folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 500 GB Western Dijital Mi İyi Yoksa Seagate Mi?

500 GB Western Dijital Mi İyi Yoksa Seagate Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafacsn
    mustafacsn's avatar
    Erkek
    Yarın 500 GB HDD almayı düşünüyorum ve araştırma yapıyorum.. Sizce Hangisi ? WD mi? yoksa Seagate mi? Kullananlar varsa hangisini tavsiye ediyorsunuz ? İyi geceler.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Bu ikisi arasında hangisi ucuzsa onu al, ki WD büyük ihtimal daha ucuzdur.

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karani
    karani's avatar
    Erkek
    uzun zamandır Seagate kullanıyorum uslu walla kafa fln atmıyo hiç :)  Ayrıca teknik serviste çok Seagate HDD taktım bi sorun yaşamadım.Tavsiyem Seagate.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    seagate kesinlikle başka bişe alırsan olmaz :D

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

500 GB WD aldım çok memenunum

Tek bir şey biliyorum aldıktan 2 ay sonra "HDD life" yazılımı ile kontrol ettim Performans %100 ama Sağlık %85 gösteriyordu... su an bir yıl oluyor performans %100 , Sağlık %84 de.. ama günde en az 20 gb lık dosya eklenip siliniyor ve 10 defa format yemiştir.. aynı test aynı zamanda (6 aylık hdd) 400gb lık samsung  hdd de yapıldığında performans %80 , sağlık %100 idi...

WD 160 ve 500 lük var şu anda 500 lüğü my booktan sötüm ve pc y etaktım çookk çook memnumum.. Yaklaış 33-34 derece C de çalışıyor.

Seagate ile bir yorum yapamıyacağım hiç kullanmadım ama WD den iyi üretici olduklarını biliyorum...

"Less is More"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kaanabak bunu yazdı:
    -----------------------------

500 GB WD aldım çok memenunum

Tek bir şey biliyorum aldıktan 2 ay sonra "HDD life" yazılımı ile kontrol ettim Performans %100 ama Sağlık %85 gösteriyordu... su an bir yıl oluyor performans %100 , Sağlık %84 de.. ama günde en az 20 gb lık dosya eklenip siliniyor ve 10 defa format yemiştir.. aynı test aynı zamanda (6 aylık hdd) 400gb lık samsung  hdd de yapıldığında performans %80 , sağlık %100 idi...

WD 160 ve 500 lük var şu anda 500 lüğü my booktan sötüm ve pc y etaktım çookk çook memnumum.. Yaklaış 33-34 derece C de çalışıyor.

Seagate ile bir yorum yapamıyacağım hiç kullanmadım ama WD den iyi üretici olduklarını biliyorum...

-----------------------------

External HDD'lere bakarken bilgisayarda s.m.a.r.t'ın açık olması gerekiyor mu?

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    seagate bu işte uzmanlaşmış bir marka zaten,seagate al güven bana :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    s.m.a.r.t. derken? bilgim dışı :(

"Less is More"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HDD'lerin durumu ölçen, bios'dan açıp kapatılan(benim bios'da yok malesef), en ufak ısı yükselmesini bile tehlike olarak gösterip başlangıçta uyarı yaparak bir çok insanın sinirini bozmuş, sanırım IBM tarafından geliştirilmiş bir çok anakartta bulunan bir özellik.

HDD Life tarzı programlar bu özellik açık olmadığı takdirde çalışmıyorlar. :(

Ama belki hariciler için geçerli olmayabilir, ama sanmıyorum. :/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek
    Geçen gün böle bi konu vardı.oraya bi bak istersen herkes fikrini sölemişti orda ;)

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Konu başlığından aklında kalan herhangi bir kelime var mı?

Toplam Hit: 4851 Toplam Mesaj: 22