folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 5. Kata Su Çekmek İçin Su Motoru Kullanabilir Miyim

5. Kata Su Çekmek İçin Su Motoru Kullanabilir Miyim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Dairede su tazyiki çok düşük, bundan dolayı şofben ve su arıtma cihazını verimli kullanamıyorum.

Aslında hidrofor var sitede ama çoğu zaman tazyik düşük oluyor, bazen normal oluyor. 5. katta olduğumuz için sanırım bizde oluyor bu sorun, daire içine bir su motoru yada adı neyse birşey koyarak eve gelen suyu daha tazyikli yapabilir miyiz ? 24 saat çalıştırmayacam, duş alırken vs açıp kapatacağım birşey arıyorum.

Bu konularda hiç tecrübem bilgim olmadığından nette birkaç araştırdım ama birşey bulamadım. Muhtemelen doğru soruyu sormadan arıyorum google de

coder2 tarafından 27/Haz/22 18:40 tarihinde düzenlenmiştir

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JetFadil
    JetFadil's avatar
    Erkek

Hüpletmekle olmaz hocam kaynağından coşturacaksın suyu. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam ben bu işten anlıyorum ve saha önce kullandım. anlatayım.

bu tür sorunları ortadan kaldırmak için hidrofor +hidrofor tankı sistemi kullanılır.

ikisi bir arada sistemler de var.

sen oraya su pompası koyarsan hem manuel çalıştırman sorun olacak hemde basınç ayarı yapamazsın.

sana lazım olan kendinden tanklı hidrofor.

evin çatısına kıyısına köşesine uygun yer ayarlanıp bu tank oraya takılır.

evin şebeksi güneş enerji sisteminden sonra tanka girer tanktan çıkar direk evine girer.

tank sisteminin basınç ayarı yapılır ve çalışmaya başlar.

tankta sürekli basınç olur suyu açıp kapadığında basınça düşüş olursa hidrofor su basmaya başlar tankın içine.

bu durumda evinde sürekli basınçlı su olur.

hem sürekli aç kapa yapmamış olursun hemde dengeli olur herşey.

bu sistemler 4 kat 3 kat diye paketler halinde satılır.

sen en küçüğünü alsan bile yeter.

çünkü evine iyi kötü su çıkıyor. illa 4. kata su çekebilen güçlüsünden almana gerek yok.

internete hidrofor tank yaz görsellerden anlarsın mantığı basit birşey.

edit: kişisek kullanım için hidrofordan bahsettim binada zaten var deme 😃

zalimadam tarafından 27/Haz/22 21:25 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Geçen yıl yaylaya bundan aldık su eve zar zor geliyor.şofbene,rezervuara,çamaşır/bulaşık makinesine basınç yetmiyordu.bunu aldım dert bitti istediğin işi görüyor,5-6 bar basınç ayarlı çalışıp kenar da bekliyor.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JetFadil
    JetFadil's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Geçen yıl yaylaya bundan aldık su eve zar zor geliyor.şofbene,rezervuara,çamaşır/bulaşık makinesine basınç yetmiyordu.bunu aldım dert bitti istediğin işi görüyor,5-6 bar basınç ayarlı çalışıp kenar da bekliyor.

Hocam ucuzmuş bayağı. Bir KPSS seti bile artık 500 lira.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Sağolun arkadaşlar ikisi bir arada olan şeyden alıp deniyeyim bakalım, teşekkürler 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

10,5 metreden fazla su çekemezsin, basabilirsin.

Olaylara karışmayın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    JetFadil bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı

Hocam ucuzmuş bayağı. Bir KPSS seti bile artık 500 lira.

bu fiyatta bir sıkıntı var

Cigu bigule :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

5. kata hidrofor koyman için 5. kata depo koyman gerekir. gelen musluğa bağlayıp gelen suyla çalıştırmaya çalışırsan o su az geldiği zaman alet susuz kalıp yanar. (motoru değil de suyu iten fanlar var içinde onlar sürtünmeden dolayı erir)

muhtemelen binadaki hidrofor alt kattakilerin aletini basınçla sikmesin diye ve çok para gitmesin diye dandik bişey koymuşlar. normalde olması gereken güçlü bir alet koyup aşağı katların önüne basınç düşürücü koymak.

evinde yer varsa ufak bir su deposu ve önüne ufak bir hidrofor ile çözebilirsin. ama olay sadece duş almaksa termosifon alman çok daha mantıklı. (şofbenin kendi içinde su tankı olup su biriktireni).

babam wilo bayisi/teknik servisi idi. gençliğim bu işlerle geçti. özelden de sorabilirsin istediğini. 

lakin gidip şöyle bişey alma : 

aletin dandikliğini ve 40 günde bozulacak olmasını geçtim gördüğün gibi alet komple döküm, suyu iten kısmı 1-2 ayda orda biriken pas yüzünden iğrenç bir hal alacak. onun içini görsen içinden geçen suyla götünü yıkamazsın. suyu emen/basan kısmının plastik ya da paslanmaz çelik olması gerek. gerisi sağlıksız ve kalitesiz.

tanklı bir şey alırsan da (bkz böyle: https://www.sulamapompa.com/urun/wilo-hmhi-405-1-1-kw-yatay-tankli-kademeli-hidrofor-50-lt-tankli) tankın içindeki plastik membranın düzgün bir markadan olması gerekiyor yoksa yine baya sağlıksız sonuçlar ortaya çıkıyor. yerli markalardan uzak dur bu yüzden. bu membranlar için de "içme suyuyla kullanılabilir" sertifikası diye bir şey var aslında ama yerli üreticilerin sikinde olmaz tabi bu.

içme suyunda kullanıcam dedin diye diyorum son 2-3 cümlemi.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

1 bina ana girişinde basınç düşürücü var mı varsa pislik tutucusunu kontrol edin.

2 hidrofor genleşme tankı üzerindeki basıncın kaç olduğunu kontrol edin.

5 katlı bir binadaysanız ve en üst kattaysanız 5.5 bar bilemedin 6 bar basınç olması gerekir.

eğer hidrofor çok sık devreye giriyorsa hidroforun genleşme tankı ufak demektir.

ayrıca su dağıtım şirketine basınç düşüklüğü var diye kayıt açarsanız onlar da gelir kendi tesisatlarını kontrol ederler.. 

eski altyapılarda sıkıntı olabiliyor.

yunusdogan tarafından 28/Haz/22 11:23 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Şofben almayı düşünüyordum zaten, arıtma için de motor ayrı satılıyormuş bunlara da bir bakayım. @yolbulucu hocam gün içinde DM atayım sana şimdi geç oldu rahatsız etmiyeyim.

Teşekkürler arkadaşlar

Toplam Hit: 1357 Toplam Mesaj: 15
su motoru