folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 5 Ghz Wifi Güçlendirici Tavsiyesi

5 Ghz Wifi Güçlendirici Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Evde wifi sorunu başladı 5 ghz modeme geçince bende bu ürünü aldım,

https://www.hepsiburada.com/tp-link-re200-750mbps-kablosuz-ac-dual-band-1rj45-portlu-kolay-kurulumlu-access-point-evrensel-menzil-genisletici-pm-bd802265

Ama istediğim verimi alamıyorum çekimi iyi mümkünse sizin kullanıp menmun kaldığınız 5 ghz wifi güçlendirici tavsiye edermisiniz arkadaşlar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Bu fiyat bandında alayını denedim hiçbiri bir halta yaramıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Tavsiyen nedir üstat,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

5Ghz dediğin alet zaten kısa menzillidir , teknoloji olarak kısa menzilde yüksek hız sunar

örnek aynı salon yada aynı iş yerindeki ofis gibi.

5Ghz ı güçlendirici ile güçlendirmeye kalkarsan problem yaşarsın.

ben evde (benim ev ince uzun I şeklinde olduğu için ) 2.4ghz için güçlendirici kullanıyorum tp link in çok memnunum bırak evi sokakta bile çekiyor artık.

senin sorunun çözümü eğer modem ile 5ghz i kullanmak istediğin alan arası uzaksa kullanacağın yere kadar ethernet kablo ile hat çek sonra oraya bir router koy problem çözülsün.

yok ben bütün evin her yerinde 5ghz istiyorum dersen her odaya bir güçlendirici veya router lazım büyük sıkıntı ve gereksiz.

niye gereksiz , çünkü en çok veri tüketilecek yer (konsol pc tv ) nerdeyse 5ghz i oraya koyup evin kalan alanında modem çekmiyorsa o zaman 2.4ghz güçlendirici alarak tüm eve yayabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

5Ghz dediğin alet zaten kısa menzillidir , teknoloji olarak kısa menzilde yüksek hız sunar

örnek aynı salon yada aynı iş yerindeki ofis gibi.

5Ghz ı güçlendirici ile güçlendirmeye kalkarsan problem yaşarsın.

ben evde (benim ev ince uzun I şeklinde olduğu için ) 2.4ghz için güçlendirici kullanıyorum tp link in çok memnunum bırak evi sokakta bile çekiyor artık.

senin sorunun çözümü eğer modem ile 5ghz i kullanmak istediğin alan arası uzaksa kullanacağın yere kadar ethernet kablo ile hat çek sonra oraya bir router koy problem çözülsün.

yok ben bütün evin her yerinde 5ghz istiyorum dersen her odaya bir güçlendirici veya router lazım büyük sıkıntı ve gereksiz.

niye gereksiz , çünkü en çok veri tüketilecek yer (konsol pc tv ) nerdeyse 5ghz i oraya koyup evin kalan alanında modem çekmiyorsa o zaman 2.4ghz güçlendirici alarak tüm eve yayabilirsin.

2.4 mhz de kanal sorunu yaşıyorum mecburen 5 mhz ye geçtim oturma odasında modem salona takıyorum wifi güçlendiriciyi orada sorunsuz bağlanıyor güçlendirici diğer odalarda çekmiyor güçlendirici, salondan da odama gelince gücü azalıyor randıman alamıyorum,

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Tavsiyen nedir üstat,

Çok üst fiyatlandırmalarda çözümler olabilir ama ilgilenemedim de araştırmadım da. 

Tek çözüm kablo çekmek o hızı alabilmek için. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Kablo ile 5 ghz farkları nelerdir. ? 

Demek istediğim kaliteli bir cat5 cat 6 kablo tam kapasite çeken bir 5 ghz'in eline verir mi ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kablo işi sıkıntılı arkadaşlar evde kablo dolaşması hoş olmuyor, kablo ile bağlanınca sorunsuz oluyor ama evde olmuyor kablo işte, :(

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Tplink re200 kullanıyom gayet iyi

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Hocam evin başka yerlerinde dene istersen onun üst modelini alsan da çok birşey değişmeyecek bence.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

5Ghz wifi içinde 20 mhz bandını seçebiliyorsunuz. Onu seçince çekim gücü 2.4 gibi oluyor. Ancak yüksek hızları göremiyorsunuz tabi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2059 Toplam Mesaj: 19
wifi 5 ghz güçlendirici