folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder 3Com Baseline 2948-SFP Swich Yönetim Ip'si Sorunu

3Com Baseline 2948-SFP Swich Yönetim Ip'si Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeShu
    KeShu's avatar
    Erkek

3com Baseline 2948-SFP Swich var ip adresi kayıp cihaz normalde fiziksel olarak çalışıyor port forwarding vs her türlü görevini yerine getiriyor ama konsol'a erişim sağlayamıyorum erişim olmadığı içinde yeni ip bloguna alamıyorum...

eski ip aralığını ip scan programlarla taradım sonuç bulamadım.

Putty ile bağlanmayı denedim konsol açıyor ama karşılama ekranı vs gelmiyor düz siyah ekran geliyor bi süre sonra asci karakterler beliriyor ve sonuçsuz kalıyor

konu hakkında bilgi ve tecrübesi olan varmı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam Console 'dan Serial bağlantı ile bağlanmaya calışıyorsun değil mi?

Puttyden Com Portu ayarlarını 9600 8 N 1 N yapar mısın?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeShu
    KeShu's avatar
    Erkek

Birşey değişmedi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek

Hocam putty ile speed i 19200 veya 9600 yaparak bağlanmayı dener misin?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeShu
    KeShu's avatar
    Erkek

Sonuç malesef değişmedi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

IP bloğu farklıdır. cihaza direk notebook bağlayıp IP adresini otomatik ver aldıgı Ip adresine bir bak. tabi dhcp yapıyorsa. yapmıyorsa konsol kablosunu değiştirşp dene. yine olmazssa restleyecen başka bi yolu varmıdır bilmiyorum.  firmaya mail at onlarda onu okuyacak script gibirşey vardır

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeShu
    KeShu's avatar
    Erkek

Cihaza notebook'la bağlandığımda aldığım apipa'ya düşüyorum direk konsol kabloları denedim ama malesef durum aynı.işin kötü yanı firma 3com,3com hp ye satıldı ve destekleri malesef yok...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam com portundan bağlanıyorsun değilmi? öncelikle onu bi anlayalım?

Com portu için eğer lapğtoptan vs bağlanıyorsan usb to com convertor problemli olabilir,

Cihazı comportundan bağla ondan sonar elektrik ver hiç bir şey gelmiyor mu?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeShu
    KeShu's avatar
    Erkek

Hocam ikisinide denedim comport lada bağlandım usb to converter aracılığı ilede bağlandım sonuç hepsinde aynı , Consol'a düştüğünde kendi kendine Asci karakter atıyor benım komutlarımı almıyor.

KeShu tarafından 08/Oca/14 11:29 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeShu
    KeShu's avatar
    Erkek

Swich üstündeki consol port'unun bozuk olduğunu düşünmeye başladım ( ayrı ayrı pcler,ayrı consol kabloları,usb to comport converter denemerinden sonra)

Tamir yada kontrol'ü için İstanbul içerisinde servis yada USTA bilen var mı ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    KeShu bunu yazdı

Hocam ikisinide denedim comport lada bağlandım usb to converter aracılığı ilede bağlandım sonuç hepsinde aynı , Consol'a düştüğünde kendi kendine Asci karakter atıyor benım komutlarımı almıyor.

Bi o attığı ascii karakterlerin ekran görüntüsünü gönderir misin hocam?

Eğer baud rate farklı ise bozuk gönderiri çünkü.

Toplam Hit: 1594 Toplam Mesaj: 12