folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder 3.5'Luk Harddiski Paylaştırdım Fakat Sorularım Var (Yeni)

3.5'Luk Harddiski Paylaştırdım Fakat Sorularım Var (Yeni)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Arkadaşlar paylaşımı yaptım fakat aşırı bir yavaşlık var yani internetten bişey indirirken 2mb/saniye hıza çıkıyor ama modeme bağlı olan harddiskten max 300-400kb/sn ile dosya kopyalıyorum bu yüzden film bile izlenmiyor çok yavaş oluyor sizce ağın hızını nasıl arttırabilirim ?

Arkadaşlar şimdi elimde bir modem var ve USB girişi sayesinde harddisk bağlayıp bunu hem intranete hem internete paylaşabiliyorum.

Elimde aşağıdaki devreye sahip bir 3.5luk hdd takılabilen bir parça var (aşağıda resmi var) ama bu parçanın adaptörünü bulamıyorum bi türlü

bi de parçanın üzerindeki usb girişi yazıcıların usb kabloları gibi acaba bunu çıkarıp normal usb veri kablolarınından takabilecek şekilde bir 

parça lehimlenebilir mi?

Şimdi sorularım

Bu aletin güç kaynağı için çok saçma olabilir ama modemin güç kablosunu ikiye bölsem hem modemi hem harddiski besler mi ?

Üstteki ultra saçma olursa başka şekilde nasıl bir güç adaptörü bağlayabilirim ?

parçanın üzerindeki usb girişini söküp yerine samsung telefonlarındaki usb girişi bir parça lehimlenebilir mi ?

Biyoteknoloji tarafından 10/Oca/17 23:45 tarihinde düzenlenmiştir

Love is nothing without fucking.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

Arkadaşlar şimdi elimde bir modem var ve USB girişi sayesinde harddisk bağlayıp bunu hem intranete hem internete paylaşabiliyorum.

Elimde aşağıdaki devreye sahip bir 3.5luk hdd takılabilen bir parça var (aşağıda resmi var) ama bu parçanın adaptörünü bulamıyorum bi türlü

bi de parçanın üzerindeki usb girişi yazıcıların usb kabloları gibi acaba bunu çıkarıp normal usb veri kablolarınından takabilecek şekilde bir 

parça lehimlenebilir mi?

Şimdi sorularım

Bu aletin güç kaynağı için çok saçma olabilir ama modemin güç kablosunu ikiye bölsem hem modemi hem harddiski besler mi ?

Üstteki ultra saçma olursa başka şekilde nasıl bir güç adaptörü bağlayabilirim ?

parçanın üzerindeki usb girişini söküp yerine samsung telefonlarındaki usb girişi bir parça lehimlenebilir mi ?

ikisini de besler ama uzun vadede ne olur bilemiyorum.

ve evet becerikliyim diyorsan portu değiştirebilirsin

(yine de usb 2.0 almanı öneriyorum pahalı olmasa gerek)

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    end bunu yazdı
    Biyoteknoloji bunu yazdı

parça lehimlenebilir mi?

Şimdi sorularım

ikisini de besler ama uzun vadede ne olur bilemiyorum.

ve evet becerikliyim diyorsan portu değiştirebilirsin

(yine de usb 2.0 almanı öneriyorum pahalı olmasa gerek)

Modemin adaptörünü elleme derim, yeni bi adaptör al

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Elimde fazladan adaptör var sadece iki adaptör degil de teke düşürebilirsem süper olur benim icin adaptör yansın sorun değil sadece modeme bisey olmasin da. Elimde 5400rpmlik bir hdd var onu çevirebilecek kadar elektrik verebilirse karta sorun olmaz fakat bunlari nasil hesaplayacagimi bilmiyorum.

Port icin de nerde bulabilirim çin sitelerinde var ama çok geç geliyor daha cabuk nerden alabilirim ? Lehim makinam var fakat o portu ordan nasil sökerim billmiyorum acaba lehimle isitarak cikar mi neyse deneyerek öğrencem artik

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

Elimde fazladan adaptör var sadece iki adaptör degil de teke düşürebilirsem süper olur benim icin adaptör yansın sorun değil sadece modeme bisey olmasin da. Elimde 5400rpmlik bir hdd var onu çevirebilecek kadar elektrik verebilirse karta sorun olmaz fakat bunlari nasil hesaplayacagimi bilmiyorum.

Port icin de nerde bulabilirim çin sitelerinde var ama çok geç geliyor daha cabuk nerden alabilirim ? Lehim makinam var fakat o portu ordan nasil sökerim billmiyorum acaba lehimle isitarak cikar mi neyse deneyerek öğrencem artik

Adaptörü  bölerek enerjiyide bölüyorsun nette kesilmeler olabilir  enerji  az diye

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

@end

Neye göre besler dedin hiçbirşeyini görmeden. Bilmeden görmeden element uydurmayın.

@Biyoteknoloji

Hocam şimdi adaptörün üzerindek bilgileri ve modem + hdd adaptöründeki güç ihtiyacını yazarsan adaptör ikisini de beslemeye yeter mi yetmez mi söylerim.

Ama %90 ihtimalle adaptörün besleyebileceği akım miktarı aşağı yukarı modeminki ile aynı olacağından sen o kabloyu ayırıp iksii de beslemeye kalktığında akım bölme kuralına göre adaptörün verdiği akım ihitaca oranla paylaştırılacak. Yeterli gelmeyen akım da cihazların sıkıntılı çalışmasına hatta adaptörün fazla ısınıp cortlamasına sebebiyet verir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Hocalar hem koca hddyi çevirecek hem veri transveri hem modemin interneti wireless felan derken bir adaptör muhtemelen yetmeyecektir daha yüksek voltajlı bir adaptör alıp dağıtsam o da olmaz birine daha yüksek gelip de ikisinden birini cortlatma ihtimali var neyse adaptör işini bırakalım da bari şu yazıcı portu gibi kablo portunu değiştireyim bari

http://www.jayconsystems.com/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/x960/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/i/micro_usb_carrier_breakout_board_jaycon_systems_with_led.jpg

şöyle bişey alsam acaba boarda lehimleyebilir miyim mümkün mü yani böyle bişey ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

@end

Neye göre besler dedin hiçbirşeyini görmeden. Bilmeden görmeden element uydurmayın.

@Biyoteknoloji

Hocam şimdi adaptörün üzerindek bilgileri ve modem + hdd adaptöründeki güç ihtiyacını yazarsan adaptör ikisini de beslemeye yeter mi yetmez mi söylerim.

Ama %90 ihtimalle adaptörün besleyebileceği akım miktarı aşağı yukarı modeminki ile aynı olacağından sen o kabloyu ayırıp iksii de beslemeye kalktığında akım bölme kuralına göre adaptörün verdiği akım ihitaca oranla paylaştırılacak. Yeterli gelmeyen akım da cihazların sıkıntılı çalışmasına hatta adaptörün fazla ısınıp cortlamasına sebebiyet verir.

Varsayımda bulunaraktan yazdım ikisinin ihtiyaci olan akım aşağı yukarı aynıdır diye.

Önemli nokta son cümleniz.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

hacılar bi kaç lehimli video vs izledim bu benim yapabileceğim birşey değil :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

12v 2A bir adaptör ayarla harddisk için. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı

12v 2A bir adaptör ayarla harddisk için. 

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/herz-ad-02-12v-2a-5-5x2-5-adaptor-12201-255117805

Bu uygun mu peki hocam sence ?

Toplam Hit: 2343 Toplam Mesaj: 20
modem yavaş hdd paylaşım