folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 50 Cc Motor Kullananlar Tavsiye Edermisiniz?

50 Cc Motor Kullananlar Tavsiye Edermisiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam ucuz olsun iş görsün derseniz çin malı ürünler alınabilir ancak alacaksanız sıfır ve garantili almanızı tavsiye ederim, garanti bitimine yakın satarsınız.

bende revolt rs1 var. 2k km de kayış koptu, garantili olduğu için kayış ve varyatör ücretsiz değiştirildi.

2.3k km de km sayacı bozuldu, yine garantiden ücretsiz değiştirildi.

50 cc motoru 80-100 cc ye yükseltmenizi tavsiye etmem, zira içerisindeki diğer parçalar 50 cc motorun gücüne göre ayarlı oluyor, örneğin kayış kopma olayı çok sık başınıza gelebilir.

çin malı almayacaksanız diğer tüm japonlar eğer hor kullanılmadıysa işinizi görür, bakımlarını yaptığınız sürece kolay kolay arıza çıkarmaz.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

KUBA RAİNBOW kullanıyorum 49 cc gözukuyor ama fabrikasyon 97 cc yükseltme vs yok canavar gibi 90 km hıza kadar cıkıyor 95+65 kg 2 kişi dağ bayır gezebiliyoruz.

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Bende 50cc vardı hocam, enjeksiyonluydu, yokuş çıkmazdı,  2 kişi bindik mi ufak yokuşlarida cikmiyordu, araba sollama işide zor oluyordu tek kişi kullanırken. Düz yolda 80 e vurduruyordum.  Yaklaşık 10 ay kullandım, ama çok az yakiyordu, 10 tl lik benzinle 100 km gidiyordum. Ben enjeksiyonlu aldığım için yükseltmede yaptiramadim, 4 ay önce zor sattım. Benim aldığım motolüx rossi rs di, eğer sıfır alacaksan karbüratörlu yükseltilmiş şekilde hazir yapıp satıyorlar, o şekilde alırsan işini görür. Tekrar 50cc alırmıyım asla.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Mahalle arası ve yoğun trafik olmayan bir yerlerde kullanacaksan deneme için alınabilir ama diğer şekilde ana yol, yan yol veya trafik yoğunluğunun ve tehlikeli sürüş yapılabilecek alanların olduğu kısımda kesinlikle kullanmamalısın. 

Sollama, kaçma, frenleme vb neredeyse hiçbir şeyi doğru düzgün yapamayacaksın. En mantıklısı yaşın tutuyorsa A, tutmuyorsa A2 bir ehliyet alıp, ybr, cbf gibi makinelerin ufak ccli motorlarına bakman hocam. İlla scooter diyorsan bile yinede kaçabilme imkanı yaratacak makineler tercih etmeni öneririm. 

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Motor eşittir japon.yok alman italyan amerikan Çin geçiniz günün sonunda hepsi paranızın anasını beller zarar hanesine yazın.honda today vardı oda 50 lik ti galiba birader 110 kilo benimde kafam kıyak olurdu taksiler beni almıyor derdim antalya kaleiçinden tırmanır kedi gibi çıkar giderdik 15 yıla varıyor dediğim olay.yine yamaha tenere efsanedir dağa taşa nereye sürersen gitmem demez aşırı sağlam bir motordu arkadaşta BMW 1200 vardı dertli motordu.küçükte büyükte japondan şaşma kazanmak için bu önemli. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

50cc motor ile trafiğe çıkmak filan yasak. sadece sokak aralarında kullanabiliyorsun. başka böyle yasakları da vardı internetten araştırmanı tavsiye ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

50cc motor ile trafiğe çıkmak filan yasak. sadece sokak aralarında kullanabiliyorsun. başka böyle yasakları da vardı internetten araştırmanı tavsiye ederim.

nE

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Bu aralar ben de 50cc motor arayışına girdim ama yine bizim TR piyasasında her şeyin cılkını çıkarmışlar.

Araştırmalarım sonucunda en verimli motorun şuanda HONDA RUCKUS olduğu kanısına vardım ama bilin bakalım sorun ne? TR'de yok :)

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
Toplam Hit: 1880 Toplam Mesaj: 19
50 cc motor