5G Destekleyen Telefonlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam,

Artık yavaş yavaş bizim de hayatımıza girmeye başlıyor. Aldığımız telefonları en az (kırmadıkça suya düşürmedikçe) 2-3 sene kullandığımızı düşünürsek 5Gli modellere yatırım yapmanın da vakti geldiğini görüciiz...

Türk telekom 5g tanıtım kitapçığı (2018) 

https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/Documents/tt-5g-final-version-03082018.pdf

Konuda ismi geçen modelleri aşağıda listeleyeceğim...

Benim gözüme ilk çarpan Mi 10T modeli;

- Xiaomi Mi 10T 128 GB 8 GB RAM (Xiaomi Türkiye Garantili) - 5100 lira civarına satışta şuan

https://www.cimri.com/cep-telefonlari/en-ucuz-xiaomi-mi-10t-5g-128gb-8gb-ram-6-67-inc-64mp-akilli-cep-telefonu-fiyatlari,a647190561

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10t_5g-10473.php

-Xiaomi Mi 10T Pro 5G 128GB 8GB Ram - 6200 lira civarında

https://www.cimri.com/cep-telefonlari/en-ucuz-xiaomi-mi-10t-pro-5g-128gb-8gb-ram-6-67-inc-108mp-akilli-cep-telefonu-fiyatlari,a647190649

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10t_pro_5g-10437.php

noname tarafından 25/Nis/21 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şuan için Türkiye'de 5G ihalesi yapılmadı. Hangi operaatör hangi frekansı kullanacak belirsiz. Kaldı ki 5G gelse bile sürekli kullanılacak bir teknoloji değil. Şarj dayanmıyor. iPhonelarda bile telefon boştayken 4G'ye geçiyor eğer yüksek veri tüketimi olursa otomatik 5G'ye geçiyor.

Her şeyi geçtim 3-4 GB kotalı mobil interneti yüksek hızda kullansan ne olur kullanmasan ne olur ? Ferrari'ye 50 liralık benzin koymaktan farksız.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

5G Teknolojisini LTE-A gibi sürekli kullanabileceğimizi sanmıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

4.5 g ile yüksek hızlara ulaştıkta ne oldu ?

ben tt prime ile 25 gb internet aldım da ne oldu ?

sınırsız değil ki. kaldıki ben mobil hat konusunda f/p tüketici olmaya çalıştıkça herşey dahada kötüye gidiyor.

turkcell kullanıp telefon parası kadar fatura aşımı yaşayanlardan tut , aldığı tarifeyi kullanmayı bilmeyip 5k fatura ödeyenlerle dolu memleket.

mobilde 720 p video izlettirebilen ama fatura aşımı bilgilendirmesinde ibnelik yapan operatörlerden hizmet alıyoruz. hadi tt bu konuda 3 defa sms atıyor filan. sms atmadığı hizmetlerde yani duran tarifelerdede pahallı ve çok kısıtlılar.

ben dikkatli kullanıcı olarak mağdur olup beni arayan yüzlerce insanlara bilgi vermekten bıktım.

adam öğrenci faturayı aşmış 1500 lira. adam emekli bilmeden etmeden faturayı aşmış 2500 lira. abi şimdi diyeceksiniz ki adamda ne kullandığını bilsin filan.

adamlar okadar çok kafa oyunu yapıyorki kullanıcı okadar bilgili olmak zorunda değil ve bu kimsenin umrunda değil.

turksele gdiyorsun 50 gb tarifeye 30 lira diyor ama navigasyonu açıp seyehat ediyordun birkaç video izliyorsun bir bakıyorsun fatura kabarmış. adam normal dataya 5 gb geriye kalan sikindirik hizmetlere 45 gb vermiş.

bu mu hizmet ? 

ben böyle hayatın afedersiniz ta amk. böyle sistemin böyle yaşamın amk. bir türksel iki telekom ve ttnet ne yapıyorlar bilmiyorum ama yıllardan beri milleti zikip hala populer olan enteresan firma olarak kalıyorlar.

nasıl oluyor bu iş abi. ben anlamıyorum aklım almıyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Oneplus8t den yaziyorum 5g kullanmiyorum mkyb kapatın bosuna sömurmesin sarjinizi demisti 

Keske oneplus 8pro alsaymisim 

Tabi yurtdışı cihazi 

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

Oneplus8t den yaziyorum 5g kullanmiyorum mkyb kapatın bosuna sömurmesin sarjinizi demisti 

Tabi yurtdışı cihazi 

açınca bağlanıyor mu ki 5g ye?

Konudan sapmayalım lütfen arkadaşlar, 5g iyi mi kötü mü başlığını ayrıca açabilirsiniz isterseniz.

Öyle ya da böyle bundan 2 sene sonra herkesin cebine 5g destekli cihazlr girmeye başlamış olacak.

4.5g de limitsiz tarifeler bekliyorduk gelmedi haklısınız. bazı tarifelerde o "hata"yı yaptılar sadece.

İnternet birleştirmeyi araştırırken nette çok gezdim, adam 2010 da aynı araştırmayı yapmış mobil sınırsız verim ile adsl hattımı birleştirebilir miyim diye.

Bize bunu layık görüyorlar n'apalım.

noname tarafından 25/Nis/21 17:44 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

şuan mi10t iyi bir tercih zaten piyasada çok çok seçenek yok bütçe olsa ben alırdım işlemcisi de oldukça iyi fiyata göre

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı

Tabi yurtdışı cihazi 

açınca bağlanıyor mu ki 5g ye?

Konudan sapmayalım lütfen arkadaşlar, 5g iyi mi kötü mü başlığını ayrıca açabilirsiniz isterseniz.

Öyle ya da böyle bundan 2 sene sonra herkesin cebine 5g destekli cihazlr girmeye başlamış olacak.

4.5g de limitsiz tarifeler bekliyorduk gelmedi haklısınız. bazı tarifelerde o "hata"yı yaptılar sadece.

İnternet birleştirmeyi araştırırken nette çok gezdim, adam 2010 da aynı araştırmayı yapmış mobil sınırsız verim ile adsl hattımı birleştirebilir miyim diye.

Bize bunu layık görüyorlar n'apalım.

https://resmim.net/i/Q8dHk

Hocam simdi açtım evden 5g görmüyor yarin ise giderken yine bakarim kontrol eder yazarım buraya

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcell sadece İstanbul'da Bağdat caddesinin bir kısmında 5G yayını yapıyor şuan. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Turkcell sadece İstanbul'da Bağdat caddesinin bir kısmında 5G yayını yapıyor şuan. 

aktif mi?? kurdele kesme falan olmayacak mı?? kalpligöz.gif😍😍😍

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Şuanda hali hazırda mi6 kullanıyorum artık şarjı dayanmamaya başladı 3 seneyi geçiktir işimi fazlasıyla gördü de bir kaç aya yenilemeyi düşünüyorum

Ya biraz ıkınıp biriktirip iphone alayım ya da yine xiaomi üst modellerden devam edeyim diyorum.
    Sizce bunu alsam aşırı rahat eder miyim? Kullanımım bol bol video youtube instagram skype vs üzerine. Günde bi kaç foto ve videolar da çekiyorum tabi.

Konuyu saptırmış olmayayım ama sizce bu modeli alsam çok rahatlar mıyım ?

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
Toplam Hit: 1802 Toplam Mesaj: 15
5g telefon modelleri