folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 3D Baskı Fiyatları Hakkında Bilgi

3D Baskı Fiyatları Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Selam müritler, kafamda 3d baskı yaptırma var amma nette fiyat bakıyorum net bir şey göremedim. Yani birisinin silüetini ya da daha açık ifadeyle örnek; john wick karakteri gibi kendimizin karakterini yaptırsak ne kadara patlar. Yılbaşı falan geliyor hediye olarak aklıma geldi bütçeme uyuyor mu bir bakayım dedim ama net bir şey göremedim. Maliyetli bir şeyse zaten hiç sitelerinden fiyat teklifi al vıdı vıdısına girmeyeyim dedim :) :) Önce bir size danışayım dedim.

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Tasarımın mevcutsa bir şeyler söyleyebilirim hocam. Bazısı makinenin saati başına 20 tl alıyor, bazısı cm^3 başına alıyor.. benim kompleks bir excel tablom var ben ona göre alıyorum mesela, değişiyor yani.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

Tasarımın mevcutsa bir şeyler söyleyebilirim hocam. Bazısı makinenin saati başına 20 tl alıyor, bazısı cm^3 başına alıyor.. benim kompleks bir excel tablom var ben ona göre alıyorum mesela, değişiyor yani.

Hocam ben daha önce 3-4 farklı yere yaptırdım ama memnun kalmadım. Bastırdığım ürünlerde düz kutu tarzı, girinti çıkıntı yok. Fakat öyle kötü sonuçlar geldi ki resmen katmanların izleri belli, yoğunluklar farklı, pütürlü yüzeyler. Elimde silikon tabancasıyla ben yapsam o kadar olur.

En son bir 3 adet dişli kasnak bastırdım, dişler birbirine tam oturmuyor. print eden yoğunluğu değiştirmiş, içi bomboş. ilk denemede kırıldı zaten. Adamlar parayı aldıktan sonra işi sallamıyor.

En son 1 bardak süt için, inek satın alacam. 40 yılda bir işim oluyor, onuda adam gibi yapan bulamadım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    Dryrock bunu yazdı

Hocam ben daha önce 3-4 farklı yere yaptırdım ama memnun kalmadım. Bastırdığım ürünlerde düz kutu tarzı, girinti çıkıntı yok. Fakat öyle kötü sonuçlar geldi ki resmen katmanların izleri belli, yoğunluklar farklı, pütürlü yüzeyler. Elimde silikon tabancasıyla ben yapsam o kadar olur.

En son bir 3 adet dişli kasnak bastırdım, dişler birbirine tam oturmuyor. print eden yoğunluğu değiştirmiş, içi bomboş. ilk denemede kırıldı zaten. Adamlar parayı aldıktan sonra işi sallamıyor.

En son 1 bardak süt için, inek satın alacam. 40 yılda bir işim oluyor, onuda adam gibi yapan bulamadım.

Genelde printer piyasasının %90ı öyle hocam malesef. İş ahlakı olmayan insan dolu. Katman izi konusuna gelecek olursak katmanlar belli olduğunda fiyat düşük oluyor, daha az belli olduğunda yüksek oluyor. Optimizasyonu tutturmak önemli bu konda.

dişliler için ise farklı kombinasyonlar var. Allahtan meslek makine müh. olduğundan sorun çekmiyorum :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

dostum excel tablonu paylaşma şansın var mı?

bu arada elimde sla ve dmls makineler var. CoCr ya da plastik baskı alabilirim. elindeki modeli gönderirsen sana bir fiyat verebilirim

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı
    Dryrock bunu yazdı

dostum excel tablonu paylaşma şansın var mı?

bu arada elimde sla ve dmls makineler var. CoCr ya da plastik baskı alabilirim. elindeki modeli gönderirsen sana bir fiyat verebilirim

Saygılar, ben çekiliyorum 😂

Mailini ver hocam atayım

Dryrock tarafından 10/Ara/20 21:28 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

Bu 3d konusunda ciddi ihtiyacı olanlar bana yazsın lütfen örnek üretip kargolarım beğenmezseniz işinizi görmezse ücret almam. Genel olaral malzeme kullanım alanını belirtirseniz çözüm buluruz. Ölçü verirseniz çizimde yapılır sorun yok. Bir pm kadar yakınınızdayım:) referans için dileyene parça resimleri atabilirim. 

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    tbtgezgini bunu yazdı

Bu 3d konusunda ciddi ihtiyacı olanlar bana yazsın lütfen örnek üretip kargolarım beğenmezseniz işinizi görmezse ücret almam. Genel olaral malzeme kullanım alanını belirtirseniz çözüm buluruz. Ölçü verirseniz çizimde yapılır sorun yok. Bir pm kadar yakınınızdayım:) referans için dileyene parça resimleri atabilirim. 

ücretlendirme durumu neye göre ve nasıl oluyor?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

https://www.tridi.co/

İtu Teknopark'ta bir şirket , bir arkadaşım orada çalışıyor. Siteden fiyat çıkartılabiliyor sanırım ama model lazım. Geçen sene Forbes'e çıkmışlardı girişim olarak .

Mobil uygulama geliştirilir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    tbtgezgini bunu yazdı

Aklımızda olsun 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

@Dryrock, @crafty ve @tbtgezgini arkadaşlar, not aldım, ihtiyaç halinde size ulaşırım. Teşekkürler. 👍

Toplam Hit: 1516 Toplam Mesaj: 13
3d baskı 3d karakter 3 boyutlu yazıcı