folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 5651 Nolu Yasaya Uygun Log Tutma Sistemi

5651 Nolu Yasaya Uygun Log Tutma Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Benzer bir sistemin bende kodlamasını yapıyorum. Geçtiğimiz günlerde tasarım bitti. Loglama olayında imzalama yapıyor musun hocam ? Malum iplogimzalayıcı ile imzalanmadığı taktirde geçersiz oluyor. 

Hayırlı satışlar :)

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blacker
    blacker's avatar
    Erkek

Üstad benden tavsiye mikrotik ürünlerine cok fazla güvenmeyin yada güvenebilmeniz için üzerinde servislerin bi çoğunu kullanmayın mikrotik tekişlevli yani sadece firewall olsun veya ap olsun veya hotspot olsun ama bunları yaparken mesela  mikrotik hotspot yapacaksan  içerdeki radius manager olayını dışarı al  dışardan bir makineye yaptır,bunu derken radius belirli kullanıcı olayını kesin cözemezsin kendin test etmişsindir ama bu yük olayına bağlı yani kullanıncıların oluşturacağı paketlere bağlı eğer yoğun bi trafik oluşturursalar mikrotik sıkıntı çıkartabilir yaşadım çünkü,şimdi gelelim log için gerekli bilgilere devlet tc'sini tut veya telefonunu tut demiyor senden istediği belli başlı bir yapı var ve burada en önemli nokta dhcp logları gerisi bildiğin mevzuular,şimdi sen tc sorarsan kimse yanaşmaz şahsen  5 yıldır hotspot loglama projeleri yaparım hep aynı sorun neden tc numarası alan müşteri değil bunu skntı eden  hizmeti kullanın şahslar adamlar vermiyor vermek istemiyor ve bu yüzden sorunlar oluyor bundan dolayı ki sms entegrasyonu yap derim,bir diğeri logları cloud ta tutunların fiyatları böyle diyorsun hocam seni seçmeleri için bi şans ver yanlış anlama ama neden sana güveneyim ki cloud için başım belaya girse seni nerde bulucam vs. bunu cloud gibi fiziksel yapıyada dök zor bişey değil mikrotikte bi yol göstermen yeterli olur ondan sonrası dosyayı ip log imzalayıcıya göster gersini o cözer,şimdi  işin fantazi tarafları var bak istersen  görüşebiliriz yardıcıda olmak isterim ama bu şekilde  çok amatörce olur kardeşim emek vermişsin ellerine sağlık allah mahcup etmesin ama üzerine çok şeyler eklemeniz gerek bu konuda bilgi almak istersen  hiç çekinmeden soradabilirsin bilgim kadarıyla yardımcı olmak isterim diyeceksin kisen kimsin ben 6 yıldır hotspot loglam yapan bu projelerde çalışan 4-5 farklı hotspot yapısını gördüm inceledim kullandım,başkası olsa sallamam amabu konuda sektörde şikayetçi olmayan kimse yok  heryerde kesin problem var  ve çözülemiyor  neyse yardımcı olabildiysem ne ala  kolay gele

Toplam Hit: 2043 Toplam Mesaj: 13
hotspot mikrotik hotspot mycloudhotspot 5651