıcak bu konuda. 

Dikkat edilmesi gereken bezi şeyler var.

DDR5 ler piyasaya çıktı. DDR4 ramli olanları eleyebilirsin artık.

Nvdia 40 serisi de yayılmaya başlamışken 30 serisi ekran kartlarını da almak mantıklı gelmiyor bana. Ekran kartında dikkat dikkat edilmesi gereken şey kartın watt değeri. Ne kadar yüksek watt, o kadar yüksek performans demek. Laptoplarda watt değerini direkt olarak belirtmeyerek bu oyunu çok yapıyorlar. 4060 ekran kartı var iyidir bu diye alıyorsun ancak  kart gücü 70  watt ile sınırlandırılmış olabiliyor. Almayı düşündüğün cihazın sitesine girerek watt değerlerine özellikle bakmanı öneririm. 

İyi özellikte bir laptop bulup sırf ram ve ssd az diye hemen vazgeçmemeni tavsiye ederim. Ram ve ssd ekleme işini kolaylıkla kendin de halledebilirsin. 

Ben iki hafta kadar önce şunu aldım ve üstüne de 2x16 GB RAM ekledim. Şuana kadar sorunsuz kullanıyorum. Cihazda 140 W lık ekran kartı buluyor. 

Asus TUF Gaming A15 FA507NU-LP051 6GB RTX4050 Ryzen 7 7735HS 8GB RAM 512GB SSD 15.6 inç FHD 144Hz https://www.amazon.com.tr/dp/B0C27SN1MN?ref_=cm_sw_r_apann_dp_8XG828343MXZWJT4ADSJ

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

2023te 8 gb ramli win pc alinmaz bence, ama yukseltmek zor bisi degil, 32 gb laptop rami 2.5k falan

millet ddr5 ovuculugu yapmis da oyle aham saham bi fark olacagini sanmiyorum.illa vardri da ddr4 laptop alinmaz diyecek kadar ne yasadiniz gordunuz acaba :D

nurulmac11 tarafından 09/May/23 17:28 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
Toplam Hit: 1206 Toplam Mesaj: 13
bilgisayar